Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2019

JANIKOWSKI ODCHÁZÍ DO DŮCHODU

 Po podepsání ex-Jets kickera Meyerse se rozdmýchaly spekulace o konci kariéry Sebastiana Janikowskiho (na fotce). Ty byly okolo dnešní půlnoci utnuty. Samotný Janikowski totiž oznámil odchod do fotbalového důchodu. Tento KICKER BYL DRAFTOVÁN V PRVNÍM KOLE DRAFTU 2000 Oaklandem Raiders. Jediným aktivním hráčem z Draft Class 2000 tak v následujícím roce nebude nikdo jiný než 6-time Super Bowl champion – quarterback Tom Brady. Zpět k Janikowskemu. Ten za Raiders odehrál v letech 2000-2016 celkem 17 sezón a logicky tak překonal snad všechny klubové rekordy pro kickery. V sezóně 2017 kvůli problémům s vyhřezlou plotýnkou nenastoupil, aby jej o rok později na jeho poslední sezónu v NFL podepsali naši Seahawks. 

 SeaBass, jak se mu přezdívá, je s počtem 1913 skórovaných bodů v kariéře desátým nejlepším kickerem v historii NFL. Se 436 proměněnými field goaly je pak momentálně dokonce na all-time NFL děleném devátém místě. Spoustu individuálních rekordů má ve svém držení. Mezi nimi nejdelší overtime field goal (57 yd), nejvíce 50+yd field goalů (58) a jako jeden ze dvou kickerů v historii NFL si taky připsal alespoň dva úspěšné 60+yd pokusy. Jeho field goal měřící 63 yardů zaostává o pouhý yard za nejdelším proměněným field goalem v historii NFL. Zajímavostí pak je, že nikdo nikdy nebyl postaven před delší pokus o FG. V sezóně 2008 se totiž pokusil kopnout !!!76 yardů!!! Dalším jeho rekordem je fakt, že žádný kicker si v historii NFL nikdy nevydělal tolik peněz jako právě Janikowski. Přes impozantní výčet úspěchů byl pouze jednou, a to v sezóně 2011 vybrán do Pro Bowlu a, co je důležitější, nikdy nevyhrál Super Bowl. Nejblíže k němu byl v sezóně 2002, kdy jeho Raiders podlehli v Super Bowlu XXXVII Tampě Bay Buccaneers 21-48.

 Myslíte, že se SeaBass dočká uvedení do Hall of Fame? Dosud se to povedlo pouze čtyřem kickerům v historii. Těšíte se na výkony Meyerse? Kdybych já měl kouknout na poslední kickery Hawks, platí pro mě jednoduchá rovnice, která vypadá asi takto:
Hauschka > Janikowski > anybody > Walsh.

 Jak to máte vy?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *