Archiv,  Novinky,  Sezóna 2022,  Soutěže,  Tipovačka

CSSH TIPOVAČKA 2022 – TABULKA PO WEEKU 17

 Výrazná většina v podobě 87.8% tipujících tentokrát správně odhadovala výhru našich Seahawks. Většina oněch riskantních 4th down tipů na Jets však vzešlo z vrchních příček tabulky, takže se nám mezery na samotné špici pořádně natáhly. Aktuálně je mezi 1. a 6. místem stejný bodový rozestup jako mezi 6. a 37. místem, což s sebou do letošního ročníku Tipovačky přineslo pár specifik. Tím nejtypičtějším důsledkem je skutečnost, že zatímco v první desítce jsou možnosti účastníků posunout se tabulkou nahoru či dolů poměrně omezené, ve druhé či třetí desítce se během jednoho kola dá letět či padat velmi svižně. Příkladem budiž nejvyšší a nejnižší bodové zisky, které v tomto kole činily osm, respektive nula bodů. Zatímco tři borce v TOP 10 takováto all or nothing trefa posunula tabulkou jen o dvě místa, v nahuštěném pelotonu posunuly obdobné zisky jinou trojici tipujících hned o 13 míst. Další zajímavostí je, že pokud by se Seahawks nedostali do playoff a do závěru letošní CSSH Tipovačky už nám zbýval jen jediný týden, reálnou šanci na to, aby se stali mistrem, mají momentálně jen tři nejlepší tipující. V minulosti se počet borců a borkyň živících své naděje na vítězství ještě po předposledním týdnu vždy pohyboval mezi sedmi a deseti lidmi.

 Jak již zaznělo, nejlepší tipující se tentokrát mohou pochlubit ziskem osmi bodů a jsou celkem tři. Mezi nimi je také Tadeáš Vacek, který je na sedmém místě rázem na dostřel TOP 5. Pravděpodobně si tak velmi výrazně vylepší své dosavadní maximum, jímž je loňské 29. místo. Sledovat můžeme trend, že postupem času se rozdává míň a míň bodů… Průměrný bodový zisk na jeden hrací týden se z 5.51 bodů v našem úvodním roce 2019 propadl až na letošních 4.26 bodů. Aktuálně je tedy pravděpodobné, že all-time rekordy jako 111 bodů (David Szotkowski – 2019 a Jana Häusler – 2020) a 15 W (Robert Henzl a Jarmil Mikulík – 2019) letos překonány nebudou. Seahawks jsou ale jen čtyři výhry od účasti v Super Bowlu, takže kdo ví, že jo…

 Na prvním místě už od poloviny října nepřetržitě zůstává Robert Henzl, ale navzdory této konzistenci se stalo něco velkého. Po dvě kola byl Robert společně s druhým Jirkou bok po boku jen o tiebreaker. Teď však jeden vsadil na Seahawks, druhý na Jets a z vyrovnaného souboje je rázem Robertovo propastné šestibodové vedení. Mohlo by se tedy stát, že by se Robert stal vůbec prvním člověkem, který by prolomil tipovačkovou kletbu, jenž zatím žádnému po předposledním týdnu vedoucímu tipujícímu nepovolila úspěšně zvládnout poslední kolo a celou soutěž tak nakonec ovládnout? Předvede zatím druhý Jiří Vaněk šesti až sedmibodovou odplatu a na poslední chvíli tak boj o titul otočí? Může do klání o zlatou příčku a podepsaný dres Steva Largenta ještě z třetího místa promluvit dvojnásobný Tipovačka Champion David Szotkowski? Podaří se někomu ze slovenského Robokonvoje v podobě Róbert Rompf a Róbert Kopček ještě proklouznout na stupně vítězů a s tím také získat nějakou z podepsaných cen? No a nebo je naopak z TOP 5, tedy z míst zajišťujících zisk teplých bačkor a ponožek, ještě vytlačí některý z jejich nejbližších pronásledovatelů? Bude TOP 3 potřetí ze čtyř let zcela bez slovenského zastoupení? Drama vrcholí a vše se již brzy dozvíme!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *