Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2021

PASS RUSH UPGRADE

 Po třech dnech, kdy free agency stories v Seattlu nenabídly žádný zajímavý příběh, tady opět máme jeden velmi zajímavý den plný žhavých novinek. Tentokrát se jedná o skvělou práci Johna Schneidera a spol., jejíž výsledkem je solidní vyztužení D-Line do příštích let. Příchod dvojice urostlých borců a podpis víceletých kontraktů umožnil zejména dřívější cut Carlose Dunlapa, který tak uvolnil místo pod platovým stropem ve výši $14M.

 Defensive end a příležitostný outside linebacker Benson Mayowa se v srpnu stane již třicátníkem a před sebou má svou devátou sezónu v NFL. Věk je ale asi pouze číslo, neboť jeho loňské výkony patřily ve všech sledovaných statistikách pro jednotlivce mezi nejlepší tři roky jeho dosavadní kariéry. Rovněž v rámci defensive line samotných Seahawks figurovala většina jeho stats, a to včetně 6 sacks, 24 tackles nebo 2 forced fumbles, mezi nejlepší trojicí jmen. Jistě na tom měl svůj podíl také fakt, že vůbec poprvé v kariéře Mayowa dostal příležitost být na hřišti alespoň při 50% snapů. Bensona jsme jako nedraftovaného rookieho přivedli do NFL v roce 2013, ale během sezóny na hřiště nastoupil pouze ke 2% snapů. Následně po dvou letech strávil v Oaklandu a Dallasu, pak rok v Arizoně, na rok se vrátil zpět do Oaklandu a před loňskou sezónou podepsal opět na Pacific Northwest jednoletý kontrakt za $3M. Výše platu, na který si díky jeho nové, včera sjednané smlouvě, tento hráč s nigerijskými kořeny přijde, zatím nebyla zveřejněna. Jisté však je, že jej má se Seahawks svázat na další dva roky a obsahovat má také formuli, díky níž si může, v případě svých dobrých výkonů, vysloužit možnost prodloužení kontraktu až do sezóny 2024.

 Druhým z včera příchozivší dvojice pass rushers je opět letošní třicátník, také defensive end a stejně jako Mayowa, ani on nebyl v Draftu nikým vybrán. Kerry Hyder (na fotce) byl jako undrafted rookie podepsán týmem New York Jets a celý rok 2014 strávil v practice squadu. V letech 2015-2018 působil v dresu Detroitu Lions. Za ty během prvního roku opět prakticky vůbec nehrál, avšak v roce 2016 jako starter předvedl svůj breakout ročník, když se s 8 sacks, 11 tackles for loss a 19 QB hits stal team leaderem ve všech zmíněných obranných stats. Během sezóny 2017 měl tento svůj úspěch zopakovat, avšak nakonec nenastoupil vůbec, neboť si během preseason přetrhl achilovku. V závěrečném roce působení v Motor City již tolik prostoru nedostával. Následně odešel na rok do Dallasu, kde v dresu Cowboys působil jako backup. Comeback year zažil Hyder během předchozí sezóny v dresu divizních rivalů San Francisco 49ers, kde dokonale využil absence zraněného picku #2 z Draftu 2019 Nicka Bosy, stal se poměrně s přehledem nejlepším obráncem celého týmu, připsal si sezónu s career-high 8.5 sacks a 49 tackles a velmi hlasitě si tak řekl o novou smlouvu v nadcházející free agency. Tu mu včera nabídli právě naši Seahawks, s nimiž dosáhl dohody na kontraktu o délce trvání tří let, v základní hodnotě $16.5M a s dalším až $1M v odměnách. Hyder se tak, alespoň dle platu a řazení v defensive line, stává naším novým pass rusherem číslo jedna.


 Co na tyto podpisy říkáte vy? Finančně dobrý? Je tato dvojice jubilantů základem defensive line, kterou si představujete? Sáhneme některým z letošních brzkých Draft picks po doplnění Mayowy a Hydera? Jen připomenu, že během loňského jara to bylo hned 60 ze 117 mock drafts, tedy 51.3 %, které zmiňovaly a tipovaly, že náš první výběr Draftu 2020 bude defensive lineman. Nestalo se tak. Je letošek tím rokem, kdy naše obrana opět začne nahánět soupeřům hrůzu?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *