Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2021

PREZ MONEY A RUNNING BACK DEPTH

 Už ve středu začíná v tréninkovém centru VMAC na předměstí Seattlu dlouho očekávaný Training Camp, jenž se po rok a půl dlouhé pauze stane první on-field aktivitou našich Seahawks, které budou moci být přítomni naši fans. Stále mi to přijde tak trochu neuvěřitelné, ale to jen v tom nejlepším slova smyslu… Úmorně dlouhá offseason se konečně blíží ke svému konci. Hip hip hurá!

 No a na pozadí všech těchto skutečností přibylo na naší soupisce jméno nového borce. Ten dostane šanci zabojovat o místo v základní sestavě a je jím čtyřiadvacetiletý running back Cameron Scarlett (na fotce), který za svého působení ve Stanfordu poměrně zářil. Během let 2017 a 2018 byl třeba opravdu skvělým kick returnerem, když jej jeho průměr čítající 25 yardů na return řadil v tomto období na třetí místo v rámci celé konference Pac-12. Ve svém závěrečném college roce 2019 již ke svým 1 574 kick return yards z předchozích dvou let nepřidal ani jediný, což ovšem neznamená, že by nešel vidět. Scarlett se blýskl celkovými 1 080 scrimmage yards a 7 TDs k tomu, za což si v oné sezóně vysloužil ocenění MVP týmu. Ročník 2020 se skrze koronavirovou pandemii rozhodl vynechat a následně si jej jako nedraftovaného nováčka vybrali Tennessee Titans. Scarlett však neprošel offseason cutem a do sestavy pro regular season se neprobojoval. U našich Seahawks tedy nyní dostane druhou šanci. Zda se jí tentokrát dokáže zhostit, se ukáže během následujících pět týdnů… Co myslíte, může Cameron Scarlett promluvit do bojů o pozici třetího či čtvrtého running backa a ohrozit pozici někoho z borců jako Alex Collins, DeeJay Dallas nebo Travis Homer?

 Světlo světa však v posledních hodinách spatřila také zpráva, se kterou přišel NFL insider Mike Garofolo. Dle jeho blíže nespecifikovaného zdroje z vnitřních kruhů Seahawks přišel náš tým s nabídkou nového kontraktu pro našeho hvězdného All-Pro safetyho lomeno linebackera lomeno pass rushera Jamala Adamse. K dohodě stále nedošlo, ale Seahawks prý přišli s nabídkou v hodnotě okolo $17M ročně, čímž by se Adams stal nejlépe placeným safetym NFL. Tato nová dlouhodobá smlouva by měla spatřit světlo světa ještě před startem nadcházející sezóny, ve které bude Adams vstupovat do posledního roku svého nováčkovského kontraktu.

 Co u vás? Už se dostavuje hladovost po fotbalu a nedočkavost při čekání na start ročníku? Kdo z hráčů Collins/Dallas/Homer/Scarlett/Johnson (ne, nemyslím Scarlett Johansson :D) projde Training Campem a doplní tak duo Chris Carson a Rashaad Penny? A jsou dva first-round picky a třeba čtyřletý kontrakt za $70M adekvátní cenou za nového lídra naší obrany?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *