Archiv,  Fantasy League,  Sezóna 2020,  Soutěže

FANTASY LEAGUE 2020 – WEEK 6

 Hned na začátku se musím omluvit, že jsem to neřekl dřív. Sám jsem však až teď po roce a půl zjistil, a to bez jakéhokoliv nového zásahu do pravidel, že postupový klíč do playoff není stanoven na základě celkového pořadí, jak jsem se doteď mylně domníval, nýbrž také rozdělení ligy do čtyř divizí má svůj smysl. Čtvrtfinálové osmero manažerů je složeno z vítězů jednotlivých divizí a zbývající čtveřice nasazených jsou pak týmy s nejlepším winning recordem, potažmo více skórovanými body napříč celou ligou. Tento podstatný fakt mi zůstal až dosud utajen, protože loni byly všechny divize vyrovnané, žádná relativně nezaostávala za zbývající trojicí a nasazení do playoff to tedy nijak neovlivnilo. To ovšem letos nikde neplatí. V NFL je suverénně nejhorší divizí NFC East, kterou momentálně vedou Dallas Cowboys (2-4) a v naší Fantasy League je nejslabší pro změnu North Division, kde nyní pouze rozdílem 39 skórovaných bodů vede Zbrojovka z Brna s recordem 3-3. Nejen pro Zbrojovku, ale jistě i pro jejich pronásledovatele se tak bezpochyby jedná o velmi dobrou zprávu. Postupový klíč do postseason se naopak neúprosnějším stává hlavně pro týmy v divizích South a West, v nichž má dohromady pouze jediný z deseti týmů losing record, tedy winning percentage menší než .500. Wow, to ještě bude bitva. Týmy Svetice Knights a OJ Simpsons wife jsou tak nyní díky tomuto mému “objevu” v kombinaci s nízkým počtem skórovaných bodů mimo průběžné příčky zajišťující postseason, a to i napříč solidnímu recordu 4-2. Odteď tedy zveřejňovanou ligovou tabulku a reporty z Fantasy League přizpůsobím tomuto faktu. Teď už se pojďme podívat na výsledky uplynulého kola. Jak na tom byl váš tým?

 1) Dva nejvíce skórující týmy tohoto kola a jen jeden z nich si mohl připsat vítězství. Za mohutného přispění dvojice Patrick Mahomes a Christian Kirk v Monday Night Football jako ti šťastnější nakonec odešli ze souboje po skvělém týmovém výkonu mí Neutitschein Stoners (4-2). Stejně jako loni tak naše Fantasy League přišla o posledního neporaženého v šestém kole. Letos jím byly Psojedy Hawks (5-1), které však navzdory prohře stále zůstávají ve vedení West Division, a to právě před mými Stoners. Nejtěsnější výsledek šestého kola a parádní divizní souboj!

 2) Zatímco na soupisce Western Wolfs (1-5) byli pouze tři hráči, kteří dosáhli alespoň na zisk 10 bodů, v sestavě Ostravy Seahawks (2-4) bychom takových hráčů našli hned šest. Hlavním jazýčkem na vahách byla v tomto utkání dvou týmů ze dna tabulky dvojice Lamar Jackson a Brandin Cooks, která dohromady přispěla ziskem 49.04 bodů.

 3) V tomto South Division matchupu tahal Slanec (4-2) po celou dobu za delší konec provazu. Player of the Week Derrick Henry se stal prvním hráčem v historii NFL s 200+ rushing yards game ve třech po sobě jdoucích sezónách. Právě jím vybudovaný náskok už za Bratislavu Bucks (3-3) nesmazal ani skvěle hrající Kyler Murray, který v MNF skóroval tři touchdowny.

 4) Justin Herbert měl bye week a Devils (3-3) místo něj na hřiště nikoho neposlali. Možná právě tato chyba zapříčinila prohru rozdílem téměř 30 bodů proti prozatímním lídrům silné South Division. Za Slepou Veverku (5-1) řádila především dvojice Ryan Tannehill a D’Andre Swift, která k výhře přispěla ziskem 59.86 bodů.

 5) Obhájci loňského titulu Lootikville (4-2) po zranění Daka Prescotta přišli se starting quarterbackem v podobě Joshe Allena z Bills. Ten získal 15 bodů a právě zhruba těchto 15 bodů rozhodlo o tom, že si dokázali poradit se Zbrojovkou z Brna (3-3). Ty však může na srdci hřát můj “objev” zmíněný v prvním odstavci tohoto fantasy review, a to konkrétně že jsou v North Division, obdobě NFC East.

 6) Jimmy G se vrátil na hřiště po zranění a Julio Jones se konečně letos poprvé utrhl ze řetězu. Výsledek? První výhra pro Laskonky (1-5) a hned ve velkém stylu! Největším debaklem šestého kola vyprovodili o 42 bodů tým Seafunhawks (2-4), jehož manažera tak může těšit alespoň fakt, že ve slabé North Division ztrácejí na první místo pouze jedinou výhru.

 7) I bez Alvina Kamary si KaBirex10 (5-1) dokázali o necelých 9 bodů poradit s Budweis Hellboys (1-5). Jsou tak o jednu výhru ve vedení East Division a díky faktu, že jsou nejvíce skórujícím týmem ligy, v průběžném nasazení do postseason momentálně okupují #1 seed. Hlavním strůjcem úspěchu byl wide receiver Will Fuller.

 8) Matt Ryan a A.J. Brown získali dohromady více než 55% kompletního bodového zisku týmu OJ Simpsons wife (4-2). Právě výkon této dvojice prakticky rozhodl o výhře nad Iglau Silversity (2-4) rozdílem necelých 17 bodů.

 9) Budweis Beers (4-2) díky dvojici Travis Kelce a Cole Beasley stále ztrácejí pouze jedinou výhru na vedení své divize. Pro Korben (3-3) je to však velmi drahá prohra, jelikož se tak dostali na samé dno pořádně nabušené West Division a vůbec poprvé taky mimo playoff pozice.

 10) Letos teprve podruhé stačilo týmu k výhře skórovat méně než 85 bodů. Svetice Knights (4-2) dokázali napříč četným bye weeks mezi starters skórovat pouze 72.20 bodů a i tak to o více než 20 bodů stačilo na tým Kuprezaci (0-6), který tak jako jediný v naší Fantasy League zůstává winless. Dobrou zprávou pro všechny budiž, že jejich manažer se po třech týdnech znova přihlásil.

 TOP hráči kola:
1) Derrick Henry (RB, Slanec) – 43.40 pts
2) Justin Jefferson (WR, Psojedy Hawks) – 39.60 pts
3) Deshaun Watson (QB, Slanec) – 39.00 pts
4) Matt Ryan (QB, OJ Simpsons wife) – 37.64 pts
5) Julio Jones (WR, Laskonky) – 33.70 pts

 TOP hráči kola (vítěz získá možnost přednostní registrace do Fantasy League 2021):
2x – Lootikville a Neutitschein Stoners
1x – Iglau Silversity a Slanec

 TOP výkony sezóny (vítěz získá možnost přednostní registrace do Fantasy League 2021):
1) KaBirex10 – 170.38 pts (week 4)
2) Iglau Silversity – 162.21 pts (week 2)
3) Korben – 154.16 pts (week 1)
4) Lootikville – 153.30 pts (week 2)
5) KaBirex10 – 152.78 pts (week 5)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *