Archiv,  Novinky,  Sezóna 2020,  Uncategorized

JERMAINE KEARSE ODCHÁZÍ DO FOTBALOVÉHO DŮCHODU

 Autor jednoho z nejspektakulárnějších over-the-shoulder catchů v historii naší franchise, kterým dokonal historický obrat proti Green Bay Packers ve 2014 NFC Championship Game, včera ukončil svou kariéru. Undrafted rookie, Super Bowl XLVIII Champion a nikoli nejlepší, ale extrémně klíčový wide receiver – to vše byl a navždy bude Jermaine Kearse.

 Kearse přivedli do NFL naši Seahawks jako nedraftovaného nováčka před sezónou 2012. První polovinu sezóny strávil v našem practice squadu a svou premiéru si odbyl až ve weeku 9 onoho roku. Jako rookie zachytil pouze 3 přihrávky pro 31 yards, avšak jeho nejlepší roky měly teprve přijít. Za 5 sezón v našich barvách nasbíral celkově 2 109 receiving yards pro 11 TDs. To nejsou nijak ohromující čísla, ale jsou to jeho big time big plays, které utkvěly ve vzpomínkách 12s navěky. Ať už jde o onen výše zmíněný catch proti Packers (na fotce), one-handed 63-yd TD catch ve výhře nad Carolinou Panthers ve 2014 NFC Divisional Playoff Game nebo jeden z nejnepravděpodobnějších catchů v historii NFL, který předvedl v závěru Super Bowlu XLIX (viz video – https://www.youtube.com/watch?v=RUgVXBFEVi4), Kearse nebude fanoušky Seahawks nikdy zapomenut. On a Doug Baldwin totiž světu ukázali, že i se dvěma undrafted wide receivers může tým dokráčet dvakrát po sobě až do Super Bowlu. Na to už nikdo nikdy nezapomene.

 Po tradu do Jets v roce 2017 si v New Yorku pripsal svou statisticky nejlepší sezónu, když při 65 receptions nasbíral celkem 810 yards a 5 touchdowns (vše jeho career-high). Loni měl nastoupit v dresu Detroitu Lions. V samém úvodu prvního preseason zápasu si však zlomil nohu a to bylo naposledy, kdy jsme jej mohli vidět na hrací ploše. Cesta Kearse od nedraftovaného nováčka v practice squadu, přes klíčového hrdinu postseason, pomoc při zisku prvního Super Bowlu pro Seahawks, až po neslavný a nečekaný konec kariéry v loňské preseason se tak dostala ke svému konci a kruh se definitivně uzavřel. Za československé 12s přeju, ať Ti osud servíruje už jen samé příjemné věci, Jermaine…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *