Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

PREVIEW New Orleans Saints (1-1) at Seattle Seahawks (2-0)

 Budou Svatí Svatými i bez NFL all-time passing yards leadera – quarterbacka Drew Breese? To je otázka, kterou jsme si položili v posledním týdnu pravděpodobně téměř všichni.

 Playoff ambice Saints dostaly tvrdou ránu, když si Brew Brees v první čtvrtině zápasu minulého kola proti LA Rams zpřetrhal vazy v palci jeho házecí ruky. Při posledním Breesově passu onoho dne, narazil “ruku na ruku” s Aaronem Donaldem a po středeční operaci si nezahraje alespoň šest týdnů. Do rozjetého zápasu tak naskočil Teddy “MostVoda” Bridgewater, který svůj tým nedokázal ani jednou dostat do endzone a na konci zápasu tak bylo v jeho statistikách uvedeno 17/30 kompletních přihrávek pro 165 yards, 0 TD, 0 INT. Not great, not terrible.

 Jaké budou hlavní klíče pro naše třetí letošní vítězství? Bez starting quarterbacka se dá předpokládat, že se Saints budou velmi často obracet na služby Alvina Kamary. Tento hvězdný running back si v obou jeho dosavadních sezónách v NFL připsal alespoň 1 500 scrimmage yards a 10 touchdowns, za což si dvakrát po právu zajistil účast v Pro Bowlu. Seahawks povolili svým letošním soupeřům průměrně jen rushing 57.5 yards a pokud se nám to podaří i zítra a vymažeme Kamaru z mapy hřiště, máme k vítězství nakročeno pravou nohou. Naopak náš běhový útok v čele s duem Chris Carson a Rashaad Penny zatím letos vyprodukoval 112 yards na zápas. Většinou se tak ale stalo při druhých a třetích downech. Pokud se nám podaří ukrajovat yardy po zemi již ve 1st down situacích a nenutit tak Russella házet dlouhé passy na 3rd&long, mohli bychom taktéž sklízet ovoce úspěchu a připsat si vítězství. Neméně důležité bude také zlepšení hry naší O-line. Saints po dvou zápasech vedou ligu v total sacks, když jich mají na svém kontě už devět. Především bránění Camerona Jordana, který si v posledních dvou sezónách připsal 25 sacks, 111 tackles a 49 QB hits, bude velmi důležitým faktorem dělící náš zítřejší úspěch od neúspěchu. 

 Střetnutí se Saints bývají v poslední dekádě i pro nezaujatého diváka doslova skvělé. Ať už zmíníme 2010 NFC Wild Card Game, kde po touchdownu Marshawna Lynche známém jako BeastQuake vypuklo zemětřesení, nebo se budeme bavit o 2013 NFL Divisional Playoff Game, kde byl, kromě BeastMode a LOB, hlavním rozdílem mezi vítězem a poraženým kicker (Hauschka – 3/3 FG, 2/2 PAT; Graham – 0/2 FG, 1/1 PAT) a nebo zavzpomínáme na velmi těsnou prohru našich Hawks v samém závěru vzájemného zápasu sezóny 2016, což byl jeden z těch zápasů, kdy ani s nulama na časomíře nebyl vítěz utkání jasný. Ať už tak či onak, vždy mluvíme o výborném fotbalu, na který je i po letech radost vzpomenout.

Jak se zápas vyvine zítra? Potvrdíme roli favorita a přejedeme Saints bez jejich stavebního kamene útoku Drew Breese? Nebo budou W brát hráči New Orleans a vyrovnají tak stav vzájemných střetnutí na 8-8? Vyhraje poprvé od roku 2007 hostující tým nebo Seahawks začnou sezónu recordem 3-0? A nastoupí proti Wagnerovi aspol. jako starting QB Teddy Bridgewater nebo Taysom Hill? Odpovědi na tyto otázky se nám začnou rozkrývat zítra ve 22:25 našeho času.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *