Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

PREVIEW Baltimore Ravens (4-2) at Seattle Seahawks (5-1)

 Ravens jsou týmem z konference AFC, tudíž se s nimi mnohdy ve vzájemných střetnutích setkáváme jen jednou za čtyři roky. Navíc jsou velmi mladým týmem. K NFL se připojili až v roce 1996. Tato fakta jsou důvodem, proč souboj Seahawks vs Ravens uvidíme teprve pošesté v historii. V předchozích střetnutích jsme třikrát zvítězili my. Dvakrát, přičemž naposledy v roce 2003, se radoval tým z Baltimoru. 

 Poslední vzájemný zápas (season 2015, week 14) pamatuje také dvojice Russell Wilson & Tyler Lockett a byli to právě oni, kterým zápas patřil. Pro našeho quarterbacka to byl druhý a doposud poslední zápas v kariéře, ve kterém si připsal 5 passing touchdowns. Wide receiver Lockett zaznamenal svou jedinou 100+ receiving yards game jako rookie, když nachytal 104 yards a 2 touchdowns. Baltimore Ravens jsme tehdy na jejich hřišti přejeli poměrem 35-6.

 Výše zmiňovaný zápas pamatuje také jeden z nejlepších safeties naší franšízy (tahle česká verze mi rve oči :D) Earl Thomas (na fotce). Ten se zítra na CenturyLink Field vrátí, ovšem již jako člen secondary Baltimoru Ravens. Bude tak jistě zajímavé sledovat, jak se mu bude dařit v utkání proti jeho bývalým spoluhráčům. První Russelův pick v rukou Earla Thomase by byl jistě jedním z příběhů letošního ročníku.

 Hlavním klíčem k úspěchu, dovolím si napsat, je quarterback Russell Wilson – žhavý kandidát na MVP stého ročníku NFL. Za vše hovoří jeho 17 total touchdowns, 0 interceptions a 124.7 passer rating, což jsou statistiky, které si v prvních šesti zápasech ročníku připsal. Pokud se bude dařit Russellovi, bude se dařit i celému týmu Seahawks. A samozřejmě aby se dařilo quaterbackovi, musí se dařit receiverům. Doufejme tedy, že Tyler Lockett, DK Metcalf i Jaron Brown budou mít pěkně lepkavé rukavice. K cennému vítězství by jistě přispěla i podpora v podobě big plays ze strany special teams. Ti se ve většině letošních statistik prozatím pohybují pouze okolo pětadvacátého místa napříč celou ligou. V neposlední řadě nutno zmínit, že se po šest zápasů dlouhé suspendaci do naší obrany vrací defensive tackle Jarran Reed, od něhož si ne jeden člen 12s Family slibuje, že pomůže vylepšit zatím ne moc lichotivých 10 total sacks, které Seahawks předvedli v dosavadních šesti zápasech. Nějaký ten sack či tackle quarterbacka Ravens Lamara Jacksona, prvního hráče v historii NFL s 250+ passing yards a 150+ rushing yards v jednom zápase, by se zítra jistě hodil. Pomoct se zastavováním Jacksonových běhů by mohlo také naše nadprůměrné trio linebackers Bobby Wagner, K.J.Wright a Mychal Kendricks. 

 Připíše si Russell Wilson i v sedmém utkání sezóny passer rating vyšší než 100, což by se mu povedlo jako teprve třetímu quarterbackovi v historii NFL, a dovede tak Seahawks k recordu 6-1? Bude to snad Lamar Jackson, který dokáže navázat na své výkony z prvních dvou zápasů sezóny a zařídí pro Baltimore letošní pátou výhru? Budeme se po zítřku radovat z vedení v NFC West a nebo Ravens upevní svou pozici v čele divize AFC North? Odpovědi na všechny tyto otázky se začneme postupně dozvídat již od zítřejších 22:25 hodin. To je totiž čas začátku utkání sedmého hracího týdne, ve kterém Seattle Seahawks na CenturyLink Field nastoupí proti Baltimoru Ravens. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *