Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2023,  Zápasy

WEEK 18 REVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (9-8) @ ARIZONA CARDINALS (4-13)

 A je to za námi. Osmačtyřicátá sezóna historie naší franchise nedovede Seahawks do vyřazovacích bojů, a to napříč tomu, že ji zakončili výhrou. Na předměstí pouštního velkoměsta Phoenix jsme si poradili s Arizonou Cardinals a alespoň jeden ze sweepů našich divizních soupeřů se nám tedy nakonec letos úspěšně povedl. No a rozhodně by to nebyli Seahawks, kdyby nám na rozloučení se se sezónou nenadělili ještě jeden poslední psycho závěr okořeněný špetkou infarktu a anginy pectoris. Ještě tři minuty před závěrečným hvizdem jsme totiž prohrávali rozdílem touchdownu a predikce hovořily o pouhé 2.1% šanci na výhru v utkání. Vše nakonec vyvrcholilo missnutým 51-yd field goalem z nohy Matta Pratera v poslední vteřině, který rozhodl o tom, že Cardinals mají v prvním kole jarního Draftu v kapse #4 pick a mladého talenta budou vybírat hned za trojicí Chicago Bears, Washington Commanders a New England Patriots, zatímco naši borci berou #16 pick. Hráčům Seattlu byl v závěru naordinován značný mix emocí. Připsali jsme si sice těsnou divizní výhru 21-20, byl nám naordinován poslední Winning Monday roku a je z toho jedenáctá winning-season za posledních 12 let, ale zároveň podruhé za tři roky zmeškáme playoff a další zápas už nás tedy letos, bohužel, nečeká. Už pár minut před koncem zápasu v Arizoně bylo jasné, že po domácí výhře Green Bay Packers 17-9 nad Chicagem Bears to budou právě Sýraři, kteří nám ono poslední volné místo, které letošní NFL postseason nabízela, vyfoukli. Holt nám to za ten loňský rok pěkně oplatili…

 Utkání jsme sice vyhráli na body, ale dalo by se říct, že jsme onu výhru spíš utrpěli. Cardinals v utkání zvítězili 466-327 na offense yardy, 24-18 na první downy a na míči byli přes 36 minut herního času. I tak jsme však onu hořkosladkou výhru ukončující sezónu urvali, což je nakonec to jediné, co si celý fotbalový svět bude pamatovat. A čí že zásluha to byla? Tentokrát tak nějak všech. Seahawks totiž předvedli absolutní non-Seahawks výkon, když zápas zakončili s 0 penalties, 0 turnovers a inkasovali přesně 0 sacks a 0 QB hits. Wow. Krásná ukázka toho, jak je fotbal nepředvídatelný. Můžete celý zápas tahat za kratší konec provazu a ve všech statistikách být horší, ale pokud to málo, co předvedete, zahrajete zcela bezchybně, úplně v klidu z toho může být výhra. Jmenovitě ale klasicky rád zmíním pár konkrétních borců. Quarterback Geno Smith, nenapadá mě lepší přirovnání, upletl z hovna bič a dotáhl svůj tým k další výhře. Zkompletoval sice jen 16/28 passů pro 189 yardů a dalších 28 yardů zaběhl, ale 2 TD a passer rating 101.6 k tomu je přesně zhmotněním té bezchybnosti, kterou jsem výše zmiňoval. Wide receiver Tyler Lockett předvedl jeden ze svých statisticky nejlepších zápasů sezóny, když nachytal 71 yardů, touchdown a přidal vítěznou two-point conversion. Pravda, letošních 894 yards a 5 TD je jeho nejhorší sezónou od roku 2017. První a poslední touchdown roku si připsal také uncle Will alias tight end Will Dissly. Kenneth Walker (na fotce) a Zach Charbonnet naběhali dohromady 110 yardů a já se fakt nemůžu dočkat, co nám ti dva, až budou o rok starší, spolu předvedou. V obraně zase klasicky zářil Bobby Wagner. Na hřišti byl doslova všude, připsal si 15 skládek a s celkovými 183 tackles nejenže ovládl celou letošní NFL, ale ve svých třiatřiceti letech si vylepšil také své osobní maximum a na pouhý jeden tackle se přiblížil také k předloňskému franchise-recordu Jordyna Brookse. Cornerback Devon Witherspoon si připsal 11 tackles a 3 tackles for loss a bude jedním z hlavních favoritů na zisk ceny pro NFL Defensive Rookie of the Year. Ve special teams pak tým podržel, a v konečném důsledku nás i k výhře dovedl, kicker Jason Myers. Ten trefil 2/2 FG a 1/1 PAT a se svými 35 úspěšnými field goaly tak předvedl sezónu, jakou ještě nikdy žádný kicker v naší historii neměl.

 Bylo to krásné, ale poslední zhasne… Seahawks odletěli na Pacific Northwest s vědomím, že offseason pro ně již začala a pro nás, věrné, hlasité a modrou a zelenou milující 12s, tak zbyly jen oči pro pláč z faktu, že do příštího utkání Seahawks zbývají nekonečné dvě třetiny celého kalendářního roku. Moje milá fotbalová rodino, mockrát Vám děkuji za další společný rok strávený na cestě k zisku Lombardi Trophy našeho milovaného týmu, což je, jak všichni dobře víme, vlastně jen otázkou času, kdy se do Seattlu navrátí. Na další dějství tohoto nekonečného příběhu si však budeme muset počkat alespoň do té doby, než bude NFL Kickoffem odstartována sezóna 2024. Do té doby si užijte dnešní NCAA National Championship, zbývajících 13 utkání letošní NFL a v komentářích se kromě klasických dojmů nejen ze zápasu, ale i z celé sezóny, klidně rozpomeňte nad tím, komu ten vítězný Super Bowl letos přejete nejvíc nebo jak skvělý rok zas naše Sea Hawkers komunita zažila. Jsem na Vás všechny hrdý, že tvoříte jádro tak skvělé skupiny lidí, jakou Czech & Slovak Sea Hawkers bez pochyby jsou. Ještě než si dám klasickou lednovo-únorovou pauzu, zítra se budete moci dočíst o výsledcích Tipovačky, následně přijde na řadu i klasicky poměrně obsáhlé season review a snad poté, co definitivně skončí mé sezónní povinnosti, budu mít konečně čas na to, dát dokupy nějaký ten slibovaný souhrn naší famózní služební cesty do Seattlu. Jo a jsme boží, takže se nestyďte šířit povědomí o CSSH dál.

12s NAVŽDY !!!    
GO HAWKS !!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *