Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2022,  Uncategorized

ČERVNOVÉ STŘÍPKY

 Dnes je to přesně 14 týdnů do okamžiku, kdy obhájci Lombardi Trophy Los Angeles Rams na futuristickém SoFi Stadium přivítají Buffalo Bills a 103. ročník NFL tak bude moct oficiálně začít. Sedmačtyřicátá sezóna našich Seahawks bude v mnoha věcech jiná a zcela nová. Po dvanácti letech jsme měli TOP 10 Draft pick, po deseti letech odešly stavební kameny v podobě dvojice Wilson a Wagner, Clint Hurtt je náš nový defensive coordinator a mezi startery je snad více neznámých, než předem jasně daných jmen. Rebuild je v plném proudu. V plném proudu je však také letošní offseason, a tak se pojďme podívat na nějaké ty novinky, které se v rámci Seahawks a Sea Hawkers v posledních dnech a týdnech staly. 

 Čtyři z deseti dnů prvních letošních společných týmových workoutů známých jako Offseason Training Activities, zkráceně OTAs, jsou za námi a z našeho tréninkového areálu Virginia Mason Athletic Center přicházejí zajímavé zprávy. Jedním z nejsledovanějších příběhů letošního roku je samozřejmě souboj Geno vs Drew (na fotce zprava). Po odchodu dvojice Wilson a Wagner se nejdéle sloužícím hráčem na našem rosteru stal wide receiver Tyler Lockett a právě on se rozpovídal o tom, že tato pro něj nová situace, kdy do weeku 1 není jasný starter, je zajímavá a přínosná pro celý tým. O Smithovi řekl, že při vědomí, že po sedmileté pauze má šanci vést tým, jde vidět oheň v jeho očích a že přesně tohle je příležitost, na kterou každý hráč fotbalu čeká. Locka pak popsal jako hráče, který je klidný, rozvážný a umí skvěle házet. Také zmínil, že ačkoliv je s týmem teprve dva měsíce, už teď se naučil značnou část velmi obsáhlého playbooku a že jeho studium pokračuje. No a jelikož playbook NFL týmu není nic, co by se dalo přečíst, ba dokonce naučit na jedno posezení, možná se jedná o další malou vlaštovku, která napovídá, že v této competition má zatím Geno lehce navrch. Kdo ví… Ať už tak či onak, Geno se ZDE zdá být hodně nahecovaný! Tak hlavně doufejme, že ať už to dopadne jakkoliv, bude to lepší než začátek OTAs pro Russella Wilsona v Denveru. První play společných týmových aktivit prý Russ navařil deep pass, který skončil interceptionem v náručí Patricka Surtaina, což asi není zrovna to, proč Broncos za Russella dali pět Draft picků a tři hráče…

 Všichni borci, kteří byli před pěti týdny vybráni mezi TOP 10 hráči letošního Draftu, už mají podepsané své rookie kontrakty. Posledním zbývajícím, který se se svým týmem domluvil až včera, je #9 pick – náš offensive tackle Charles Cross. Čtyřletá nováčkovská smlouva mezi Crossem a Seahawks má hodnotu $21.38M. Její součástí je podpisový bonus $12.73M a samozřejmě také možnost ročního prodloužení angažmá, tedy tzv. fifth-year option. Cross tak ukázal, že i nejvýše draftovaný hráč v historii NFL, který není zastupován vlastním agentem, je schopen domluvit si adekvátní peníze. Aby taky ne, když z OTAs prosakují zprávy, že Cross bude velmi pravděpodobně od prvního dne připraven zastávat pozici startera.

 V minulém článku jsem psal o tom, že v rámci našeho šestého #12s4Good projektu podle počtu vašich reakcí přispějeme organizaci Paměť národa, která se stará o dokumentaci vzpomínek pamětníků dvou velkých totalit dvacátého století. Celkem 23 lajků vynásobených po 1.12€ a přepočtených dle aktuálního kurzu tedy znamená, že z našeho transparentního účtu odešlo ve prospěch dobré věci 636.82 Kč. Díky, 12s, že děláme svět lepším místem! 

 Jo a málem bych vás zapomněl seznámit se závěry schůze Členského sněmu, která se formou online přenosu konala už na konci dubna. Zúčastnilo se jí 11 lidí, tedy asi jen 14% tehdejších členů. Snad bude říjnový sraz v Brně slavit větší úspěch. Asi ze 40 minut dlouhé diskuze vzešly hlasováním dva důležité body. Již dříve jsme se na základě celofanclubové ankety domluvili na zúžení Rady z pěti na tři členy. Volby byly letos vypsány na jedno místo, a to na pozici Tajemníka. Jedinou kandidátkou na tuto pozici byla má drahá žena Radka Szotkowski, která získala 100% odevzdaných hlasů a oficiálně ji tímto vítám v týmu. Druhým hlasováním se pak rozhodovalo o budoucnosti voleb do Rady jako takových. Vzhledem k nízkému zájmu o ně se hlasovalo mezi možností, kdy by byly volby pravidelně, periodicky opakovány, a nebo zda volby vypsat pouze v případě, kdy některý z aktuálních členů Rady bude mít zájem na své pozici skončit, případně se někdo nový bude chtít o jednu z pozic v Radě ucházet. Celkem 80% hlasů bylo pro druhou možnost. Všechny přijaté změny budou zaneseny do nové verze stanov našeho spolku, která bude členy Rady podepsána a v platnost vejde ještě během letošní offseason. V závěrečné větě, v níž si rozhodně nestěžuji, ale pouze konstatuji fakta, bych shrnul, že účast Členského sněmu i výsledky hlasování jasně korespondují s tím, že o členství ve fanclubu zájem je, ale o jeho samotné vedení ne. Každopádně bych rád řekl, že to vůbec nevadí, neboť mně osobně je ctí se nás pokoušet směřovat do nekonečna a ještě dál… 🙂

 Sledujete OTAs? Kdo si myslíte, že nakonec bude našim starting quarterbackem? Smith nebo Lock? Kdo bude jeho leading receiverem? Lockett nebo Metcalf? A bude leading rusherem někdo ze zraněními protkané dvojice Carson a Penny nebo se jím stane rookie Walker? Který rookie se kromě Crosse, o kterém, zdá se, není pochyb, probojuje na pozici startera? Mafe, Walker, Lucas, Bryant nebo někdo další? Dejte vědět v komentářích, ať nám ta offseason hezky utíká… GO HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *