Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2021,  Zápasy

WEEK 6 PREVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (2-3) @ PITTSBURGH STEELERS (2-3)

 Druhé ze tří po sobě jdoucích primetime utkání nese tentokrát označení Sunday Night Football a naši Seahawks jej odehrají na hřišti Pittsburghu Steelers. Zápas bude mít zvláštní, netradiční, ale především jednoznačnou storyline číslo jedna. Po přetržení šlachy v prostředníčku své házecí ruky, které zapříčinilo skálopevné předloktí Aarona Donalda, a po následné operaci, totiž končí úctyhodná série neuvěřitelných 165ti po sobě jdoucích utkání (včetně postseason), ve kterých se Russell Wilson postavil do utkání za kormidlo. Delší sérií utkání jako starting quarterbaci se ve 102 let dlouhé historii NFL během svých kariér mohli pochlubit pouze Brett Favre, Philip Rivers a bratři Manningové. První zprávy hovořily o Russellově absenci alespoň na 6-8 týdnů, ale mimo jiné vzhledem k tomu, že během týdne už Wilson nechyběl na týmovém tréninku, kde si krom důležitého team-leadershipu také hodil pár míčů svou jindy k tomuto účelu nevyužívanou levačkou, se nyní už hovoří o velmi pozitivním rozmezí tří- až čtyřtýdenní absence, která bude ještě zkrácena bye weekem, jenž nás čeká už na začátku listopadu. V roli starting quarterbacka se tak poprvé od jeho angažmá v barvách New Yorku Giants před čtyřmi lety objeví Geno Smith. Od té doby Smith, a to včetně druhé poloviny zápasu, ve kterém před týdnem vystřídal Wilsona, zkompletoval 15/26 passů pro 172 yardů, TD a INT. Víme ale s jistotou, že tohle není začátek nějaké “Let Geno cook” pohádky? Nevíme. A to je na fotbalu to krásné. Kickoff je vždy za stavu 0-0 a dřív než za 60 minut hrací doby není nikdy nic definitivní. Jak nám celoročně píše Robo do CSSH Tipovačky – #WeBelieve !!!

 Kdo se nám bude snažit cestu za třetí výhrou sezóny co možná nejvíc zpříjemnit? Na ofenzivní straně soupisky Steelers mi to nedá a vypíchnu dvě mladá jména. Big Ben totiž sice minulý týden naházel 2 TDs s passer ratingem přes 120, ale nemůžu si pomoct, jeho hvězda slávy podle mě pomalu ale jistě pohasíná. Těma dvěma borci jsou wide receiver Chase Claypool a rookie running back Najee Harris. Mapletron, jak se díky jeho velikosti a kanadskému původu Claypoolovi přezdívá, má letos na svém kontě 341 yards a TD k tomu, přičemž stát bude proti obraně, která je, stejně jako loňskou sezónu, na cestě stát se nejhorší obranou v ligové historii. Pokud v tomto utkání od Steelers dostaneme nasázeno zase alespoň 450 total yards, stane se tak již popáté po sobě, což by byl nový NFL all-time record, který bychom si za rámeček skutečně nedali… Harris, který už nastřádal 307 yardů a 2 TDs po zemi pak naopak bude zkoušet schopnosti naší D-Line. Ta v některých fázích některých letošních zápasů hořela jako papír, nebyla schopna běh co běh soupeře zastavit dříve než po inkasování alespoň pěti nebo sedmi yardů a tak ji zatím celkem logicky najdeme až na jednatřicáté příčce NFL. 

 Nezbývá než doufat v překvapení, možná trochu zázrak, a že nám třeba hned začátek zápasu neupláchne stejně jako Willie Parker při 75-yd TD runu (na fotce), který se nakonec ukázal být rozhodujícím skórováním Super Bowlu XL. Pokud by se opak stal pravdou, Seahawks by poprvé od roku 2015 zažili pocit, jaké to je, začít ročník recordem 2-4. Máme šanci urvat W? Jste ve svých predikcích optimisté nebo realističtí skeptici? Pochlubte se do komentářů. Repríza 16 let starého Super Bowlu začíná pod světly Three Rivers City ve 2:20 hodin v noci na pondělí. Vím, Russ je Russ a Geno je Geno. Správný 12th Man se však nenechá odradit pozdní noční hodinou a ani Russelem na sideline. Tak doufám, že se opět virtuálně sejdeme v hojném počtu a bude to drama a bordel až do samotného konce. GO HAWKS!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *