Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

REVIEW Baltimore Ravens (5-2) at Seattle Seahawks (5-2)

 Pokud se bude dařit Russellovi, bude se dařit i celému týmu Seahawks. Tuto větu jsem napsal v sobotním preview a zpětně nutno uznat, že jsem se nemýlil. Russell Wilson předvedl zatím nejslabší letošní výkon a Ravens si tak ze CenturyLink Field vezou do Baltimoru výhru 30-16.

 Jak začít… Po prohraných zápasech se reviews vždy píšou o dost hůř, než kdybychom v zápase urvali W. Je vás tu ale pár stovek lidí, kteří má slova pravidelně čtete, za což vám samozřejmě děkuju. Ani dnes vás tedy nemohu nechat na holičkách a přináším pravidelné shrnutí zápasu. 

 Mužem zápasu se jednoznačně stal quarterback Ravens Lamar Jackson. Devět z dvaceti zkompletovaných přihrávek pro 143 yards bez hozeného TD nebo INT a quarterback rating 75.0, pravda, nejsou nijak oslnivá čísla. Nebyly to však Jacksonovy ruce, nýbrž jeho nohy, které nám včera uštědřily druhou porážku sezóny. Po zemi totiž ve čtrnácti pokusech přidal 116 yards a 1 touchdown. Zaznamenal tak letos již svou třetí 100+ rushing yards game a celkově má v tomto ročníku už celkově 576 rushing yards. Tím přepsal historické tabulky, protože ještě žádnému quarterbackovi v Super Bowl Era (od roku 1966) se za prvních sedm zápasů sezóny takováto porce naběhaných yardů nashromáždit nepovedla

 Druhým nezpochybnitelným faktorem naší prohry byla obrana Baltimoru, která nás hned dvakrát připravila o míč. Nejprve Russell Wilson hodil svou první interception sezóny, která, aby toho nebylo málo, byla ihned proměněna v pick six, když Marcus Peters s míčem uběhl 67 yards. Od roku 2015 je tak Peters v zachycených interceptions v čele celé NFL. Druhý turnover přišel v závěru zápasu, když náš wide receiver DK Metcalf (na fotce) upustil míč a cornerback Ravens Marlon Humphrey jej donesl 18 yardů do naší endzone. Těchto 14 bodů se nakonec v zápase ukázalo jako rozdíl mezi vítězi a poraženými.

 No a jak se předvedla sestava Seahawks? Russell Wilson, stejně jako Lamar Jackson, nezkompletoval ani 50% přihrávek. Konkrétně jich svůj cíl našlo jen 20/41. Těmi získal 241 yards, 1 touchdown a onu první interception sezóny. Ruku v ruce s Russellovým výkonem jdou i čísla wide receiverů. Tyler Lockett (61 yards, 1 TD) byl nejaktivnějším z nich a onen TD catch opět ukázal, že spojení Wilson to Lockett funguje, i když si většina lidí na stadionu myslí, že play je dávno u svého konce. Jaron Brown (60 yards) a DK Metcalf (53 yards) předvedli pár dobrých catchů, ale na vítězství to nestačilo. Stejně tak k výhře nestačil ani podprůměrný výkon running backa Chrise Carsona, který při 21 carries získal pouze 65 rushing yards. 

 Kdo však měl dobrý den byl náš All-Pro linebacker a kapitán obrany Bobby Wagner, když si připsal 13 tackles a jeden zblokovaný pass. Za sebe bych pak rád vyzdvihl výkon našeho rookie safetyho Marquise Blaira, který si připsal 8 tackles a zblokovaný pass k tomu. Jeho výkon mě velmi zaujal, a jak jsem pravil během preseason, pozice safetyho je díky němu snad na delší dobu v dobrých rukou.

 Kicker Jason Myers si zapsal 3/4 FG a 1/1 PAT. Rád bych i k jeho výkonu napsal, že byl dobrý. Onen 53 yardů dlouhý missnutý field goal v deštivém počasí bych mu rozhodně nevyčítal. Nepuntovat a jít si pro tři body byl agresivní call, na který jsme nakonec také doplatili. 

 Co na včerejší střetnutí Ravens at Seahawks říkáte vy? Užili jste si zápas? Věřím, že v neděli s Atlantou Falcons zase urveme vítězství a budeme pokračovat ve stíhání zatím neporaženého San Francisca 49ers v čele divize NFC West. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *