Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

PREVIEW Arizona Cardinals (4-9-1) at Seattle Seahawks (11-3)

 Závěrečná dvě kola regular season již několik let patří napříč celou NFL pouze soubojům mezi divizními soupeři. Naši Seahawks odehrají obě dvě poslední střetnutí na domovském CenturyLink Field s mohutnou podporou 12s, což nám dává nespornou výhodu. Jak jistě všichni víme, v sázce je toho hodně. A to dokonce včetně varianty, že nás už v jubilejní sté sezóně National Football League nečeká žádné cestování a všechny zbývající zápasy odehrajeme doma. Všichni bychom si jistě přáli, aby to byla pravda. Teda s výjimkou toho úplně posledního zápasu sezóny v Miami, kterým bude Super Bowl LIV. Abychom se do něj však dostali, bude nutné podruhé v letošní sezóně porazit Arizonu Cardinals.

 Za Cardinals nastupuje na pozici quarterbacka nejvyšší výběr dubnového draftu Kyler Murray. Ten je sám o sobě nejspíš dobrým hráčem (aby taky ne, když vyhrál Heisman Trophy, což je takové MVP univerzitního fotbalu), ale jeho strážci patří v lize k těm silně podprůměrným. Soupeřům totiž letos dovolili Murrayho sackovat hned 52x, což řadí O-line Cardinals na dělené páté nejhorší místo v celé lize. Pro porovnání lze uvést, že naše offensive line propustila pass-rush soupeřů na Wilsona pro 51 sacks. Poprvé, i když o pouhý jeden sack, se tak letos stane, že v této statistice nastoupíme proti horšímu soupeři, než jsme my sami.

 Když už ale má Murray čas najít přihrávkou svého receivera, nejčastěji hledá veterána na své pozici, kterým není nikdo jiný, než Larry Fitzgerald (na fotce). Třetí pick !!!draftu 2004!!! odehrál za Cardinals celou svou kariéru a také letos je prozatím receiving yards leaderem týmu s celkovým počtem 711 receiving yards. Když jsme se s Cardinals střetli ve weeku 4, Larry Legend potvrdil svou přezdívku, když se během onoho zápasu vyšplhal na druhé místo v NFL all-time receptions. Těch má více už jen legendární Jerry Rice, který o míli vede snad všechny statistiky pro wide receivery. Téměř všechny z nich pak právě před Larrym Fitzgeraldem. Ten také zítřejším zápasem přidá další z desítek franchise recordů Cardinals, které mu patří, když nastoupí již k zápasu číslo 235. Za mě nejobdivuhodnější statistika je však ta, že pouze v jediném zápase kariéry nezachytil přihrávku a na jeho kontě je již 227 po sobě jdoucích zápasů, kdy přihrávku chytil. To je samozřejmě suverénně nejvyšší číslo, které můžeme u jakéhokoliv ze všech aktivních hráčů v NFL najít. Wow, Larry…

 Až po minulém týdnu byl Kyler Murray konečně vystřídán na pozici team leading rushera. Kenyan Drake totiž Clevelandu Browns nasázel 137 rushing yards a 4 TDs a byl to hlavně on, kdo pro Cardinals ukončil šest zápasů dlouhou šňůru proher vítězstvím 38-24. Tím vylepšil své dosavadní letošní statistiky na 691 naběhaných yardů a bude důležité Drakeovi nedovolit, aby tento výkon zopakoval. To však na druhou stranu možná opět otevírá možnost na tacklově bohatý zápas pro Bobbyho Wagnera a jeho bandu kumpánů, kteří předvádějí daleko lepší výkony, než tomu bylo na samém počátku sezóny.

 Který z jediných dvou ligových quarterbacků měřících pod 6 stop (183 cm) se bude radovat tentokrát? Bude to opět zkušenější Russell Wilson na straně našich Seahawks bojujících o první příčku v NFC nebo to protentokrát bude jednička letošního draftu Kyler Murray? Naváží Tyler Lockett, DK Metcalf a Chris Carson na skvělý zápas z minulého týdne a uvidíme opět ofenzivně laděné střetnutí? Dokážeme si popáté v historii dojít pro dvanáct výher v jediné sezóně a s vyrovnanými šancemi na #1 seed v NFC čelit San Franciscu 49ers v posledním zápase roku? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky začneme rozkrývat ve 22:25 během večera čtvrté adventní neděle.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *