Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Soutěže,  Tipovačka

CSSH TIPOVAČKA 2022 – TABULKA PO WEEKU 7

 Sedm z minimálně osmnácti kol letošní Tipovačky je za námi a začíná to být velmi zajímavé, dámy a pánové. Menšina, a to konkrétně 30.6% platných tipů, se přiklonilo k výhře našich Seahawks a majitelé těchto tipů byli po zásluze odměněni. Šestice tipujících dosáhla na zisk osmi bodů, což bylo v tomto kole maximum. Jedním z této šestky je také Robert Henzl. Dejme si trocha Next Gen Stats… Robert je ve vedení druhým týdnem a jeho náskok díky přesnému tipu narostl na nijak zanedbatelných pět bodů. Abychom našli větší rozdíl mezi průběžným lídrem a jeho nejbližším pronásledovatelem, museli bychom se vrátit až do weeku 15 v našem premiérovém roce 2019. Jeden all-time record zatím odolal, ale u jiného už nově svítí Robertovo jméno. Nejenže se totiž stal prvním člověkem, který začal sezónu recordem 7-0, ale stal se vůbec prvním tipujícím, který v jakýchkoliv sedmi po sobě jdoucích týdnech správně trefil vítěze zápasu. Abychom dokázali tento výkon ocenit a uvést ho do kontextu, tak 40.7% tipujících nedosáhlo na 7W za celý loňský ročník! Jedno velké wow a obrovská gratulace do Prahy. Nezapomínejme však na vrtkavost Tipovačky. Pět bodů se sice může zdát jako luxusní náskok, ale ten může být během jednoho týdne fuč. A přece stále nejsme ani v polovině letošního honu za putovním pohárem a vlastnoručně podepsaným dresem Steva Largenta. Jo a čtvrtým týdnem po sobě se někdo z TOP 15 vykašlal na tip a vzdálil se tak Largetovu dresu. Takhle se nevyhrává… 

 Co se děje na dalších pozicích? Loni čtvrtý od konce, letos čerstvě na průběžné stříbrné příčce. To je turnaround v podání Davida Drexlera, jehož na druhé místo rovněž vynesl osmibodový zisk. David je kromě vedoucího Roberta také jediným, který dosáhl na 5+ W. Tenhle tiebreaker sice ještě nikdy o vítězi nerozhodl, ale jednou se to stane a je tak velmi důležité správně tipovat vítěze utkání. Na třetím místě je pak nově Jiří Vaněk, který prvních pět týdnů vedl a pro něhož je zatím pocit být mimo stupně vítězů velkou neznámou. Krátce jsem se ohřál na bronzu, ale po tomto týdnu opět beru bramboru. Na čtvrtém místě je vedeno jméno David Szotkowski. Poslední místo, za které se ještě budou rozdávat Seahawks ceny, momentálně okupuje Róbert Kopček, který zatím letos nepoznal pocit, jaké je být mimo TOP 5. Tipovačka je sice skoro v polovině, ale vše je ještě absolutně otevřené. Devatenáct lidí mezi pátou a třiadvacátou příčkou dělí pouhých pět bodů, takže prostoru pro cesty vzhůru i hluboké pády tabulkou je ještě víc než dost. 

 Sedm týdnů je fuč, minimálně dalších jedenáct zbývá. Jak vidíte své šance? Daří se nebo je to bída bídoucí? A je tady vůbec někdo, kdo má speciální taktiku, o kterou by se chtěl s ostatními podělit? 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *