Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

TRAINING CAMP STORIES, DAYS 12-14

 Již v tuto sobotu ve 22 hodin večer našeho času je deadline, dokdy musí všechny týmy NFL zúžit svůj kádr a z nynějšího počtu 80 tak zvolit finálních 53 hráčů, kteří následně dostanou šanci zasáhnout do dění v letošní sezóně. Na Seahawks Training Camp 2020 tak stále na mnoha pozicích probíhá vyrovnaný souboj o místo v onom 53-man rosteru. Jeho poslední tři dny můžete sledovat od zítřka do čtvrtka, a to vždy mezi 23 hodinou a půlnocí našeho času živě na oficiálním webu Seahawks.

V rámci stále probíhajících změn na soupisce došlo, během letošní offseason již poněkolikáté, ke dvěma příchodům staronových hráčů. Prvním z nich je dnes osmadvacetiletý Paul Richardson, kterého si naši Hawks vybrali jako svůj nejvyšší pick v Draftu 2014, následně za nás odehrál roky 2014-2017 a nyní se po dvouletém angažmá ve Washingtonu D.C. vrací zpět do Seattlu. Nejlépe si jej můžete pravděpodobně pamatovat jako autora úvodního touchdownu 2016 NFC Wild Card Game proti Detroitu Lions, kde se jeho one-handed catch i přes defensive pass interference stal jednou z nejlépe zachycených přihrávek v historii Seahawks (na fotce). Dalším příchozím hráčem je defensive end a linebacker Pita Taumoepenu. Toho si vybralo San Francisco 49ers v šestém kole Draftu 2017 a za dva roky v jejich dresu si připsal pouhopouhé tři tackles. To je v průměru na sezónu dvakrát nižší výkonnost než L.J. Collier. Uvidíme tedy, jestli bude na našem final 53-man rosteru také v sobotu. Loni se mu do něj probojovat povedlo, avšak celou sezónu strávil v našem practice squadu, takže na hřiště se nepodíval. Od květnového propuštění byl po většinu letošní offseason veden jako free agent. Nyní je tedy zpět v našich barvách.

 Training Camp je rovněž obdobím injury updates. Takže si jich pár naservírujme. Výše zmíněný Taumoepenu je náhradou za defensive enda Brandena Jacksona. Ten musel být minulou sobotu odvezen ze hřiště sanitkou s podezřením na poranění hlavy a páteře. To se nakonec naštěstí vyvrátilo a minule jsem informoval, že už byl zpět se zbytkem týmu. No, to sice byl, ale do tréninku se naplno nezapojil a teď se jej trenéři rozhodli umístit mezi injury reserve. Pete Carroll pak otevřeně přiznal, že doktoři mu nedoporučují letos vůbec nastoupit. Ke svým 36 zápasům, do kterých v našich barvách za poslední tři roky nastoupil, tak letos nejspíš další nepřidá. Součástí týmu však pravděpodobně zůstane, jelikož Pete zároveň zmínil, že si jej přeje mít okolo týmu tak, jak si sám Jackson bude přát. Do včerejšího tréninkového utkání pak nezasáhl cornerback Tre Flowers, který si lehce zvrtl kotník, defensive end Benson Mayowa nebo trojice wide receivers Phillip Dorsett, John Ursua a Cody Thompson. Všichni zmiňovaní by však dle slov head coache měli být v pořádku nejpozději v řádu dnů. Během této nedělní mock game, která byla v pořadí již třetí za posledních devět dnů, se pak lehce zranil také offensive tackle Cedric Ogbuehi, který si narazil rameno. V neděli se naopak zpět k týmu připojil náš letošní second-rounder defensive end Darrell Taylor. Na rozdíl třeba nedávno od DK Metcalfa měl Taylor velmi příjemný důvod k dočasnému opuštění týmu – narodila se mu dcera. Carroll pak na včerejší tiskové konferenci přidal injury update ještě k jednomu nováčkovi. Dle jeho slov by umístění tight enda Colbyho Parkinsona na PUP listu ještě nemuselo být konečné a že je tu teoreticky stále šance, že bude připravený nastoupit již k zápasu prvního hracího týdne v Atlantě.

 Na rozdíl od pátečního tréninku a nedělního zápasu nanečisto se sobota ve VMAC neodehrála podle plánovaného harmonogramu. Tým našich Seahawks se připojil k většině klubů NFL, MLB, NHL, ale také k mužské i ženské NBA a WNBA, když zrušili své sportovní aktivity. Vše v reakci na další minimálně sporný zásah policistů proti dalšímu Afroameričanovi, který se odehrál 23. srpna ve městě Kenosha ve Wisconsinu. Hráči Seahawks se na základě týmového hlasování rozhodli čas vyhrazený sobotnímu tréninku věnovat diskuzi o rasové nerovnosti, nutnosti účasti v listopadových prezidentských volbách a celkové atmosféře v USA pod rouškou koronaviru a nejvíce rozštěpené společnosti v jejich moderních dějinách. Head coach Pete Carroll měl následně čtvrt hodiny dlouhý monolog před novináři, ve kterém tato témata shrnul, apeloval na nutnost brzké změny a zcela vyjímečně bez připuštění jakýchkoliv otázek z tiskové konference odešel. Letošní rok je natolik turbulentní, že sotva se začalo zdát, že sezóna se covid necovid prostě odehraje, tak se znova hlasitěji objevily témata, jež spojuje slogan Black Lives Matter a která nakonec teoreticky mohou vyústit až v situaci, jakou NFL zažila snad jedině v letech 1982 a 1987, kdy byly díky stávkám hráčů sezóny zkráceny na 9, respektive 15 zápasů.

 Myslíte, že uvidíme Richardsona při nějakém dalším out-of-this-universe catchi? Jak to vidíte se zraněnými? Začne Parkinson sezónu na PUP listu nebo ne? Uvidíme Taylora na hřišti válet ještě v druhé polovině sezóny nebo jste k jeho letošní ostré účasti na hřišti skeptičtí? Na jakých pozicích ještě stále vidíte největší otazníky ohledně toho, kdo se probojuje do 53-man rosteru? No a co momentální situace, v kterou vyústila aktuálně extrémně polarizovaná americká společnost? Může to mít nějaký větší impakt na NFL než jen pokleknutí hráčů při národní hymně a odehrání takzvané černošské hymny na všech zápasech weeku 1, jak již liga oznámila, že hodlá učinit? Nebojte se diskutovat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *