Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Sezóna 2021,  Soutěže

SOUČASNOST A BUDOUCNOST CSSH FANTASY LEAGUE

 Draft Day je tady! Již dnes ve 20:30 hodin bude první z dvaceti účastníků třetího ročníku naší Fantasy League “on the clock” a oficiálně tak odstartuje 2021 season. Přináším pár informací nejen pro letošní účastníky. Pro přehlednost použiju odrážky.

 • Liga je ve formátu Standard (tedy žádný salary cap neřešíme) a PPR (tedy jeden bod za zachycenou přihrávku).
 • První dva drafty měly délku 71 a 108 minut. Někde v tomto rozmezí bychom se měli pohybovat také dnes. 
 • Draft má 15 kol a pořadí na něm je typu “snake”. To znamená, že manažer, který má pick #1, má následně picky #40 a #41. Naopak na druhé straně manažer s pickem #20 má následující výběry #21 a #60.
 • Každý vybírá 1x QB, 2x WRs, 2x RBs, 1x TE, 1x flex (WR/RB/TE), 1x K, 1x DEF a 6x náhradníci na bench.
 • Letošního ročníku se účastní 9 manažerů z loňska. Tento počet je doplněn počtem 11 nováčků.
 • Letos také najdeme v lize hned dvě zástupkyně něžného pohlaví, což je náš dosavadní rekord. Z toho mám fakt radost. K úplné rovnoprávnosti nám tedy chybí už jen Žid, černoch a hermafrodit. 😀
 • Pořadí na Draftu je nejprve určeno dle loňských výsledků, tedy #1 pick má nejhůře umístěný loňský účastník (Jihlava Miners) a #9 pick Fantasy SB II Champion (Zbrojovka z Brna). Dále je pořadí určeno podle rychlosti přihlášení nováčků, tedy #10 pick má nejrychleji přihlášený nováček (Aussig Avangers) a #20 pick pak naopak ten nejpomalejší (Vrbica Alligators).
 • Na každý pick je vyhrazeno 90 vteřin. Tajemstvím asi není, když řeknu, že není úplně typické využívat celý časový limit v patnáctém kole, kdy už je to v podstatě dumpster diving. 
 • Do playoff bojů postupuje osm týmů. Jedná se o čtyři vítěze jednotlivých divizí (#1-4 seed) doplněné o čtyři další týmy s nejlepším recordem (#5-8 seed).
 • Divize nejsou rozděleny náhodně. North a South jsou složeny výhradně z nováčků. North je divize čistě pražská, South pak mimopražská. East a West jsou divize složeny z loňských účastníků. East je složena z loňských divizí South a East doplněné o tým Bazališek Ostrava, jehož manažer je bratr loňského účastníka Ostrava Seahawks a zachraňuje tak jeho čest. Divize West je pak složena z loňské West, z níž šli do letoška hned čtyři manažeři, které z bývalé North Division doplní obhájce titulu Zbrojovka z Brna.
 • Vítěz CSSH Fantasy League 2021 získá krom putovního poháru také vlastnoručně podepsanou kartičku Shauna Alexandra (na fotce). Oba účastníci Fantasy Super Bowlu III pak získají cashback 50% z členství za příští sezónu.
 • Pokud máme mezi námi někoho, kdo s Fantasy League nemá zkušenosti, doporučuju si dnes dát cvičný mock draft. Rozhraní je prakticky totožné s draftem naostro a mohlo by vám to pomoct. 
 • Co se týče otevření druhé ligy, pouze dva manažeři se mi ozvali s tím, že by měli zájem. Letos se tedy žádná druhá liga neotvírá. Zda se bude otevírat příští rok, rozhodne zájem. Zda budou z letošní ligy sestupovat ti nejslabší z nás, aby uvolnili nějaký počet míst zájemcům v roce 2022 bude součástí hlasování v rámci manažerů CSSH FL 2021. 

 Bude #1 pickem Christian McCaffrey, stejně jako tomu bylo loni? Dočkáme se quarterbacka už mezi TOP 6 picky, stejně jako v prvních dvou ročnících? Najdeme v prvním kole nějaký vyložený bust, jako byl v roce 2019 Antonio Brown nebo loni Ezekiel Elliott? To vše a mnohem víc rozkryjeme už dnes večer. Velmi se těším! Šťastnou ruku všem a ať se vám vyhýbají zranění.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *