Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2023 – TABULKA PO WEEKU 1

 Kromě Tipovačky se s prvním hracím týdnem rozjely také obě naše Fantasy League. Široká škála bodových zisků, debakly, těsné zápasy i srdcervoucí zranění klíčových hráčů – to vše nabídl start soutěže o titul a vlastnoručně podepsanou fotku Stevena Hauschky. Tak si o těch pro někoho imaginárních a pro jiné zas až moc skutečných dramatech přečtěte něco málo navíc…

Wierzbica Stoners (1-0) vs. Jihlava Hornets (0-1)
final: 110.20 – 57.34
 Miners prošli během offseason rebrandingem na Hornets a v úvodním zápase sezóny doufali, že s novým jménem si po třech letech připíší výhru nad mými Stoners. Výsledkem je však jejich třetí prohra ze vzájemných utkání v řadě, a to hned stylem, který tady ještě nebyl. Stoners vyhráli na hráče s 10+ body propastným rozdílem 6-1, zápasu kraloval jejich first-round Draft pick RB Austin Eleker s 26.40 body a Wierzbica tak bere jednu ze tří padesáti- a vícebodových výher prvního kola. 

Prague 6ers (0-1) vs. Hodkovičky Hawks (1-0)
final: 67.96 – 89.14
 V loňském kickoff střetnutí mezi těmito dvěma týmy zastupujícími North Division pokořili oba hranici 110ti bodů. Letos se sice nikdo z nich nedostal ani na 90, ale výsledek je opět stejný. Hodkovičkám, jejichž 53.2% bodů nasbírala dvojice QB Tua Tagovailoa a RB Bijan Robinson, stačilo k poměrně jednoznačné výhře skórovat nejmenší počet bodů ze všech vítězů úvodního kola. Naopak 6ers s dvěma startery s nulovým příspěvkem budou chtít na kickoff week rychle zapomenout.

Prague Puntriots (1-0) vs. Ostrava Seahawks (0-1)
final: 126.14 – 105.78
 Poražený tým loňského souboje o titul z Ostravy nezahájil svůj letošní Super Bowl run výhrou. Výkon to byl hezký, což potvrzuje fakt, že žádný jiný 0-1 tým neskóroval nad 100 bodů. Celé je to však nakonec o finálním počtu W, a to si z tohoto důležitého divizního matchupu odvážejí Puntriots. Nakonec ještě aby ne, když se jim na soupisce se 44.50 body blýskl jednoznačně nejlepší hráč tohoto kola, jímž se stal #5 Draft pick WR Tyreek Hill.

Pardubice 95ers (0-1) vs. Slavoj Jesenice (1-0)
final: 78.70 – 132.04
 Skvěle hrající Jesenice se díky nejvyšší výhře kola o propastných 53.34 bodů posouvají přímo na early #1 seed celé ligy. Jejich trio WR Jakobi Meyers, RB Aaron Jones a WR Michael Pittman se 79.50 body bylo nemožné zatavit. Totálním hororem pro Pardubice však není tento výprask, ale season-ending zranění QB Aarona Rodgerse. Zda se 95ers pokusí o nějaký blockbuster trade, zda k nim skrz waivers propadne Zach Wilson, či jestli jim zbyde spoléhat na jejich backupa Taylora Heinickeho, který je však backupem i v Atlantě, není v době psaní článku jasné…

Gánovce Neanders* (1-0) vs. Vrbica Alligators (0-1)
final: 105.82 – 83.62
 Gánovce nechaly na své soupisce hned dva nehrající hráče a jsou tak prvním týmem, který si letos vysloužil strike. Jejich aktuální počet vyjadřují hvězdičky u jmen týmů. Připomínám, že prvoligové celky s třemi strajky nemohou v příští sezóně nastoupit a jejich místo bude obsazeno týmy na třetím či dalších místech konečného pořadí druhé ligy. Každopádně tři hráče s 0 body jim dokonale vyvážila hned čtveřice borců se ziskem 20+ bodů a Neanders tak berou asi nejpřekvapivější W prvního kola. Vrbica naopak až do konce sezóny přišla o RB J.K. Dobbinse a doufá, že příští zápas proti Olomouci pro ně dopadne daleko lépe.

Oderberg Minions (0-1) vs. Olomouc Attys (1-0)
final: 95.84 – 99.30
 Právě Olomouc, která s náma před přesídlením a rebrandingem hrála pod názvem Aussig Avangers, si připsala výhru v tom nejtěsnějším a nejdramatičtějším utkání opening weeku, když nakonec odolala závěrečnému náporu a dotahování Minions, jimž nakonec k W chybělo jen 3.46 bodů. Kdyby tedy nakonec během MNF RB Breece Hall doběhl svůj 83-yd run až do endzone, bylo by vše jinak. Na kdyby se však nehraje. Attys může za svou první výhru roku poděkovat dvojici RB Christian McCaffrey a QB Jordan Love s 48.90 body.

Dúbravka Hawks (1-0) vs. Bazališek Ostrava (0-1)
final: 109.72 – 66.46
 Drtivým vítězstvím o více než 43 bodů začala Dúbravka cestu za svou loňskou obhajobou a pokus o zisk třetího titulu své franchise. Bazališek měl sice převahu 2-1 na hráče s 15+ body, zbytek ostravského týmu však nebyl schopen předvést ani své průměrné představení, což jen podtrhla rovná nula od kickera i obrany. Hawks za výhrou největší měrou nenasměrovala žádná z očekávaných hvězd, ale s 24.40 body jím byl RB Tyler Allgeier vybraný až na samém konci sedmého kola našeho letošního Fantasy Draftu. 

High Tatras GOATs (1-0) vs. Teplice Birds (0-1)
final: 90.00 – 72.18
 Vítězové premiérového ročníku naší druhé ligy se během svého prvoligového křestu sice snažili o úspěšný debut, ale na výhru to jednoduše nestačilo. Ačkoliv soupiska 2021 Champions z Tater nenabídla žádný oslnivý individuální výkon, byl právě dostatečný počet hráčů, kteří byli schopni odehrát alespoň průměrný zápas, rozhodujícím faktorem pro jejich kickoff W, což tohle utkání nakonec rozhodlo. Nikdo z 18ti aktérů zápasu nepřekonal hranici 19ti bodů, a tak bylo utkání mezi GOATs a Birds o síle týmů, nikoliv jejich hvězd.

Světice Ostriches (0-1) vs. Sešívaní ze SNP (1-0)
final: 76.46 – 127.72
 Na rozdíl od Teplic se chomutovští SNP ve své prvoligové premiéře předvedli skvělým výkonem a druhé místo v druhé lize rázem proměnili v #2 seed v té první. Výhra přišla převážně díky Brandonu Aiyukovi, jenž se s 32.90 body stal druhým nejlepším hráčem tohoto kola, jehož dalšími 44.92 body podpořilo duo Justinů v sestavě WR Jefferson a QB Herbert. V týmu Ostriches se pak nenašel vůbec žádný tahoun, když na hráče s 12+ body prohráli propastným rozdílem 0-6. S tím se zápasy vyhrávají věru těžko.

Cibulka Seahorses (1-0) vs. Zbrojovka z Brna (0-1)
final: 101.70 – 85.08
 Souboj jedněch z nejlepších týmů naší historie, přesněji řečeno dvou z pouhých čtyř týmů s all-time winning percentage .630 nebo vyšší – to bylo pozornost lákající Wild West derby mezi dvojnásobnými účastníky Super Bowlu Seahorses a 2020 Champions Zbrojovkou. Nejlepším mužem zápasu se sice s 21.40 body stal brněnský RB Travis Etienne, ale větší počet jednoduše lepších hráčů byl na straně pražského celku a berou tak první W roku. I když je pravda, že ne tak drtivým rozdílem, jak se po většinu týdne zdálo.

2. LIGA

 Druhá liga nám ve svém druhém ročníku expandovala z 10ti na letošních 16 členů a nejméně dva z nich přivítáme za rok v TOP 20. Vyšší účast je pro budoucnost naší soutěže určitě pozitivní, ale vzhledem k její stále ještě nenaplněné kapacitě se boji prakticky o jednadvacáté místo a postup do první ligy budu opět věnovat o poznání méně. 

 Na prvním místě se po prvním týdnu uhnízdil můj tým, jež má za úkol vlastně jen dohlížet na chod ligy. No a divím se víc než dost, protože loni jsem s Wierzbicou Stoners B ryl dno. Každopádně konečné umístění Stoners B nemá vliv na skutečné pořadí, takže i kdybych se např. náhodou dostal finále, tým, který by stál naproti mě, by automaticky vyhrál. O skutečném druhém místě by v takovém případě prakticky rozhodoval zápas o třetí místo. Pokud by kvůli Stoners B nebo kvůli velkému počtu odstupujících či vyloučených účastníků první ligy mělo dojít k tomu, že z druhé ligy bude postupovat i někdo z čtvrtfinalistů, tiebreakerem je umístění po základní části. Tolik o nutné existenci Stoners B a zopakování si jejich významu.

 Na druhém místě se po kickoff weeku ocitly Vlčkovce Wolfs, které známe velmi dobře z loňska, kdy měli po většinu času postup do playoff pevně ve svých rukou, ale mezi nejlepší čtyřku se nakonec díky tomu, že si již měsíc před koncem regular season vyplýtvali možnosti využití free agency, neprobojovali. Dokáží si z toho vzít ponaučení pro tento rok?

 Průběžnými lídry dalších dvou divizí, které tak na konci sezóny budou doplňovat čtveřici přímo postupujících týmů do čtvrtfinálových bojů, jsou loni sestupivší Herink’s Pardubice a po nejtěsnější výhře druhé ligy o pouhé 4 body také nováčci Jehnědská SeaSparta.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *