Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Soutěže,  Tipovačka

CSSH TIPOVAČKA 2023 – TABULKA PO WEEKU 13

 Narozdíl od samotného dění v AT&T Stadium, dění třináctého týdne pátého ročníku CSSH Tipovačky tak turbulentní nebylo. Celkem 72 % odevzdaných, platných tipů bylo na Dallas. No a jelikož v TOP 15 po minulém kole se nenašel nikdo, kdo by odhadoval výhru Seattlu, čelo tabulky může slavit další uběhlý týden bez velkých otřesů, lídři si drží své pozice, bodově natěsnaný peloton se pomalu natahuje a žádného velkého skokana kola tentokrát vyhlásit nelze, neboť prostě neexistuje. Celkově 62 % tipů bylo odměněno ziskem pěti nebo šesti bodů. Nejlepší tipující kola se tentokrát stala Veronika Ram, která si na své konto jako jediná připsala sedm bodů. V posledních pěti týdnech tak na pozici průběžně nejlepší ženy roku najdeme už páté jméno. Určitě to v tomto souboji ještě bude zajímavý měsíc a něco… V počtu nejvíce sezón zakončených jako nejlepší žena se s počtem dvou takovýchto roků zatím o rekord dělí Radka Szotkowski a Jana Häusler. Přidá se k nim letos někdo další nebo se některá z dam ujme vedení s třemi vítěznými sezónami?

 Ještě není všem dnům konec, ale máme zaděláno na Michal Bowl. Vedoucí Michal Klučár zatím dává dokupy jednu historickou tipovačkovou sezónu! Jeho náskok čtyř bodů na druhé, devíti bodů na třetí a hned dvanácti bodů na čtvrté místo, což už se nedá smazat ani za jedno kolo, je sám o sobě poměrně impozantní. Jeho 87 bodů s průměrem 6.69b na kolo, 12 z 13ti správně trefených vítězů zápasů a všechny kola se ziskem alespoň 4 body – to je něco, co může přepisovat historická maxima. O all-time record se zatím se ziskem 111ti bodů dělí dvojice David Szotkowski a Jana Häusler, kteří tohoto výkonu dosáhli v letech 2019, respektive 2020. K překonání tohoto rekordu tak Michalovi v případě, že Seahawks nepostoupí do playoff a Tipovačka tak skončí již po weeku 18, ve zbylém průběhu sezóny chybí získat průměrně 5 bodů za kolo a rekord je doma. Rekord je rekord, ale titul…to je věc úplně jiná. A pokud má právě na něj někdo stoprocentně našlápnuto velmi dobře, je to kromě průběžného lídra i jeho jmenovec Michal Veselský. Ten má zatím rozpracovanou prakticky stejně úžasnou sezónu a i on může přepisovat historická maxima a získat titul. Jediný rozdílem zatím je jeho nešťastná jednobodový tip hned z úvodního týdne. Těším se z toho, že nám letošní Michal Bowl naservíruje ještě pět výživných chodů…

 Z ostatních zpráv na čele stojí za zmínku třeba to, že třetí Jan Horňák prohospodařil část svého náskoku, neboť z TOP 5 si jako jediný nepřipsal 5+ bodů. Prohodily se #4 a #5 seedy. Kryštof Raclavský na aktuální čtvrtou pozici vystoupal během pouhých pěti týdnů až 32. pozice a je krásným příkladem toho, že protlačit se v tom nataženém vláčku bodových zisků až dopředu je reálné. Skvělá práce, Kryštofe! Celkově má TOP 10 mezitýdenně jen jednoho nového člena. Na úkor vítěze sezón 2019 a 2021 Davida Szotkowského se do ní protlačil Petr Adamec.

 Napiš nám do komentářů svůj pohled na to, jak letošní Michal Bowl dopadne a jak takto, možná už jen pět týdnů před koncem, vidíš své vlastní letošní umístění a ambice do cílové rovinky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *