Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

DRAFTEM NIC NEKONČÍ, PRÁVĚ NAOPAK

 Jelikož se Geno Smith stal po minulé sezóně free agentem, Russell Wilson byl poslední dva měsíce jediným quarterbackem na soupisce našich Seahawks. To se však změnilo hned v prvních hodinách po právě proběhlém draftu. Anthony Gordon, quarterback Washington State University, v něm překvapivě nebyl vybrán. Z toho tak nakonec profitují naši Seahawks, kteří jej ihned podepsali jako undrafted free agenta. Gordon přitom loni předváděl v dresu Washington State University (WSU) velmi dobré výkony, když ve 13 zápasech naházel celkem 5 579 yards, 48 touchdowns a jen 16 interceptions. To vše při skvělých 71.6 % zkompletovaných passů. To jsou víc než solidní čísla. Starterem byl Gordon pouze onu loňskou sezónu. A kdo že jím ve WSU byl před Gordonem? Byl to Gardner Minshew, který loni v Jacksonvillu rozjel knírkovou Minshewmánii. Že by tedy Washington State University vyprodukovala dalšího quarterbacka, kterého napříč všeobecným očekáváním čeká slibný rozjezd kariéry v NFL? Nechme se překvapit. Být pod vedením samotného Russella Wilsona by mu však v tomto startu mohlo výrazně pomoct. Není pochyb, že Seahawks ještě jednoho nebo dva quarterbacky podepíší, aby měl Gordon na training campu a v preseason nějakého soupeře, s nímž si to o roli back-upa rozdá. První díl tohoto příběhu byl však tímto již napsán.

 V draft preview jsem tady psal mimo jiné o tom, jak Seahawks mají rádi přivádět do týmu hráče se silným příběhem. Po hluchém fullbacku Derricku Colemanovi a jednorukém Shaquemu Griffinovi je dalším takovým hráčem se silným příběhem running back Anthony Jones (na fotce) z Florida International University (FIU) . Ten je dalším letos nedraftovaným hráčem, kterého Seahawks těsně po skončení draftu přivedli do Seattlu. Jones má za sebou skvělý poslední rok, kdy si ve 12 zápasech v dresu FIU připsal celkem 990 scrimmage yards a 12 touchdowns. Za čtyři roky pak nasbíral celkem 2 281 scrimmage yards a 25 touchdowns. Jeho splnění snu v podobě kontraktu v NFL však přišlo jen něco přes rok a půl po dni, kdy byl dosud nezjištěným pachatelem společně s dalšími lidmi postřelen a vážně zraněn někým z okolojedoucího vozidla. Jonese zasáhla kulka do zad, prošla krkem a jeho tělo opustila pod jeho levým okem. Čekala jej operace a dva týdny na dýchacích přístrojích, avšak kulka cestou minula vše podstatné, Jones se bez vážných následků zotavil a za necelé tři měsíce se znovu vrátil na hřiště, kde v závěrečném zápase ročníku naběhal 92 yardů a 3 touchdowny. Doktor, který jej v září 2018 operoval později řekl: ,,Dělám tuto práci 18 let, ale nikdy jsem nikoho neviděl přežít tento typ zranění”. Jones přežil vlastní smrt a nyní dostal šanci na kariéru profesionálního fotbalisty v NFL. What a story… A jak to dopadne? To ukáže až čas. Každopádně nezapomínejme na to, že třeba i takový Doug Baldwin přišel do Seahawks jako undrafted free agent, takže člověk nikdy neví…

 No a jelikož spousta nových hráčů do týmu nově přišla a ještě několik smluv je stále nutno uzavřít, Seahawks jsou také nuceni dělat prostor v cap space a propouštějí. Center Justin Britt a guard D.J. Fluker již dále nebudou hrát v našich barvách, čímž se uvolní celkem $12.1M v cap space. Na co je Hawks potřebují? Na novou smlouvu s Clowneym? Myslím, že to se dozvíme již v řádu následujících dní. Tímto tak každopádně pokračuje téměř kompletní obměna naší podprůměrně hrající offensive line. Fluker, bývalý first-round pick Chargers v draftu 2013, za nás odehrál dvě sezóny. Rok 2018 v jeho podání vypadal nadějně, avšak letos přišel propad výkonnosti a toto propuštění tak ani nijak extra nepřekvapí. Justin Britt byl jedním z mých oblíbenců. Náš second-round pick draftu 2014 za nás jako starter odehrál prakticky celých šest sezón. Jako rookie začínal na pozici pravého tackla, následně strávil rok jako levý guard a od sezóny 2016 to byl při většině snapů právě on, který jako center předával míč Wilsonovi. Jeho loňskou sezónu předčasně ukončilo torn ACL a když se tak v úvodu zápasu weeku 8 v Atlantě stalo, nikdo z nás netušil, že to byl jeho poslední snap v našem dresu. 

 Co na Gordonův podpis říkáte? Vydrží v našem dresu déle, než tomu bylo u jeho jmenovce Joshe Gordona? Má vůbec šanci na roli Russelova náhradníka dosáhnout? Může být Anthony Jones “nový Doug Baldwin”? A bude vám chybět duo Fluker & Britt? Podělte se o svůj názor. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *