Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2024,  Uncategorized

FANPAGES U NÁS 

 Fúúú, už je to pořádný kus života… V polovině května 2019 jsem zde vůbec poprvé prezentoval přehled facebookových stránek, které sdružují československé fans jednotlivých týmů NFL. No a ejhle, je tady polovina května 2024 a já Vám, o jeden středoevropský oficiální fanclub úspěšně navázaný na svou domovskou organizaci později, servíruju tento přehled už pošesté. Takto zpětně vzato mi připadá až nereálné, v jak silný subjekt se silnou duší se naše komunita za těch osm let, které uplynuly od prvního internetového propojování se jednotlivých 12s u nás, vyvinula a rozrostla. Nejlepší na tom všem je, že ani zdaleka nekončíme. Naopak. O našem stálém růstu a vývoji hovoří i následující výroční sonda do scény fotbalových fanpages v Česku a na Slovensku na zdejší sociální síti. 

Stránky jsou seřazené podle počtu followers. Stránky týmů bez hvězdičky jsou neaktivní. Fanpages označené 1* něco přispějí jen sporadicky. Týmy s 2* byly po celý rok konzistentně aktivní a přinášely spoustu článků a zpráv. Celkem 3* pak subjektivně uděluji stránkám týmů, které produkují pravidelný a kvalitní obsah a které toho pro československou fotbalovou komunitu dělají znatelně více, nežli ostatní týmy od třetího místa dále. Ostatně přesně tohle ilustrují také přiložená čísla, jež propastným rozdílem oddělují nás a Packers na straně jedné, a vlastně úplně všechny ostatní na straně druhé. Jsem na nás fakt hrdý, 12s! V případě, že má stránka více než tisíc followers, FB ukazuje pouze číslo zaokrouhlené na stovky, takže přesný počet followers Packers již dva roky není možné sledovat. Naše ztráta na ně se však stále zmenšuje a od roku 2019 jsme ji ze zdánlivě nedostižných hodnot stáhli na méně než polovinu. Ravens a Steelers pak sice mají i další FB stránky s ještě větším počtem followers, avšak jsou dlouhodobě neaktivní. Nakonec přikládám i tabulku skokanů roku seřazenou podle nárůstu počtu nových followers během uplynulého roku, v níž jsme opět obhájili vítězství a nebýt faktu, že “nová” stránka Bills během minulého roku teprve “vznikala”, bylo by to vyloženě o parník. 

 Jediným oficiálním NFL fanclubem u nás, legislativně vedeným v ČR a USA, zůstávají Czech & Slovak Sea Hawkers, z.s – Official Booster Club of the Seattle Seahawks. V jakémsi mezistupni se pak nacházejí fans Packers a Ravens, kteří sice mají nějakou přímou návaznost na svůj klub v NFL, ale o oficiálních fanclubech v pravém slova smyslu se stále hovořit nedá. Další československé fancluby se dle zákulisních informací hodlají na cestu za zoficiálněním vydat. 

 Celkem 10 z 32 týmů NFL však svou vlastní FB fanpage nemá, což je obrovská škoda. Stejně jako v minulých letech bych tak chtěl apelovat na ty z vás, kteří třeba nejste vyloženě srdcem i duší 12s, ale stejně byste se na tomto úžasném a stále se rozpínajícím fanouškovském fotbalovém poli chtěli realizovat, abyste si jeden z desítky v Česku a Slovensku dosud nespravovaných fanouškovských stránek týmů NFL vybrali a začali s jeho coverage spíš pozdě, nežli později. Na přidání svého dílu do práce na rozrůstání a budování fotbalové komunity u nás by totiž nikdy nemělo být tak úplně pozdě… 

2024 FANPAGE FOLLOWERS
1. Green Bay Packers – 1 300***
2. Seattle Seahawks – 1 052***
3. Kansas City Chiefs – 574*
4. Tampa Bay Buccaneers – 459
5. Cleveland Browns – 386*
6. Baltimore Ravens – 375**
7. Denver Broncos – 360**
8. New Orleans Saints – 280*
9. Chicago Bears – 265**
10. San Francisco 49ers – 260*
11. New York Jets – 218
12. Arizona Cardinals – 214
13. Los Angeles Rams – 183*
14. Minnesota Vikings – 160*
15. Miami Dolphins – 140
16. Pittsburgh Steelers – 127*
17. Jacksonville Jaguars – 127
18. Buffalo Bills – 114**
19. Tennessee Titans – 105
20. New England Patriots – 65
21. New York Giants – 8
T-22. Atlanta Falcons – neexistuje
T-22. Carolina Panthers – neexistuje
T-22. Cincinnati Bengals – neexistuje
T-22. Dallas Cowboys – neexistuje
T-22. Detroit Lions – neexistuje
T-22. Houston Texans – neexistuje
T-22. Indianapolis Colts – neexistuje
T-22. Las Vegas Raiders – neexistuje
T-22. Los Angeles Chargers – neexistuje
T-22. Philadelphia Eagles – neexistuje
T-22. Washington Commanders – neexistuje

2024 SKOKANI ROKU
1. Seattle Seahawks – 78
2. Buffalo Bills – 74
3. Baltimore Ravens – 30
4. Kansas City Chiefs – 26
5. Chicago Bears – 25
?. Green Bay Packers

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *