Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Soutěže,  Tipovačka

MICHAL KLUČÁR – CSSH TIPOVAČKA 2023 CHAMPION

 To byl ale rok! S koncem sezóny našich Seahawks nám skončil také polojubilejní pátý ročník naší nejoblíbenější a nejštědřejší soutěže. Letošní klání o čest být už navždy uveden na putovním poháru pro vítěze Tipovačky a s ním i o výhru vlastnoručně podepsaného dresu jedné z největších legend historie naší franchise, Hall of Fame offensive tackla Waltera Jonese, bylo v mnohém výjimečné. Byla to zas nádherná sezóna a i když vítěz může být jen jeden, bez každičkého z pětašedesáti soutěžících by to celé stálo za starou belu. Celou tuhle každoroční show a zpestření fotbalové sezóny utváříte jen a pouze Vy, takže se sluší Vám všech vyseknout poklonu a velké díky! No a jak že to tedy letos vše dopadlo?

 Michale, gratulace! Tohle byla jízda, jakou jsme tady za ty roky ještě neměli. Michal Klučár ovládl letošní pátý ročník stylem, který místy působil, jako že do sezóny už s desetibodovým náskokem vstoupil. Ale omyl, jen to prostě v jeho podání byl tak skvělý výkon, že se s ním nikdo ze soupeřů, kteří přitom byli letos extrémně kvalitní, nedokázal měřit. Michal překonal all-time rekord v celkovém počtu získaných bodů o neuvěřitelných 11 bodů, o jednu výhru vylepšil all-time best Tipovačky i s jeho 16 W, o bod navýšil dosavadní maximum také tím, že vyhrál o dosud nejvyšší počet bodů ever a nakonec i jeho 15 týdnů v soustavné pozici průběžného lídra je naším novým rekordem. Jediné, co ho tak může mrzet je maximálně to, že jelikož se stal členem CSSH až v průběhu září, tak celý ročník neovládl stylem start-cíl, což už je asi ta jediná a hlavně nejultimátnější věc, které se v Tipovačce dá dosáhnout a Michal na to o malý kousek nestačil. Na rozdíl od Fantasy, kde je skóre 2-3, se tak ČR nad SR v tipovačkových titulech ujímá vedení 5-0. Michal Klučár – your CSSH Tipovačka 2023 Champion!

 Tak jak si jeden Michal z letoška udělal prakticky sólo soutěž o zlato, jeho jmenovec ze Slovenska se postupem času stal jediným účastníkem své vlastní jízdy za stříbrem. Michal Veselský tak stejně jako před dvěma lety jen o jednu příčku nedosáhl země zaslíbené a opět se musí smířit s druhým místem. Věřím však, že vlastnoručně podepsaný SB XLVIII míč členem Legion of Boom Byronem Maxwellem, pozice nejlepšího reprezentanta Slovenska a vědomí, že se mu po dvojici David Szotkowski a Robert Henzl jako teprve třetímu v historii se na stupních vítězů umístit vícekrát, je celkem solidní odškodné. Ostatně výkony to byly po celý rok skvělé, takže tahle odměna je na místě. Navíc i jeho 115 bodů je nový tipovačkový all-time rekord, ale to by v tom stejném roce nesměl hrát tu stejnou soutěž i Michal Klučár, že jo…

 Narozdíl od stíhání zlata a stříbra byl souboj o bronz napínavý a vyrovnaný po celý dlouhý rok. Velmi silná skupinka favoritů nejen na bronz, ale dříve i na celkové vítězství, nám začala krystalizovat už někdy na přelomu října a listopadu a dotáhli to spolu až do samotného závěru, kde se mezi nimi rozhodovalo až v úplně posledním kole. V něm byl nakonec nejšťastnější Kryštof Raclavský, který rovněž překonal do včerejška platný all-time rekord 111ti bodů a k tomu navíc přidal také rovněž rekordních 16 W, ale chyběly tomu ty absolutně top trefy. Ostatně Kryštof je jediným z TOP 7, který letos předvedl jen jeden tip za 9+ bodů. Na druhou stranu se pro něj ale jednalo o skvělý rok. Ostatně z letošní TOP 5 byl dosud jediným, který nikdy nedosáhl ani na celkovou TOP 20 či 30, takže bronz jej řadí do pozice jakésiho, dalo by se říct, skokana roku. Vlastnoručně podepsaná kartička rukou 2005 NFL MVP, running backa Shauna Alexandera, snad bude hezkou připomínkou povedeného roku. 

 Ačkoliv i jeho 112 bodů by překonalo dosavadní maxima, v letošním fest nabušeném ročníku mu to stačilo pouze na čtvrtou příčku. Stanislav Brablík pouze rozdílem tří správně trefených vítězů zápasů nakonec nebere Alexanderovu podepsanou kartičku, ale první nepodepsanou cenu. Ta je však, troufám si tvrdit, i tak luxusní, neboť se jedná o vlajku CSSH. Možnost hrdě reprezentovat fanclub třeba 24/7 vyvěšením vlajky v okně či na balkónu se tak díky jeho letošním dobrým výkonům teď plně otevírá.

 O další čtyři body nazpátek a přitom s poměrně komfortním polštářem tří bodů za sebou, se pak pro letošek na pátém místě usadil Petr Čížek. Tato příčka je poslední, za kterou rozdáváme ceny.  Petr si pak za svůj rovněž velmi kvalitní výkon v podobě 108 bodů vysloužil tričko Seahawks. To však má dva malé háčky. Jednak jsem ho kdysi objednal z Číny a ten materiál je odpovídající zemi původu a jednak to není zrovna velikost pro pořádné chlapy, takže doufám, že ženě, dítěti nebo nějakému trpaslíkovi z rodiny či známých bude. 

 Tisíceré díky všem účastníkům a těším se, že zase od září pořádně poměříme síly. Tipovačce zdar, čest vítězům, které ohledně cen budu kontaktovat, a sláva poraženým. CSSH Tipovačka 2024 tu bude zase na podzim pro úplně všechny členy Czech & Slovak Sea Hawkers, z.s.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *