Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2023,  Zápasy

WEEK 13 REVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (6-6) @ DALLAS COWBOYS (9-3)

 Ufff, to zas byla náročná noční šichta. Ale viděli jsme teda krásný zápas, o tom žádná. Až na ten Flag Fest, který tam rozhodčí rozpoutávali, když neměli a naopak dělali, že nic, když tam ty žluté nesmysly letět měly. Jo a taky až na to, že jsme z tohoto nočního thrilleru odešli jako ti smutnější. Seahawks nakonec utkání, v němž směřovali za vítězstvím, nedokázali dotáhnout do úspěšného konce, před 93 tisíci diváky v AT&T Stadium podlehli domácímu Dallasu 35-41 a díky třetí prohře v řadě se jim tak cesta do playoff značně komplikuje.

 Co na to jen říct… Podstata tohoto divokého zápasu, jak už lze z konečného skóre vyvodit, byla asi taková, že útoky se předháněly v tom, kdo si připíše víc scoring possessions, zatímco obrany jen vlály jak vlajky ve větru a nebyly samy o sobě schopné tuto bodovou přestřelku nijak korigovat. Do toho všeho rozhodčí předvedli fakt otřesnou práci. Řekl bych, že včera absolutně nezvládli svou roli, stejné zákroky posuzovali jinak a tahle pruhovaná šílenost je ve statistikách jasně viditelná v podobě hned 19ti flagů pro 257 yardů! Další psycho věc… Nikoliv jen jeden, ale ani jeden tým v zápase nepuntoval, což je tak nějak sám o sobě absolutní mindf*ck. Ve více než století dlouhé historii NFL se něco takového stalo teprve popáté. Cowboys natáhli svou sérii výher na domácím stadionu na neuvěřitelných 14 utkání. Dallaský cornerback DaRon Bland v jednom ze soubojů porazil Tylera Locketta, jehož drop se mi ani nechce zmiňovat, a zachytil už letošní osmou interception, což z něj dělá ligového lídra. Kicker domácích Brandon Aubrey pak proměnil čtyři field goaly a navýšil tak svůj vlastní NFL all-time record 26ti po sobě proměněných field goalů na startu kariéry, zatímco Jason Myers neproměnil svůj jediný pokus o FG ze 42 yardů. Tyhle tři body nám pak na konci zápasu chyběly. Kdybychom je měli, možná bychom se nemuseli hned třikrát pokoušet o konverzi na čtvrtý down, ale kdyby v řiti byly ty ryby, že jo… Mimochodem běh Zacha Charbonneta při 4th&1, pass na Jaxona Smithe-Njigbu při 4th&4 a pass na DeeJaye Dallase při 4th&2 – to vše byly naše neúspěšné pokusy ve čtvrté čtvrtině, které prakticky ukončily včerejší naděje na vítězství. Do toho všeho ze zápasu se zraněným kotníkem odstoupil linebacker Jordyn Brooks, přičemž o závažnosti jeho zranění stále nic bližšího nevíme. Utkání nedohrál také running back Zach Charbonnet, který už tak nahrazuje Kennetha Walkera. Zach si natloukl koleno, ale prý by to nemělo být nic vážného, tak doufejme, že Pete Carroll má v tomto pravdu. No, stalo se toho víc než dost… Bylo to fakt sakra divoké. Je těžké dát dohromady něco uceleného, co by chronologicky vyprávělo příběh toho nočního dramatu. Tentokrát nám ale fotbaloví bohové, krásné throwback dresy, ani barvami křičící kopačky s bohulibým účelem v rámci My Cause My Cleats prostě nepomohly… 

 Před utkáním jsem říkal něco ve smyslu, že by se nám hlavně hodilo, aby na hřiště konečně dorazil náš útok. A on tentokrát skutečně dorazil! Pravděpodobně za to mohl také návrat pravého offensive tackla Aba Lucase, pro kterého se jednalo o první zápas od season opening game proti Rams. Quarterback Geno Smith zahrál skvělý zápas. Nějaké chyby tam byly, ale objektivně to byl jeden z jeho letošních nejlepších výkonů. Zkompletoval 23/41 passů pro 334 yardů, 3 TD a 1 INT pro passer rating 97. Jako bonus Geno přidal také 5-yd TD run. Všechny tři jeho šestibodové passy zachytil wide receiver DK Metcalf (na fotce), který se s šesti receptions pro season-high 134 yards a 3 TD stal na naší straně jednoznačnou hvězdou zápasu. Během jeho 73-yd catch-and-run TD dokonce vyvinul rychlost 35.77 km/h, což je nejvyšší naměřená rychlost jakéhokoliv hráče během utkání NFL od září 2020. DK tak po blamáži z minulého týdne v praxi krásně demonstroval přísloví “jednou jsi dole, jednou nahoře“. S 62 receiving yards hrál skvěle také rookie Jaxon Smith-Njigba, jehož 7 zachycených přihrávek je jeho novým profesionálním maximem. Hra po zemi nám, bohužel, letos nejde. Do utkání jsme vstupovali jako sedmý nejhorší tým ligy v rushing yards a včera jsme to zrovna nevylepšili. Zach Charbonnet má ještě co dělat, aby dosáhl kvalit svého ani ne o čtvrt roku staršího “učitele” Kena Walkera. Včera Zach na 19 pokusů naběhal 60 yardů, což dělá ne zrovna úchvatný průměr 3.2 yards per carry. Pravdou každopádně je, že si včera připsal svůj první touchdown kariéry, což už mu nikdo nikdy nevezme.

 No a obrana? Jak bylo řečeno, ta asi zrovna měla týden volna. Jinak bychom přece nemohli inkasovat 41 bodů… Každopádně bylo by nefér nezmínit některé z borců, jejichž světlé záblesky nám až do samotného konce dávaly naději na výhru. Leading tacklerem týmu se asi po milionté stal linebacker Bobby Wagner, který večer zakončil se 14 tackles, z toho jedním pro ztrátu yardů. Drobeček Jarran Reed měl sack, 7 tackles, 2 tackles for loss a 2 QB hits. Také další z defensive tacklů, z New Yorku nedávno příchozivší Leonard Williams, byl se sackem, 3 tackles, tackle for loss a QB hitem na hřišti vidět. Jinak to jako celek stálo za starou belu…

 Co na to noční drama říkáte Vy? Shodnem se na tom, že příběh to byl dobrý, ale že ten konec scénáristi pěkně odflákli? Užili jste si ty nervy od začátku do konce nebo dnes máte na hlavě lysá místa z toho, jak jste si v pět ráno po chomáčích rvali vlasy? Kdo z našich borců Vás svým výkonem oslovil a koho byste naopak za předvedený výkon pořádně pokárali? Určitě se se svými dojmy a pocity nezapomeňte podělit s ostatními 12s. 

Hrdí po výhrách, věrní po prohrách.
GO HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *