Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Zápasy

WEEK 4 PREVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (1-2) @ DETROIT LIONS (1-2)

 Je to tady! Náš nedělní sraz v Brně je za rohem a s ním se nezadržitelně blíží také zápas čtvrtého hracího týdne, ve kterém tentokrát poměříme síly s Detroitem Lions. Srovnání výkonů těchto dvou týmů v tomto tisíciletí je jednoznačné a pro Lions tristní. Seahawks vedou 196-114 na regular season wins, 15-4 na winning seasons, 14-3 na účasti v playoff, 14-0 na playoff wins, 3-0 na účasti v Super Bowlu, 1-0 v zisku Lombardi Trophy, 7-1 ve vzájemných utkáních a takto bychom mohli pokračovat asi ještě hezky dlouho. Tentokrát by ale mohlo být vše jinak…

 Lions jsou s recordem 25-54-2 čtvrtým nejhorším týmem NFL posledních pěti let a platí za ligové otloukánky, kteří na titul čekají už dlouhých 65 let. To je mimochodem déle, než jsou na světě všichni členové československé 12s Family, o nichž vím. Po dubnovém Draftu však spousta fotbalových expertů řadilo právě Lions mezi týmy, jejichž improvement bude letos jedním z největších napříč NFL. Samozřejmě to souvisí s vysokými výběry, které měli v držení. Jako #2 pick šel do Lions defensive end Aidan Hutchinson, na kterého bychom měli dávat velký pozor a jako #12 pick pak mrštný rychlík z Alabamy, wide receiver Jameson Williams. Detroit je sice letos 1-2, ale klidně mohli být 3-0. Zápasy proti Eagles a Vikings totiž definitivně ztratili až v samotném konci. Jak Američané rádi říkají – Lions jsou letos skutečně “for real”. 

 Kdo by byl před sezónou čekal, že Geno Smith bude hrát tak, jak se zatím letos prezentuje. Hlavně přesnost jeho passů je obdivuhodná. Celkem 77.5% zkompletovaných passů je absolutně parádních! Abyste to měli s čím srovnat, tak career completion percentage Russella Wilsona dosahuje “pouze” na 64.9%. No, Geno byl pozorný žák, kterému se věnoval dobrý učitel… Smith má na svém kontě 717 yards, 4 TD, 2 INT a passer rating 100.8, což je rozhodně daleko lepší, než bychom ještě před měsícem čekali. Jediné, co tomu chybí, je více yardů a konečně nějaké ty big plays. Statistiky našich receivers nejsou po třech utkáních nijak oslnivé. Tyler Lockett má 211 receiving yards, DK Metcalf 135 yards a TD, Colby Parkinson 87 yards a TD a Will Dissly se může chlubit 77 yards a 2 TD. Kdo z nich se konečně urve a připíše si monster day? 

 O-Line vyztužená rookie tackles v podobě dvojice Charles Cross a Abe Lucas hraje dobře. Vlastně oproti předchozím letům hraje skvěle. Ten střed lajny je ale stále bída a v následujících letech bude potřebovat další boost. To je ale hudba budoucnosti. Potřeba zatnout zuby a zamakat proti pass rushi Lions však bude třeba již zítra. V minulém týdnu tým Lions blitzoval Kirka Cousinse při neuvěřitelných 57% snapů, takže pokud lajna nezabere, Geno bude mít na odhození často jen sakramentsky málo času.

 Zajímavý příběh se bude odehrávat v naší secondary. Safety Quandre Diggs (na fotce dole) si totiž teprve podruhé v kariéře zahraje proti týmu, který jej v roce 2015 draftoval. Jeho výměna za pick v pátém kole Draftu se časem ukázal být jedním z nejvíc non-true-value tradů v historii ligy. Od roku 2018 totiž v našich barvách nasbíral 13 interceptions, pick six, 2 forced fumbles, fumble recovery, sack, 20 zblokovaných passů a 171 tackles, za což si hned dvakrát vysloužil nominaci do Pro Bowlu. V jeho prvním zápase proti Lions si připsal jen 4 tackles a vše se obešlo bez big plays. Ukáže tentokrát Quandre svým bývalým zaměstnavatelům exemplárněji, jak obrovskou chybu jeho propuštěním udělali a nadělí jim nějaký ten turnover? Všichni si přejeme, aby ano. 

 Preview tentokrát nelze zakončit nijak jinak, než upozorněním, že tento zápas bude úplně jiný než všechny ostatní, které se letos odehrají. Společně se totiž sejdeme na historicky druhém srazu našeho fanclubu, kde se při 3rd downech vyřveme z podoby a kde se vytočí nejeden sud Radegastu. Štafetu místa konání tentokrát přebírá moravská metropole Brno a nově otevřený podnik Nálevna přímo v jeho historickém centru. Pro mě osobně se jedná o jistý vrchol fanclubového roku, jelikož tím, že dorazíte, podpoříte fanclub tím nejcennějším, čím všichni disponujeme, což je náš čas, a dáte tak jasně najevo to, že budování československé komunity 12s mělo, má a bude mít smysl. Neskutečně se na vás všechny těším. Od 16h můžete začít chodit, v 18h živě streamujeme losování tomboly o lístek do Mnichova na zápas Hawks versus Bucs a od 19h už to bude vřít a jen těžko uslyšíme vlastních slov… Odkaz na událost najdete ZDE.

 Začne konečně fungovat rushing game? Dočkáme se passového galapředstavení Smitha? Podrží nás obrana stejně jako to udělala při utkání proti Denveru? Vylepšíme náš record ze zápasů, které sledujeme na našich srazech, na 2-0? Kdo se poblije v Detroitu a kdo v Brně? Odpovědi na všechny tyto otázky se dozvíme již zítra večer, neboť od velmi přátelských 19ti hodin našeho času vypukne na Ford Field v Detroitu tento očekávaný duel čtvrtého hracího týdne. Doufám, že se v co nejhojnějším počtu vidíme v pravotočivé zatáčce na Vídeň. Určitě to nezmeškej! GO HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *