Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2019

DRAFT 2019 – NOVÍ HRÁČI SEAHAWKS, 2. ČÁST

 NFL Draft 2019 je minulostí. Ze čtyř picků, které jsme ve čtvrtek drželi, nakonec Pete s Johnem dokázali udělat jedenáct hráčů, které si z Nashvillu “vezeme domů”. Představme si sedm nových přírůstků do našeho týmu z třetího, posledního dne draftu.

4th round, #120 overall – Gary Jennings (WR, West Virginia)

 188 cm, 97 kg. Co se receiving yardů týče, byl loni nejlepší WR University of West Virginia. V posledních dvou sezónách si připsal 2013 yardů a 14 touchdownů. Jeden ze tří námi vybraných WR v letošním draftu bude pro Russella skvělou zbraní. Doufejme, že chemie mezi něma zafunguje.

4th round, #124 overall – Phil Haynes (G, Wake Forest)

 193 cm, 140 kg. Tento ofensive guard je jediným hráčem z Wake Forest, který byl letos draftován do NFL. Při hovoru s Petem Carrollem řekl “I’m a physical guy who loves to run block”, tak uvidíme.

5th round, #132 overall – Ugo Amadi (DB, Oregon)

178 cm, 91 kg

Dva roky byl cornerbackem, rok defensive backem a až poslední rok byl v Oregonu na pozici safety. Jako safetyho jsme jej i draftovali. Za tuto rozmanitou college kariéru vyprodukoval 165 tacklů, 3 sacky, 9 interceptions z nichž 2 vrátil pro TD a 3 forced fumbly. Jeho výkonnost a statistické ukazatele šly časem nahoru.

5th round, #142 overall – Ben Burr-Kirven (LB, Washington)

 183 cm, 100 kg. Tento linebacker se po celé své čtyři roky na college ustavičně zlepšuje. Loňský rok se tak statisticky zapsal k jeho vůbec nejlepšímu, když zvládl vyprodukovat 176 tacklů a připsal si taky 2 sacky, 2 INT a 4 forced fumbly k tomu.

6th round, #204 overall – Travis Homer (RB, Miami)

 180 cm, 88 kg. Tahoun Miami Hurricanes a za poslední dva roky jejich suverénně nejlepší RB! Za ony dvě sezóny totiž nejen že naběhal 1995 yardů pro 12 touchdownů, ale dalších 405 yds a 1 TD přidal i v podobě zachycených passů. Má šanci vyrovnat se v dresu Hawks třeba i Carsonovi?

6th round, #209 overall – Demarcus Christmas (DT, Florida State)

 193 cm, 138 kg. Letos přišly Vánoce do Seattlu velmi brzy. Poslední vyztužení obrany přichází v podobě Demarca Christmase. Jeho 105 tackles, 3.5 sacks, dvě fumble recovery a jeden forced fumble v součtu za poslední tři sezóny nejsou, pravda, oslňující statistiky, ale Tom Brady byl vybrán jen o 10 picků dříve, takže nikdy nevíme.

7th round, #236 overall – John Ursua (WR, Hawai’i)

 178 cm, 79 kg. Okolo půlnoci našeho času, když se letošní draft dostal k vůbec posledním pickům, se Seahawks postarali o noční překvapení. Tradovali jsme 7th round pick od Jaguars za náš 6th round pick v draftu 2020 a vzali do svých řad wide receivera Johna Ursuu (na fotce), který byl nejlepším wide receiverem z University of Hawai’i. V loňské sezóně si připsal fantastických 1347 scrimmage yards a 17 TD! V yardech byl tedy pátý a v touchdownech dokonce nejlepší z celé FBS (130 týmů). Proč tedy nebyl draftovaný v daleko vyšším picku? Protože je z Hawai’i. Týmu z nejslabší college konference. Jedna statistika za všechny. Letos se třeba poprvé po sedmileté pauze stalo, že z této univerzity byli do NFL draftováni aspoň dva hráči. 

 Hodnotíte letošní draft pozitivně nebo negativně? Který výběr vás nejvíc překvapil a na koho se těšíte nejvíc? Sezóna začíná za čtyři měsíce! Jo a pozvěte k nám další fandy Seahawks z řad vašich FB přátel, ať se rozrůstáme.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *