Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2022,  Uncategorized

JAK JSEM SE STAL SEA HAWKEREM ROKU

 Tenhle článek je trošku z jiného soudku, než jsme za poslední tři roky, po které tady společně budujeme naši komunitu a později i fanclub, zvyklí. I přesto ale věřím, že sem patří víc než dost. Ona celá ta událost totiž byla “z jiného soudku”… Všichni si zasloužíte nahlédnout pod pokličku toho, co předcházelo zisku toho nejvyššího ocenění, kterého vůbec fanoušek Seahawks může dosáhnout. Tak tady máte takové malé ohlédnutí… 

 V první polovině května má má drahá žena narozky, takže krom jiného jsme to oslavili jihomoravským apartmánem se soukromou vířivkou a saunou. Člověk si možná říká, že by takto jako bauch mohl žít 24/7, ale po několika hodinách, kdy jsme se v tom šáňu a bublinkách málem rozpustili, byl čas wellness opustit. Když jsem vzal mobil do ruky, všiml jsem si, že dorazil mail ze Seattlu. V něm Alena, s níž jsem skrz pracovní a organizační záležitosti neustále v kontaktu, psala mimo jiné zvláštní větu, která by se dala parafrázovat asi jako: ,,Opravdu doufám, že se skrze online živý přenos budeš moci zúčastnit Sea Hawkers plesu, i když samozřejmě vím, že v České republice bude tou dobou časné ráno”. A tak ačkoliv se blížil každoroční ples, na kterém je jedním z bodů programu vyhlášení ocenění Sea Hawkera roku, kde mezi pětici nominovaných figurovalo také mé jméno, tehdy mě ještě ani náhodou nenapadlo, že to, co se stane o tři dny později, už je předem dané. 

 Členové Rady domovské organizace Sea Hawkers Alena a Chris už totiž zkontaktovali i mou drahou ženu a společně na mě ušili habaďůru. V sobotu jsme po rodinné oslavě popili i se sousedy, a tak když jsem šel před druhou ranní spát, mé plány na druhý den byly tak maximálně snídat oběd. Osud jsem však neměl ve svých rukou. V neděli v 5 hodin ráno mě Raduš opatrně budí se slovy: ,,Zlato, vstávej, musím Ti něco ukázat”. Oba jsme to více méně nepochopili, ale fakt jsem bleskově vstal a po doporučení, abych si ještě vzal tričko, odkráčel do obýváku. Tam mě čekal zapnutý notebook a hovor na Zoomu, který na druhém konci drátu čekal na schválení. Už v tu chvíli jsem na obrazovce viděl Chrisovo jméno, ale hlavní význam toho všeho mi popravdě ještě unikal a nedocházel. A i kdyby mi došel, asi bych si jej odmítal připustit…

 Sea Hawkers plesu se kromě těch největších die hard fans z celých Spojených Států zúčastnili také naši legendární hráči. Mezi nimi historicky nejlepší receiver franchise Steve Largent, dost možná nejlepší nedraftovaný Seahawk všech dob Doug Baldwin, také linebacker Lofa Tatupu, dlouholetý special teams kapitán Neiko Thorpe, defensive end Joe Tafoya, a nebo running back Thomas Rawls. No a právě poslední jmenovaný Thomas the Train, jehož podepsaný dres byl loni hlavní cenou v naší tombole (zdravím Kubu do Chomutova), byl tím člověkem, mi společně s Chrisem (všichni tři jsme na fotce) před plným sálem 12s oznámil, že u ocenění Sea Hawker of the Year 2021 bude už navždy zapsáno mé jméno! Byla právě neděle 15. května 2022, na hodinách sotva půl šesté ráno a psala se historie. Vůbec poprvé se stalo, že z pěticiferného počtu členů organizace Sea Hawkers získal toto ocenění člověk mimo USA. Tím pádem se vůbec poprvé také stalo, že cena byla předávaná online. To se holt nedá nic dělat, když se rozhodli zvolit někoho 8 500 km vzdáleného, kdo se snaží spát… Také se vůbec poprvé stalo, že by tato cena byla udělena zástupci Trial chapter. Ano, nezapomeňme, že jsme stále v roční zkušební době, kdy se máme tak nějak zaučovat a kdy v rámci organizace nedisponujeme všemi právy a povinnostmi. I přes veškerou nepravděpodobnost však všechny mýty o tom, že vše výše zmíněné je nemožné, byly poprvé od roku 1976 zbořeny! To vše se stalo převážně díky tomu, že jsem od vás obdržel celkově 23 nominací, což je pohledem do skoro půl století dlouhé historie organizace Sea Hawkers, rovněž mimořádný úspěch.

 Nic z toho by se samozřejmě nestalo nebýt mnoha lidí, kterým bych rád poděkoval. Jako první musím rozhodně zmínit svou nejmilovanější ženu. V dubnu 2019 jsem se jí zeptal, zda není úplná hloupost napsat Honzovi, který naši facebookovou stránku založil, a nabídnout mu pomocnou ruku. Raduš mě bezvýhradně podpořila, stejně jako mě bezvýhradně podporuje celý život ve všem. Nebýt jí, nic z toho, co se stalo v následujících třech letech, by se nestalo. Bez nadsázky lze říct, že to ona je za velkou část existence našeho fanclubu zodpovědná. Děkuji, Raduš! V únoru 2020 jsem pak poprvé kontaktoval lidi v Seattlu s tím, že bych u nás rád založil novou Sea Hawkers chapter. Covid však měl jiné plány a po ročním utlumení činnosti celé organizace nakonec k naší registraci došlo až v červenci 2021. Od prvního mailu před více než dvěma roky až do dnešních dní je Alena, členka Rady naší domovské organizace, mou hlavní oporou v Seattlu. Kdyby má první zpráva nepřistála v mailboxu zrovna jí, kdo ví, zda bychom byli tam, kde teď jsme. Naštěstí osud tomu tak chtěl. Děkuji, Aleno! Rozhodně bychom ale nebyli tam, kde teď jsme, nebýt všech členů našeho fanclubu, kterých je k dnešnímu dni už 108! To vám všem patří ty největší díky, neboť jste to vy, kdo tvoříte Czech & Slovak Sea Hawkers. Bez vaší podpory, která začíná zaplacením členských poplatků, bez nichž bychom jako 100% dobrovolnická a nezisková organizace nemohli fungovat, by nejvýchodnější oficiální NFL fanclub na celém širém světě nikdy nevznikl. Vážím si toho a každému jednomu našemu členovi mockrát děkuji! V neposlední řadě bych chtěl poděkovat také všem lidem, kteří jsou součástí naší facebookové stránky a všem, ke kterým se mé články dostávají. Ty nejnudnější články si přečte asi 400 lidí, průměrně se však dostanou k takovým 600 až 700 lidem a ty vůbec nejlepší články si pak najdou cestu třeba i k více než dvěma tisícům čtenářů. Nebýt těchto lidí, tak by o nás zrovna velké povědomí nebylo a bez všeobecné znalosti, že někdo jako my existuje, by nikdo jako my neexistoval. Proto také vám všem fanouškům Seahawks a amerického fotbalu obecně, od srdce mnohokrát děkuji!

 Co pro mě znamená zisk ceny Sea Hawker of the Year 2021, se dá shrnout do tří základních bodů. V první řadě je to samozřejmě neskutečná čest. Do práce pro naši komunitu, pro náš fanclub, pro dobré věci, které našim jménem činíme, a do prezentace a sebeprezentace Seahawks a Sea Hawkers, se už několik let se snažím dávat tolik času, kolik je v mých silách, a tímto oceněním se mi to vrátilo víc než dost. Zadruhé tuto cenu vnímám jako vyjádření neskonalé podpory ze strany vás všech. Když člověk dělá něco, co ho baví, je to samozřejmě skvělé, ale pokud ze všech možných stran cítí také silnou podporu a pozitivní feedback na to, co dělá, je kruh teprve uzavřen. Jste neskuteční! Budu se opakovat, ale bez vás všech by se to rozhodně nestalo. A nakonec s touto cenou cítím také silný závazek, abych se i nadále pokoušel dělat všechno pro to, aby naše chapter byla i nadále vedena tím správným směrem, aby se o nás vědělo nejen v srdci Evropy, ale i v samotném Seattlu, a abych se jménem Czech & Slovak Sea Hawkers stále snažil dosáhnout nových a nových met, z nichž nám všem jednou za čas spadne brada.

 Tak tedy do nekonečna a ještě dál, 12s! Díky, díky a ještě jednou díky za všechno! 

SEA!!! HAWKS!!! SEA!!! HAWKS!!! SEA!!! HAWKS!!! SEA!!! HAWKS!!! SEA!!! HAWKS!!! 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *