Archiv,  Fantasy League,  Sezóna 2020,  Soutěže

FANTASY LEAGUE 2020 – SOUHRN ZÁKLADNÍ ČÁSTI

 Regular season druhého ročníku naší Fantasy League je minulostí a o složení čtvrtfinálových dvojic je tak již zcela jasno. Před posledním kolem to vypadalo, že už se toho moc překvapivého stát nemůže, ale nakonec se ukázalo, že ještě došlo k mnoha zvratům a zápletkám. Zde už si můžete přečíst nejobsáhlejší článek Fantasy League 2020, kde je shrnuto vše důležité, co se v posledním čtvrt roce odehrálo. Příjemné čtení a na konci dejte vědět své pocity, případné dotazy a nebo to, zda byste měli zájem o svou účast v příštím roce.

#1 seed – KaBirex10 (11-3)
 Ačkoliv jejich soupeři vždy vytáhli své nejlepší výkony, nebylo jim to nic platné. KaBirex10 sice inkasovali nejvíce bodů z celé Fantasy League, ale zároveň jich i suverénně nejvíc skórovali. Strange. S celkově 21 výhrami doposud nejúspěšnější tým historie naší Fantasy League, lídr letošní základní části a East Division Champ je jedním ze čtyř mužstev, které se do playoff probojovaly letos a také vloni. Uvidíme, zda se tentokrát dostanou dál než do semifinále.
 MVP: Alvin Kamara (RB, Saints) – 306.40 pts

#2 seed – Psojedy Hawks (11-3)
 Pouze o skóre celkově druzí, ale jinak poměrně suverénní lídři West Division. Psojedy předváděly po celou sezónu velmi dobré výkony a jak to tak posledních pár kol vypadalo, nakonec jsou opravdu druhým nasazeným týmem do playoff. Psojedy se tak stávají čtvrtým týmem v historii, který celou základní částí naší Fantasy League prošel pouze s třemi porážkami. Zároveň ještě nikdo před nimi neměl na svém rosteru hned PĚT hráčů s 200+ body.
 MVP: Allen Robinson (WR, Bears) – 224.60 pts

#3 seed – Slepa Veverka (9-5)
 Třetí místo po základní části nakonec oproti předpokladům bere tým z jihu. A souboj o to, kdo se stane South Division Champions, byl tím suverénně nejtěsnějším a nejnapínavějším, co regular season Fantasy League 2020 nabídla. Hned tři týmy zde skončily se shodným recordem 9-5, přičemž Veverka uhájila divizní titul před Slancem o pouhopouhé 2.78 bodů. Kdyby tak kdykoliv během 14 zápasů sezóny některý z receiverů týmů Slanec zachytil jednu jedinou přihrávku pro 18 yardů navíc, titul by bral on. What a drama! 
 MVP: Ryan Tannehill (QB, Titans) – 295.56 pts

#4 seed – Zbrojovka z Brna (8-6)
 Ačkoliv to tak prakticky celou sezónu nevypadalo, tak nakonec i vítěz North Division má winning record. V nejtěsnějším utkání posledního kola vyhrála Zbrojovka o pouhých 1.55 bodů. I kdyby však nakonec prohráli, divizní titul by je neminul. Zbrojovka je jediným týmem, kterému letos k postupu do postseason stačilo osm výher. Loni byly takové týmy hned tři. Divizi jen s osmi výhrami ale nevyhrál ani v minulé sezóně vůbec nikdo. Zbrojovka je rovněž prvním týmem v historii, který se do playoff probojoval navzdory negativnímu skóre.
 MVP: Josh Allen (QB, Bills) – 327.84 pts

#5 seed – Korben (9-5)
 Navzdory tomu, že Korben byl ještě v polovině sezóny ve své divizi poslední s recordem 3-4, s šesti výhrami z posledních sedmi utkání nakonec o 11.43 skórovaných bodů skončili před mými Stoners a berou v nabušené West Division druhou příčku. Právě těchto 11 bodů vede ve finále k tomu, že Korben bere letos možná nejlehčí postupovou pozici, neboť se ve čtvrtfinále potkají právě se Zbrojovkou z Brna, která je tabulkově nejslabším týmem letošní nadstavbové části. 
 MVP: Dalvin Cook (RB, Vikings) – 295.40 pts

#6 seed – Neutitschein Stoners (9-5)
 Pick #10 červnového Fantasy Draftu, který byl v mém držení, jsem investoval do quarterbacka a udělal jsem dobře. Patrick Mahomes se stal letošním Fantasy MVP. (vsuvka: Loni byl Fantasy MVP i NFL MVP Lamar Jackson. Bude naše Fantasy League kopírovat skutečnost v NFL?) Výprask od Iglau Silversity v posledním kole mě nakonec odsunul na šestou příčku a místo vítěze NFC East, teda North Division, mě ve čtvrtfinále čeká poněkud silnější tým Slepa Veverka.
 MVP: Patrick Mahomes (QB, Chiefs) – 377.32 pts

#7 seed – Slanec (9-5)
 O pouhých 3.04 bodů dokázal Slanec ve weeku 14 urvat výhru a právě tyto tři body nakonec rozhodly o jeho postupu do playoff. Kdyby totiž nezvítězil, Budweis Beers by je o skóre předběhli. No a aby toho nebylo málo, na jejich soupisce najdeme jediného hráče, který se letos stal Fantasy Player of the Week hned dvakrát. Derrick Henry tak na poslední chvíli vybojoval pro Slance nejen postup do postseason, ale také možnost přednostní registrace do Fantasy League 2021. What a twist! Zopakují tento úspěch za týden proti Psojedům?
 MVP: Deshaun Watson (QB, Texans) – 300.34 pts

#8 seed – Lootikville (9-5)
 Fantasy Super Bowl I Champions se po začátku sezóny s recordem 4-5 a zranění starting quarterbacka Daka Prescotta dokázali úspěšně oklepat a pěti výhrami v řadě nakonec urvali poslední postupové místo do postseason. Wow. Tak tomu říkám příběh sezóny! Čtvrtfinále s dosud historicky nejlepším týmem KaBirex10 tak jistě bude perličkou v programu prvního týdne letošních playoff bojů.
 MVP: Stefon Diggs (WR, Bills) – 246.80 pts

——— týmy mimo postseason ———

#9 seed – Budweis Beers (8-6)
 Smutný konec pro Beers, kteří ač sezónu začali recordem 6-2 a před posledním kolem měli poměrně dobrou výchozí pozici, skončili nakonec mimo nejlepší osmičku a sezóna tak pro ně končí. V posledním kole podlehli Psojedům a jelikož neklopýtl dostatečný počet jejich přímých soupeřů o postup, boje o Fantasy Super Bowl II se odehrají bez nich.
 MVP: Tom Brady (QB, Buccaneers) – 286.34 pts

#10 seed – Svetice Knights (7-7)
 Aby udrželi své postupové naděje naživu, potřebovaly Svetice nutně vyhrát a ještě doufat, že jejich soupeři v boji o postup zaváhají. Nestalo se však ani jedno z výše uvedeného a Knights tak v letošní sezóně končí. Odcházejí ale s hlavou zdviženou, jelikož nikdo z poražených v tomto kole neskóroval tolik bodů a proti lídrům ligy se prostě hraje těžce. Winning percentage .500 ani letos k postseason nikomu nestačila.
 MVP: Aaron Rodgers (QB, Packers) – 375.80 pts

#11 seed – Iglau Silversity (7-7)
 Iglau již v tomto kole nehráli o nic. Teda alespoň tak to vypadalo. Za Silversity však nastoupilo hned ŠEST hráčů, kteří skórovali alespoň 20 bodů, což je nový historický rekord naší Fantasy League. Dohromady pak nasbírali 176.70 bodů, což je rovněž rekord a díky tomu si vysloužili možnost přednostní registrace do Fantasy League 2021. Gratulace! Závěr jako z pohádky a vylepšený loňský record 5-9. Jen ta účast v postseason se opět nekoná…
 MVP: Davante Adams (WR, Packers) – 287.40 pts

#12 seed – Bratislava Bucks (6-8)
 Poměrně slušně rozjetou sezónu měli Bucks, když se ještě po polovině sezóny drželi s recordem 5-3 na postupových příčkách. V následujících pěti utkáních pak sice průměrně skórovali parádních 113.75 bodů na zápas, ale jejich soupeři byli vždy lepší a bylo z toho jen pět velmi hořkých proher. Výhra v posledním kole již nemohla nic zvrátit. Takový závěr sezóny si nepřeje nikdo z nás a nezbývá než poděkovat za účast. 
 MVP: Kyler Murray (QB, Cardinals) – 341.44 pts

#13 seed – Devils (6-8)
 Již těsně po startu druhého ročníku naší Fantasy League začalo být jasné, že z North Division letos do playoff postoupí jen její vítěz. Rovněž bylo jasné, že hlavními kandidáty na divizní titul jsou Devils a Zbrojovka z Brna, kteří se ve vedení pravidelně střídali. Až jejich vzájemný souboj v předposledním kole rozhodl, že Devils z tohoto ročníku odejdou s prázdnou.  
 MVP: Justin Herbert (QB, Chargers) – 272.18 pts

#14 seed – Ostrava Seahawks (6-8)
 Sezóna jako na houpačce. To je asi nejvýstižnější popis posledních tří měsíců pro tým z razoviteho kraja. Po bídném začátku s recordem 0-4 začali Seahawks psát pohádku, která vedla až k playoff pozicím na dohled a recordu 6-4. Další čtyři porážky v řadě však pro ně za letošním ročníkem udělaly tlustou a neveselou čáru.
 MVP: Lamar Jackson (QB, Ravens) – 257.02 pts

#15 seed – Seafunhawks (6-8)
 Teoretickou šanci na účast v playoff si drželi až do posledního kola jen ze tří důvodů. Jednak hráli ve velmi slabé North Division, jednak v závěru stáhli svůj nelichotivý record 3-7 na solidně vypadajících 6-7 a jednak je vedl DangeRuss. V závěrečném kole však svým soupeřům z Bratislavy podlehli skoro o 53 bodů a veškeré zbývající naděje tím vyprchaly.
 MVP: Russell Wilson (QB, Seahawks) – 327.70 pts

#16 seed – OJ Simpsons wife (6-8)
 Za mě nejlepší tým, co se výběru svého jména týče. Vtipné, že dodnes nevím, o koho se jedná. Tak snad to fakt není nějaký vrah. V naší Fantasy League se dlouhou dobu rval, bojoval se ctí a dokonce se přetahoval o vedení. Z recordu 5-2 se však rázem stalo 5-7 a v tu chvíli byla sezóna definitivně odsouzena k neúspěchu. FBI 1, OJ 0.
 MVP: James Robinson (RB, Jaguars) – 234.10 pts

#17 seed – Western Wolfs (5-9)
 Lucce patří ještě jednou obrovské díky za vytvoření našich webovek. S lítostí však musím konstatovat, že ji to šlo mnohem lépe, než letošní Fantasy League. Po prospaném začátku, nízkém počtu skórovaných bodů a recordu 1-7 se sice zvedla k odporu a zabojovala, avšak na víc než record 5-9 to nestačilo. 
 MVP: DeAndre Hopkins (WR, Cardinals) – 236.50 pts

#18 seed – Budweis Hellboys (4-10)
 Během posledních dvou utkání Hellboys průměrně skórovali 141.99 bodů na zápas a dvakrát zvítězili. Jeden z nejlepších závěrů sezóny napříč celou ligou. Během prvních dvanácti utkání to však byly taktéž pouze dvě výhry a za zápas jen 94.71 skórovaných bodů, což je v konečném výsledku rozhodující.
 MVP: Baker Mayfield (QB, Browns) – 223.40 pts

#19 seed – Laskonky (4-10)
 Tady je to podobný příběh jako u Hellboys. Laskonky začaly sezónu 1-9 a record 3-1 ze závěru regular season již nedokázal zvrátit vůbec nic. Když jste však jediný tým, který na svém rosteru nemá ani jednoho hráče s alespoň 200 skórovanými body, jen těžko se dá propracovat k výhře. 
 MVP: Nyheim Hines (RB, Colts) – 175.40 pts

#20 seed – Kuprezaci (0-14)
 ,,Když je #1 Fantasy Draft pick Christian McCaffrey zraněný, tak já na to kašlu”. Kdo ví, třeba právě tohle je to, co si manažer tohoto týmu řekl již někde na začátku sezóny… Jisté je, že ačkoliv loni Kuprezaci vyhráli základní část s recordem 11-3 a nejvíce skórovanými body, letos si vysloužil opět jen #1 pick v příštím Fantasy Draftu (ano, nové pravidlo). Závěrem tedy jen opět poprosím, že v případě, jestli se hodláš opět přihlásit, tak s námi tentokrát hrej až do konce i v případě, že se nebude dařit.
 MVP: Philip Rivers (QB, Colts) – 219.78 pts

 TOP hráči tohoto kola:
1) Derrick Henry (RB, Slanec) – 38.20 pts
2) Aaron Rodgers (QB, Svetice Knights) – 37.90 pts
3) Arizona Cardinals (DEF, Devils) – 33.95 pts
4) Baker Mayfield (QB, Budweis Hellboys) – 33.02 pts
5) Lamar Jackson (QB, Ostrava Seahawks) – 32.92 pts

 Players of the Week:
week 1: WR Davante Adams (GB, Iglau Silversity) – 41.60 pts
week 2: RB Aaron Jones (GB, Lootikville) – 46.60 pts
week 3: QB Patrick Mahomes (KC, Neutitschein Stoners) – 48.00 pts
week 4: QB Dak Prescott (DAL, Lootikville) – 42.28 pts
week 5: WR Chase Claypool (PIT, Neutitschein Stoners) – 42.60 pts
week 6: RB Derrick Henry (TEN, Slanec) – 43.40 pts
week 7: WR Tyler Lockett (SEA, Svetice Knights) – 55.45 pts
week 8: RB Dalvin Cook (MIN, Korben) – 49.60 pts
week 9: QB Kyler Murray (AZ, Bratislava Bucks) – 42.92 pts
week 10: QB Ben Roethlisberger (PIT, Slepa Veverka) – 37.32 pts
week 11: QB Deshaun Watson (HOU, Slanec) – 35.36 pts
week 12: WR Tyreek Hill (KC, KaBirex10) – 60.90 pts
week 13: TE Darren Waller (LV, Psojedy Hawks) – 47.00 pts
week 14: RB Derrick Henry (TEN, Slanec) – 38.20 pts

 TOP hráči kola (vítěz získal možnost přednostní registrace do Fantasy League 2021):
3x – Slanec
2x – Neutitschein Stoners
2x – Lootikville
1x – KaBirex10
1x – Psojedy Hawks
1x – Korben
1x – Slepa Veverka
1x – Svetice Knights
1x – Iglau Silversity
1x – Bratislava Bucks


 TOP výkony sezóny (vítěz získal možnost přednostní registrace do Fantasy League 2021):
1) Iglau Silversity – 176.70 pts (week 14)
2) KaBirex10 – 170.75 pts (week 12)
3) KaBirex10 – 170.38 pts (week 4)
4) Psojedy Hawks – 165.73 pts (week 13)
5) Iglau Silversity – 162.21 pts (week 2)

 MVP Fantasy League 2020:
Patrick Mahomes (KC, Neutitschein Stoners) – 377.32 pts

 TOP 5 QBs Fantasy League 2020:
1) Patrick Mahomes (KC, Neutitschein Stoners) – 377.32 pts
2) Aaron Rodgers (GB, Svetice Knights) – 375.80 pts
3) Kyler Murray (AZ, Bratislava Bucks) – 341.44 pts
4) Josh Allen (BUF, Zbrojovka z Brna) – 327.84 pts
5) Russell Wilson (SEA, Seafunhawks) – 327.70 pts

 TOP 5 RBs Fantasy League 2020:
1) Alvin Kamara (NO, KaBirex10) – 306.40 pts
2) Dalvin Cook (MIN, Korben) – 295.40 pts
3) Derrick Henry (TEN, Slanec) – 267.10 pts
4) James Robinson (JAX, OJ Simpsons wife) – 234.10 pts
5) Aaron Jones (GB, Lootikville) – 204.80 pts

TOP 5 WRs Fantasy League 2020:
1) Tyreek Hill (KC, KaBirex10) – 305.00 pts
2) Davante Adams (GB, Iglau Silversity) – 287.40 pts
3) Stefon Diggs (BUF, Lootikville) – 246.80 pts
4) DK Metcalf (SEA, Korben) – 245.00 pts
5) Keenan Allen (LAC, Neutitschein Stoners) – 240.50 pts

TOP 5 TEs Fantasy League 2020:
1) Travis Kelce (KC, Budweis Beers) – 266.16 pts
2) Darren Waller (LV, Psojedy Hawks) – 206.70 pts
3) T.J. Hockenson (DET, Slepa Veverka) – 161.70 pts
4) Robert Tonyan (GB, KaBirex10) – 153.30 pts
5) Mike Gesicki (MIA, Iglau Silversity) – 140.20 pts

TOP 5 Ks Fantasy League 2020:
1) Younghoe Koo (ATL, Western Wolfs) – 137.00 pts
2) Jason Sanders (MIA, Korben) – 134.00 pts
3) Daniel Carlson (LV, Svetice Knights) – 122.00 pts
4) Tyler Bass (BUF, Laskonky) – 117.00 pts
5) Rodrigo Blankenship (IND, KaBirex10) – 114.00 pts

 TOP 5 DEFs Fantasy League 2020:
1) Indianapolis Colts (Slepa Veverka) – 218.10 pts
2) Pittsburgh Steelers (Lootikville) – 211.20 pts
3) Miami Dolphins (Svetice Knights) – 192.25 pts
4) Baltimore Ravens (Kuprezaci) – 190.20 pts
5) Los Angeles Rams (KaBirex10) – 185.10 pts

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *