Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2022,  Uncategorized,  Zápasy

BUDE TO PERNÝ ROK…

 Druhý ze tří preseason zápasů je za námi, dnes čeká naše borce poslední den letošního Training Campu a to znamená, že sezóna se nezadržitelně blíží. Skvěle, ten půlrok zas totiž děsně trval… Za dva a půl týdne je tady season kickoff obhájců Lombardi Trophy Los Angeles Rams proti jednomu z letošních žhavých kandidátů na celkovou výhru v podobě týmu Buffalo Bills. Rovněž už jen 23 dní zbývá do chvíle, kdy si všichni 12s budou moci říct “it’s a gameday”, protože Russell Wilson dorazí na Lumen Field ve svém novém oranžovém ohozu! Tak se zas po čase pojďme společně podívat na stručný souhrn událostí, které naše Seahawks v uplynulých dnech potkaly. 

 Zatím to skutečně vypadá tak, jak jsme se v posledních asi pěti měsících domnívali. Náš tým je v hluboko v procesu absolutní přestavby a i když se v předsezónních zápasech většina našich starterů objeví na hřišti opravdu jen sem tam, už teď je zřetelně vidět, že náš roster nemá zrovna hluboko do kapsy. Zápas proti Chicagu Bears toho byl zářným příkladem. Otázka za 12 centů: Který z uvedených výroků odpovídá realitě? A) Pokud jste zápas neviděli, udělali jste dobře, B) Pokud jste zápas viděli, byl to zbytečně strávený čas u televize, a nebo C) Pokud jste zápas viděli, libujete si v masochismu. … čas na rozmyšlenou … Ano, všechny tři možnosti jsou samozřejmě naprosto správně! Byla to fakt katastrofa a kdyby zápas místo konečného výsledku 27-11 pro Bears skončil 27-1, odpovídalo by to realitě víc. Jo, já vím, že takový výsledek není možný, ale stejně trvám na tom, že náš výkon by tak byl vystižen jasněji. Offensive line nehrála zle, ale pět flagů na first-round pick Charlese Crosse celý její výkon krásně znegovalo. Stejně jako v prvním zápase mnohdy laksní coverage dovolovala zkompletovat jeden pass za druhým. Duo wide receivers Aaron Fuller a Bo Melton měli tak děravé ruce, že z jednadvaceti míčů letících jejich směrem jich dohromady zachytili jen sedm pro 52 yardů. Na chlup přesně jako running back DeeJay Dallas při čtyřech zachycených míčích z pěti targets. Missnutý field goal Jasona Myerse, muffnutý punt Cade Johnsona (na fotce) jenž vyústil v touchdown, dva inkasované returny o délce 58 a 48 yardů a jako třešnička na dortu začátečnická chyba v podobě zbytečného šlápnutí do endzone při zachytávání míče s výsledkem v podobě touchbacku. Punter Michael Dickson nejspíš letos bude po zásluze vyhlášen mužem zápasu, a to opakovaně. No, co už… I tohle všechno je fotbal. Rok 2022 alespoň krásně oddělí bandwagonerz od skutečných fans, kteří si na další vyhraný Super Bowl rozhodně počkají oděni v modrozelené. Zda to bude trvat pět nebo padesát let, to teď nikdo neví.

 Chápu smysl preseason. Borci bojují o svou šanci dostat se do základní sestavy, probíhají souboje o starting pozice, lidi se ukáží v jasnějším světle než na tréninku. Ale ta zranění, která během srpna přicházejí, ta mi nedají spát… Napříč ligou už je to několik season ending událostí. Bohužel ani našim hráčům se různé bolístky nevyhýbají. I když je naštěstí pravdou, že prozatím nepatří mezi ty nejvážnější. Rookie running back Kenneth Walker III měl problémy s kýlou, podstoupil zákrok a tým doufá, že na week 1 bude plně v pořádku. Offensive lineman Jake Curhan stále bojuje s křečemi v zádech a už přes týden netrénuje. K této dvojici se po zápase s Bears přidal také jeden z nových stavebních kamenů offensive line Damien Lewis. Ten byl ze hřiště dokonce odvezen s nohou ve speciální ortéze, avšak rentgen naštěstí ukázal, že se jedná pouze o zvrtnutý kotník. Rovněž Geno Smith začal druhý poločas proti Bears na sideline s ledovým obkladem na pohmožděném koleni, ale dle Peta Carrolla by měl být do startu sezóny zase jako rybička. I tohle všechno je bohužel neodmyslitelná část fotbalu…

 Došlo k dalšímu, předposlednímu zúžení kádru. Týmy ostrouhaly své rostery na 80 hráčů. V našem případě na 81 hráčů, neboť německý linebacker Aaron Donkor se jakožto součást NFL International Player Pathway Programu do limitu nezapočítává. Po čtyřech letech v Chicagu k nám přišel linebacker Joel Iyiegbuniwe. Nevím, zda za včerejším krokem našeho coaching stuffu stály jeho nedostatečné výkony nebo fakt, že nikdo vlastně nevěděl, jak že se to jmenuje, ale v rámci roster cutu byl z našich služeb propuštěn. Joela Iyieněco při odchodu doplnila čtveřice letošních undrafted rookies. Se Seahawks už dále nejsou tight end Cade Brewer, defensive tackle Matthew Gotel, cornerback Elijah Jones a také safety Bubba Bolden. K poslednímu, nejbrutálnějšímu offseason zeštíhlení sestav na konečných 53 hráčů, kteří se probojují až do final rosteru s právem zasáhnout do regular season, dojde již 30. srpna.

 Jakožto věčný optimista bych však i tento pochmurný článek zakončil pozitivní nótou. Pravdou zůstává, že pokaždé, když některý tým v uplynulých osmnácti letech urval v sezóně maximálně tři výhry, zajistil si tak v následujícím Draftu #1 pick. Myslím, že spousta z nás už by se reálně nemusela dožít takové šance na zisk prvního výběru v Draftu, jakou bychom na základě herních výkonů mohli mít právě letos… What a time to be alive! 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *