Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Sezóna 2020,  Soutěže

FANTASY LEAGUE 2020 – WEEK 12

 Do začátku nadstavbové části druhého ročníku naší Fantasy League zbývají odehrát pouhá dvě kola a zatímco některé divize začínají mít jasno v tom, které ze svých zástupců do playoff vyšlou, v některých se naopak boje o postseason dramatizují a vyrovnávají. Aniž bych to měl předem v plánu, dnešní fantasy review má neobvyklý formát a jeho podobu jsem přizpůsobil blížícímu se vrcholu sezóny. Jeden tým je již definitivně v playoff, tři manažeři naopak titul a balíček cen zcela jistě nezískají. Dvanácté kolo přineslo spousta zajímavých zápletek. Dejte vědět, jaká je ta vaše. Jaké šance na playoff si dáváte?  

North Division
Sever je jedinou divizí, v níž nenajdeme ani jeden tým s winning recordem. To tak dává šanci na postup stále všem kromě Budweis Hellboys (2-10), kteří letos jako třetí tým definitivně ztratili jakékoliv naděje na postseason. Jejich soupeři Devils (6-6) byli naopak zachráněni 24.30 body Deebo Samuela, který tak vzkřísil jejich reálné šance na divizní titul. Se shodným recordem, avšak s 54 skórovanými body méně zaostávají za Zbrojovkou z Brna (6-6), která naopak zápas tohoto kola ztratila a souboj o divizní titul a pravděpodobně jediné postupové místo, které bude na severu k mání, udělala o dost zajímavější a napínavější. Oba týmy se pak snaží dohnat Seafunhawks (5-7). Ti mají z této trojice nejlehčí zbývající strength of schedule, což souboj o North Division Champs zamotává ještě víc. O další jeden zápas pozadu jsou Western Wolfs (4-8), kterým k třetí výhře z posledních čtyř zápasů stačil třetí nejnižší počet bodů napříč vítězi všech 120ti utkání, které naše letošní Fantasy League dosud poznala. Šance na playoff jsou pro vlky napříč faktu, že je ještě čekají Kuprezaci, už jen ryze teoretické.

South Division
Souboj na jihu je rovněž velmi vyrovnaný, avšak s tím rozdílem, že je zde pouze jediný tým s losing recordem. Tím je Bratislava Bucks (5-7), která v případě dvou výher může díky dobrému skóre stále živit šance na účast ve vyřazovacích bojích. Prohra však pro ně bude znamenat konec. O divizní vedení se nyní s recordem 8-4 přetahují Slanec a Slepa Veverka, které však ve skórovaných bodech dělí více než 70 bodů, což dává prvnímu jmenovanému z této dvojice dost solidní výchozí pozici. Po třech výhrách v řadě jsou pak zpět ve hře také loňští Champions Lootikville (7-5), kteří si dokázali poradit se svízelnou situací a po zranění Daka Prescotta opět naskočit na vítěznou vlnu. Čtvrtou příčku pak drží Ostrava Seahawks (6-6), která po zázračném comebacku z 0-4 na 6-4 bude muset ještě hodně zabrat, aby si místo v postseason nakonec skutečně vybojovala.

East Division
Lídr východu a zároveň i celé ligy KaBirex10 (10-2) je prvním týmem s jistotou účasti v postseason bojích, které již za měsíc vyvrcholí Fantasy Super Bowlem II. Nový Fantasy record 170.75 skórovaných bodů padl i napříč -6.40 bodům Dereka Carra a rovněž jistotu účasti ve Fantasy League 2021 tak mají téměř v kapse. No, jak proti 60.90 bodům Tyreeka Hilla chcete hrát? V přímém souboji o divizní titul jim podlehli Budweis Beers (7-5), pro které je druhé místo v divizi momentálně o pouhé 4 skórované body pod hranou postupu do playoff a jejich šance v dobře rozehrané sezóně jsou tedy rázem 50/50. Třetí Iglau Silversity (5-7) ztratili must-win low-score game až v průběhu Wednesday Night Football a šance na postseason jsou tak pro ně již pouze teoretické a zachraňuje je reálně pouze fakt, že je nyní čekají Kuprezaci. Prvními dvěma týmy ligy, které již před tímto kolem neměly sebemenší šance nakouknout do playoff, jsou Laskonky (3-9) a nehrající Kuprezaci (0-12). Ti se ve dvanáctém kole střetli ve vzájemném utkání a Laskonky si díky tomu letos vůbec poprvé připsali dvě výhry v řadě.

West Division
Pro mě osobně samozřejmě nejdůležitější a obecně možná ta nejsilnější a nejvyrovnanější divize ze všech – to je Wild West. Mí Neutitschein Stoners (9-3) dokázali ve veledůležitém zápase vykouzlit debakl kola a Slepou Veverku ze hřiště vyprovodili o skoro 62 bodů. Tímto jsem se dostal do čela divize a šance na playoff se díky vysokému počtu skórovaných bodů limitně blíží hodnotě 100%. Z čela jsem díky +27 point differential sesadil tým Psojedy Hawks (9-3), kteří v nejtěsnějším zápase kola proti Lootikville prohráli o necelé 4 body. Na průběžných playoff pozicích se však drží ještě další dva týmy této nabité divize. Korben (8-4) si připsal páté vítězství v řadě a společně se Stoners tak mají momentálně nejdelší sérii výher v lize. Tým Světice Knights pak v tomto kole skóroval skoro 150 bodů a díky výbornému skóre jsou momentálně jediným týmem naší Fantasy League s recordem 7-5, který se drží na postupových pozicích. OJ Simpsons wife (5-7) ztratili slušně rozehraný ročník a byť jejich naděje stále teoreticky žije, po páté po sobě jdoucí prohře jim na playoff spot dost pravděpodobně nepomohou již asi ani modlitby.

Zbývající strength of schedule:
Western Wolfs           .292
Ostrava Seahawks    .333
Neutitschein Stoners .333
Iglau Silversity           .375
Kuprezaci                  .375
Seafunhawks             .417
Slepa Veverka         .417
Bratislava Bucks        .417
Slanec                        .458
Korben                       .458
Zbrojovka z Brna        .500
Lootikville                   .500
OJ Simpsons wife      .500
Budweis Beers           .542
Devils                         .583
Budweis Hellboys      .583
KaBirex10                  .667
Laskonky                   .708
Světice Knights          .708
Psojedy Hawks          .708

TOP hráči tohoto kola:
1) Tyreek Hill (WR, KaBirex10) – 60.90 pts
2) Deshaun Watson (QB, Slanec) – 39.12 pts
3) Derrick Henry (RB, Slanec) – 38.50 pts
4) Atlanta Falcons (DEF, free agent) – 38.00 pts
5) Patrick Mahomes (QB, Neutitschein Stoners) – 37.28 pts

TOP hráči kola (vítěz získá možnost přednostní registrace do Fantasy League 2021):
2x – Neutitschein Stoners
2x – Slanec
2x – Lootikville
1x – KaBirex10
1x – Korben
1x – Slepa Veverka
1x – Svetice Knights
1x – Bratislava Bucks
1x – Iglau Silversity

TOP výkony sezóny (vítěz získá možnost přednostní registrace do Fantasy League 2021):
1) KaBirex10 – 170.75 pts (week 12)
2) KaBirex10 – 170.38 pts (week 4)
3) Iglau Silversity – 162.21 pts (week 2)
4) Korben – 154.16 pts (week 1)
5) Lootikville – 153.30 pts (week 2)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *