Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2021

CARSON IN, HOLLISTER OUT

 Pátý den free agency přinesl smlouvu s prozatím nejvyšším kontraktem, který z týmové kasy některému z hráčů poputuje. Running back Chris Carson bude také v nadcházejících letech hlavní tváří běhové hry Seahawks. Jeho nový long-term-deal je mnohými považován za dosud největší překvapení letošní free agency na Pacific Northwest. Smlouva je sepsána na dobu tří let v celkové možné hodnotě dosahující až na $24.63M. Třetí rok smlouvy je však “zrušitelný” a kdyby se tak skutečně stalo, výše odměn za jeho dvouleté působení v sezónách 2021 a 2022 by se tak mohla zastavit na maximální výši $14.6M. Chris byl, stejně jako v případě Davida Moorea, o němž jsem psal včera, výběr Peta a Johna až v sedmém kole Draftu 2017. Running back class toho roku byla extrémně silná. kromě Carsona byli v onom roce vybráni také Dalvin Cook, Christian McCaffrey, Alvin Kamara, Leonard Fournette a další asi desítka skvělých borců. Navzdory tomu, že měl Carson poslední roky problémy se zraněními, jako starter v letech 2018-2020 během 41 zápasů nastřádal celkem 3 778 scrimmage yards a 27 TDs k tomu. Více rushing yards má za tu dobu v NFL pouze čtveřice hráčů Derrick Henry, Ezekiel Elliott, Nick Chubb a Dalvin Cook. Not bad for seventh-rounder. Carson se tak úderem dnešní půlnoci definitivně stává running backem číslo jedna, který v Seattlu v post-BeastMode era působil. 

 Během noci jsme se dočkali také jednoho odchodu. V roce 2017 nedraftovaný tight end a Super Bowl LIII Champion Jacob Hollister, si našel nové působiště. Jednoletou smlouvu zatím blíže nespecifikované hodnoty podepsal s Buffalem Bills. Hollister nachytal za dva roky v dresu Seahawks celkem 558 yards a 6 TDs, a to včetně vítězného touchdownu v prodloužení předloňského souboje proti Tampě Bay Buccaneers, který s ním celý tým náležitě oslavil (na fotce). To je diametrálně odlišné číslo od jeho prvních dvou let kariéry, které strávil v dresu New England Patriots a za které si připsal pouhopouhých 99 scrimmage yards bez jediného skórování. Snad se tedy konečně bude moci předvést uncle Will (Dissly), obrovitý Parkinson a spol., kteří loni patřili k ligovému podprůměru. Džejkobovi bych rád jménem českých a slovenských 12s popřál mnoho úspěchů na břehu Erijského jezera, což rozhodně neplatí pro budoucí vzájemná utkání. Cap space Seahawks činí po dnešku $6.81M.

 Závěrem bych se chtěl pár zdejších die hard fans na něco zeptat. Myslíte si, že je vhodné, abychom diskuzi o určitém tématu tříštili na dvě poloviny a danou věc řešili pod dvěma různými články, z nichž první se daného tématu ani okrajem nedotýká? Je vhodné tak činit i přes to, když sami víte, že je dost pravděpodobné, že do pár hodin vyjde samostatný a poměrně ucelený článek s čerstvými informacemi právě na toto téma? Zkuste se nad tím, prosím, zamyslet. Na základě závěru vaší úvahy pak buď směle pokračujte dál v tom, co mně osobně přijde poměrně značně nelogické, a nebo se ozvěte do zpráv, že máte nutkání třeba ve dvě v noci psát jakési okénko stručných aktualit stále teplých z pasu. Díky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *