Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

DRAFT 2020, DAY 3

 Letošní draft je definitivně za námi. Do prvního online draftu v historii NFL jsme vstupovali se sedmi picky, ale jak už je v posledních letech zvykem, Pete a John pomocí tradování ukořistili celkem osm nových členů našich Seahawks. První tři jsme si představili v předchozích dvou dnech a dnes se společně podíváme na zbývajících pět hráčů, které jsme vybrali v závěrečném třetím dni draftu. Tak vzhůru na to…

 Prvním výběrem třetího dne draftu sáhli Seahawks po posílení offense. Konkrétně novým cílem přihrávek RW3 by se mohl stát tight end Colby Parkinson ze Stanfordu (na fotce). Tato univerzita přivedla do NFL v posledních letech několik skvělých tight ends. Za všechny zmíním třeba dvojici Zach Ertz a Austin Hooper. Parkinson byl sice letos vybraný až jako osmý tight end v pořadí, avšak ani jeden z prvních sedmi hráčů se nemůže pyšnit tím, že by za celou loňskou sezónu nedropnul ani jediný pass. Parkinsonovi se to povedlo a zachytil všech 48 přihrávek, které na něj mířily. Celkem si tento 201 cm vysoký obr za tři roky na college připsal 87 catches pro 1 171 yards a 12 touchdowns. Parkinson, jehož jméno mě včera upřímně pobavilo, se tak stane druhým dlouhovlasým tight endem v našich službách. Snad si jej na hřišti nebudeme plést s Lukem Willsonem.

 Včerejším druhým, a celkově pátým letošním výběrem, se jako pick #144 stal running back DeeJay Dallas z University of Miami. Po loňských problémech v podobě zranění třech nejlepších running backs našich Hawks v pouhých dvou zápasech a následném Return of the Beast Mode jsme sáhli po dalším hráči na tuto pozici. Dallas začínal s fotbalem jako wide receiver, vyzkoušel si také role kick a punt returnera, ale nakonec se z něj stal čistokrevný running back. Po loňském úvodu sezóny v podání Chrise Carsona bychom na Dallasovi mohli ocenit fakt, že loni nefumbloval míč ani jedinkrát. DeeJay je se svými 178 cm a 97 kg velikostně podprůměrným running backem. Za tři roky v Miami si připsal celkem 1 527 yards a 17 touchdowns po zemi a dalších 317 yards a 2 touchdowny přidal po zachycených přihrávkách vzduchem. Souboj o roli druhého running backa po Carsonovi je tak víc než otevřená. Jedním z Dallasových “soupeřů” v boji o tuto pozici bude i náš loňský výběr v šestém kole draftu Travis Homer. Ten hrál na college rovněž v dresu Miami a po roce je tak čeká shledání. Homer se také stal prvním člověkem, s kterým Dallas hned po jeho výběru v draftu telefonicky hovořil.

 O čtyři výběry po Dallasovi jsme pickem #148 do svých řad přivedli druhého defensive enda tohoto draftu. Je jím 193 cm vysoký a 117 kg vážící Alton Robinson ze Syracuse University. Jeho 115 tackles, z nichž 32 bylo pro ztrátu yardů, 19 sacks, 2 fumble recoveries, 5 forced fumbles a 5 defended passes nám dávají solidní naději, že by se v Seahawks na této pozici mohlo začít blýskat na lepší časy. Robinson se tak s second-round pickem Taylorem, navrátilcem Irvinem a Mayowou podepsaným ve free agency, pokusí zlepšit náš pass rush, který loni vyprodukoval pouze 28 sacků. Zda jim pomůže i Jadeveon Clowney se stále neví. Robinson má na Seahawks již určité vazby z minulosti. Potkal se a zatrénoval si s Bobbym Wagnerem, K.J. Wrightem a Cliffem Avrilem. Zná také cornerbacka Tre Flowerse, s nímž chodil na stejnou high school, tedy obdobu naší střední školy. Budeme jen doufat, že toto znovushledání pomůže nejen Robinsonovi, ale také Flowersovi, který snad předvede lepší výkony, než loni.

 Naším druhým výběrem z Floridy, avšak prvním z University of Florida, se stal wide receiver Freddie Swain, kterého jsme včera draftovali v šestém kole. Swain měří 183 cm, váží 90 kg a na NFL Scouting Combine předvedl velmi solidní 40-Yard Dash, když jej zaběhl za 4.46 vteřiny. Stane se tak dalším z rychlíků, na něhož bude Russell Wilson moct směřovat své přihrávky. Swain za čtyři roky v dresu Florida Gators nasbíral 68 receptions pro 996 yards a 15 TDs. To z něj při průměru 14.6 yards na reception dělá další potencionální Russellův terč při deep balls. Zkušenosti však má také jako returner a kdo ví, možná právě tohle bude jeho hlavním úkolem v nastávající sezóně a Tyler Lockett tak snad konečně bude znám už jen a pouze jako wide receiver. Celkem 43 returns v průběhu předchozích čtyř sezón vrátil Swain pro 364 yards a 1 TD.

 Po jedenácté hodině večerní našeho času, kdy se už zdálo, že letošní draft pro Seahawks skončil, přišlo překvapení. Náš sixth-round pick draftu 2021 jsme poslali do Miami výměnou za pick #251, kterým jsme sáhli po dalším obojživelníkovi. Stephen Sullivan z LSU je totiž schopen hrát jak na pozici wide receivera, tak i tight enda. Jedná se tedy o pátého hráče z našich letošních osmi picků, který je schopen na hřišti nastoupit ve vícero rolích. To mi přijde jako dost zajímavá statistika. National Champions z LSU se také stal jediným týmem, z jehož řad jsme v letošním draftu přivedli do Seahawks více než jednoho hráče. Sullivan měří 196 cm, váží 109 kg a jeho příchodu do Seahawks předcházela situace, kterou Pete Carroll a John Schneider udělali rovněž loni. Tehdy takto tradovali v samém závěru draftu, aby sáhli po wide receiverovi z Hawaie, kterým je John Ursua. Pokud budeme Sullivana považovat za tight enda, zaujme nás fakt, že na Combine zaběhl 40 yardů za 4.66 vteřiny, což je druhý nejrychlejší čas mezi tight endy letošní draft class. Sullivan si za tři sezóny v LSU připsal celkem 737 scrimmage yards a 4 total touchdowns, z nich velká většina přišla po passových přihrávkách.

 Na závěr tedy stručný souhrn celé Seahawks draft class 2020, kterou jsme v posledních třech dnech postupně poznávali.

1st round, pick #27 – Jordyn Brooks (LB, Texas Tech)
2nd round, pick #48 – Darrell Taylor (DE/LB, Tennessee)
3rd round, pick #69 – Damien Lewis (G/C, LSU)
4th round, pick #133 – Colby Parkinson (TE, Stanford)
4th round, pick #144 – DeeJay Dallas (RB, Miami)
5th round, pick #148 – Alton Robinson (DE, Syracuse)
6th round, pick #214 – Freddie Swain (WR/KR/PR, Florida)
7th round, pick #251 – Stephen Sullivan (TE/WR, LSU)

 Co na letošní draft říkáte? Jaké jsou vaše dojmy? Užili jste si jej? Vybrali jsme hráče, kterého jste měli vyhlédnutého? Posílili jsme na pozicích, kde nás tlačí bota? Taky vám přijde překvapivé, že jsme nesáhli po nikom, kdo by vyztužil naší secondary? Přečetli jste všechny tři články? A daly vám něco nebo byly celkem o ničem a vám cuká ruka směrem k tlačítku dislike? Za sebe jsem si letošní draft i následné psaní velmi užil a nemůžu se dočkat, co nám těchto osm borců v následujících měsících a letech ukáže… 

#GoHawks #WeAre12s

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *