Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2023 – TABULKA PO WEEKU 3

 Vzhledem k historické sedmdesátibodové nakládačce, kterou si v neděli Miami připsalo na úkor Denveru, není překvapením, že mezi TOP 9 borci kola najdeme hned čtveřici hráčů z Miami. Dosavadní lídři ani jedné ze čtyř divizí první ligy se mezitýdenně nezměnili. V lize už máme jen dva týmy bez výhry a taky dva neporažené. To vše a mnohem víc v přehledu třetího týdne pátého ročníku naší Fantasy.

Wierzbica Stoners* (1-2) vs. Sešívaní ze SNP (2-1)
final: 99.86 – 125.00
 Těsně před startem utkání jsem zjistil, že poté, co mi kvůli zranění chyběli RB1 a RB2, do zápasu nakonec nenastoupí ani RB3. Tak jsem teda honem šel do free agency a vzal do svých řad z Ravens practice squadu právě vytaženého Kenyana Drakea, ať nahraje aspoň něco. No, nahrál 3.10 bodů, ale nechal jsem jej sedět na lavičce. Ukázkový strike. Sešívaní si naopak po těsné prohře v minulém kole spravili chuť, hlavně díky dvojici ve složení QB Justin Herbert a #1 overall Fantasy Draft pick WR Justin Jefferson s 57.20 body berou W. Vzhledem k nejvyššímu skórovanému počtu bodů ligy, tak nebýt těsné prohry se Zbrojovkou, SNP by po loňském titulu v druhé lize nyní průběžně vedlo i tu první.

Ostrava Seahawks (1-2) vs. Prague 6ers (2-1)
final: 114.04 – 122.68
 Tým z Ostravy, který loni téměř stanul na příčce nejvyšší, když nakonec až ve Fantasy Super Bowlu IV překvapivě prohrál s Dúbravkou, zažívá v porovnání s loňskou sezónou opravdu těžký start. Máme za sebou week 3 a Seahawks mají na svém kontě stejné množství proher jako loni ještě po weeku 12. A to i navzdory RB Raheemu Mostertovi s 45.20 body a třetímu nejlepšímu číslu ligy v podobě jejich průměru 119.88 skórovaných bodů týdně. Naopak ačkoliv jsou 6ers v této statistice s 89.97 body až na třetím místě od konce, v pořadí North Division se aktuálně 6ers zařadili právě před Ostravu.

Hodkovičky Hawks (1-2) vs. Pardubice 95ers (1-2)
final: 113.66 – 132.94
 Nejvíce bodů třetího týdne, a to celkem 246.60, padlo v utkání, od kterého bychom to po úvodních dvou týdnech určitě nečekali. Pardubice po zranění Aarona Rodgerse a půlce protápaného září konečně našli jeho náhradu a brilantním tahem do týmu přivedli oba quarterbacky Caroliny Panthers Bryce Younga a Andyho Daltona. Druhý jmenovaný se pak hned s 23.54 body stal nejlepším hráčem týmu. A i když sice dvojice hráčů za Hawks skórovala více než Dalton, rozhodujícím faktorem byl tentokrát skvělý týmový výkon 95ers v poměru 7-3 na hráče s 13+ body.

Prague Puntriots (3-0) vs. Oderberg Minions (0-3)
final: 119.76 – 100.06
 Ani premiérový trojciferný zisk nepřinesl do Oderbergu radost z prvního W sezóny. Když se oba týmy nakonec rozešly s poměrně přesvědčivým, téměř dvacetibodovým rozdílem, bylo jasné, že zatímco Puntriots už patří mezi pouhou dvojici neporažených týmů ligy, Minions se nově propadli až do sestupového pásma. Oba týmy však mají před sebou své úkoly. Prague ještě není první a Oderberg stále není poslední. Lídrem dosud neporažených Puntriots se s 30.70 body již tradičně stal dosud druhý nejlepší hráč letošní Fantasy League a #5 Draft pick WR Tyreek Hill.

Olomouc Attys (2-1) vs. Gánovce Neanders* (2-1)
final: 111.26 – 113.60
 V nejtěsnějším utkání kola, o jehož vítězi rozhodlo pouhých 2.34 bodů, nakonec Attys tahali za o něco málo kratší konec provazu a přišli tak o svou dosavadní neporazitelnost. Jednalo se o krásné drama, když se od sebe oba týmy od nedělních osmi hodin prakticky nevzdálily na víc než pětibodový rozdíl. Gánovce odcházejí ze střetnutí s výhrou navzdory tomu, že na hráče s 20+ body podlehli 1-3 a i když jejich jediný QB a dva z trojice RBs do utkání nezasáhli. Odpovědí na otázku “Proč?” je nejlepší hráč kola – Dolphins RB De’Von Achane s 51.30 body.

Vrbica Alligators (1-2) vs. Slavoj Jesenice (2-1)
final: 106.22 – 87.98
 Narozdíl od minulého týdne tentokrát skórovat necelých 90 bodů Jesenici na W nestačilo. Radovat se tak po první výhře roku mohou Alligators, kteří se tedy odlepují od ligového dna a alespoň na nějakou tu chvíli jim tak ten nejtěžší kámen ze srdce může spadnout. Na hráče s 15+ body sice Vrbica prohrála propastným rozdílem 1-4, což by normálně znamenalo jejich jasnou prohru. To by však na jejich soupisce nesměl být WR Keenan Allen s fantastickým ziskem 45.46 bodů, který tentokrát navzdory podprůměrnému výkonu zbytku jeho Fantasy spoluhráčů vzal osud utkání do svých rukou. 

Teplice Birds (0-3) vs. Dúbravka Hawks (2-1)
final: 80.36 – 124.32
 Jeden ze dvou prvoligových nováčků zatím absolutně nemůže přijít na kloub tomu, jak ve zdejších vodách plavat a přežít. Birds ve weeku 3 berou nelichotivou nálepku debaklu týdne, když si pro ně tentokrát připravili výprask o téměř 44 bodů obhájci titulu z Dúbravky. Od aktuálního umístění obou týmů na opačných koncích East Division, přes druhý nejlepší průměrný bodový zisk ligy ve výši 120.99 bodů u Hawks vůči nejhorším 76.47 bodům v podání Teplic, až po skóre 5-2 na hráče se ziskem pod 6 bodů – to vše vlastně sečetl a podtrhl výsledek tohoto střetnutí.

Bazališek Ostrava (1-2) vs. Jihlava Hornets (2-1)
final: 80.86 – 123.32
 Hornets se po úvodním debaklu a tučných pokutách rozdaných přísným jihlavským managementem oklepali a již druhým týdnem po sobě získali naprosto dominantní W. Během dvou kol se tak ze sestupových příček dostali až na playoff pozice a téměř na čelo své divize. Nejvýraznějším tahounem zápasu byla na straně vítěze obrana Bills se ziskem neuvěřitelných 32 bodů. Zbytečná statistická zajívavost dne je fakt, že Hornets svůj all-time record právě srovnali na 30-30 a Bazališek po dvou sezónách s recordem 7-7 právě dočasně opustil rovnováhu v podobě vlastního all-time recordu 15-15.

High Tatras GOATs (1-2) vs. Cibulka Seahorses (3-0)
final: 98.98 – 117.50
 Velmi pikantní matchup sliboval week 3 souboj mezi týmy, které v předchozích dvou sezónách nikdy nechyběly mezi ligovými semifinalisty. Ačkoliv rozdíl mezi oběma týmy v průběhu neděle vzrostl až na 65 bodů a GOATs stahovali poměrně solidním tempem, Cibulka se nakonec díky pohodlné výhře připojuje k Prague Puntriots jako jediný další dosud neporažený tým roku a navíc střídají Olomouc Attys na pozici označené hrdým názvem “#1 seed”. Že by to po prohraných Fantasy Super Bowlech II a III byl letos konečně Seahorses year?

Zbrojovka z Brna (2-1) vs. Světice Ostriches (1-2)
final: 111.44 – 100.78
 Sotva dvojciferný bodový rozdíl rozhodl Wild West derby mezi týmy, které svou cestu za loňským zopakováním si účasti v playoff nezačaly zrovna nejlépe. Po úvodním zaváhání během kickoff weeku se ale zdá, že po dvou týdnech se 100+ body našli oba správný kurs. Dobré týmové výkony obou mužstev podtrhuje fakt, že na hráče s 10+ body to bylo solidních 7-6 pro Světice. Rozdílovým hráčem však tentokrát byl RB Kenneth Walker III, nebýt jehož zisku 30.60 bodů by Zbrojovka nesídlila na aktuálním sedmém místě vedoucím do playoff, ale možná až v “Bottom 5”.

2. LIGA
 Nejočekávanější souboj týdne mezi dvěma 2-0 týmy o vedení na Jihu se změnil v téměř pětapadesátibodový výprask, který SeaSparta uštědřila Bramboračce a vyhoupla se tak dokonce na #1 seed. Na dvojku padají mí Stoners B kralující na Severu. Další neporažené týmy už v druhé lize nenajdeme. V těsnějších East a West Divisions stále vedou Dobrovičtí Hawks a Vlčkovce Wolfs.

 První alespoň o něčem málo vypovídající sondu si po třetím týdnu lze udělat i na opačný konec tabulky. Tam to vzhledem k recordu 0-3 a schopnosti skórovat pouze 70 až 80 bodů za zápas, vypadá aktuálně poměrně neslavně s případným postupem do první ligy třeba pro týmy Espresso Žebětín nebo Stodůlky Nurses.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *