Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

PREVIEW Seattle Seahawks (8-2) at Philadelphia Eagles (5-5)

 Abychom se dohledali posledního zápasu, kdy nás soupeř z Philadelphie dokázal udolat, musíme se přesunout zpět do roku 2008. Od té doby máme na svém kontě proti Eagles již čtyři zápasy dlouhou sérii výher. Poslední z těchto střetnutí mezi Seattlem a Philadelphií se odehrálo v sezóně 2017. Tehdy Seahawks na domácí půdě zvítězili 24-10. Podle konečného výsledku by se mohlo zdát, že šlo o poměrně jednoznačný zápas v náš prospěch. Opak je však pravdou. Eagles zvítězili v total yards i ve statistice first downs a nebýt fumblu, kterého se ve třetí čtvrtině dopustil quarterback Eagles Carson Wentz, a který nakonec vyústil touchbackem, zápas mohl dopadnout zcela jinak. Jen připomínám, že mluvíme o roce, který Eagles zakončili vyhrou v Super Bowl LII.

 Seattle se do koloběhu NFL vrací po extra týdnu odpočinku. Nutno podotknout, že v posledních třech sezónách se nám tyto návraty daří, neboť jsme v prvním zápase po bye weeku vždy dokázali zvítězit. Tento bye week snad zúročil taky Tyler Lockett, který si v závěru zápasu proti 49ers poranil nohu a utkání nedohrál. Nejspíš by však měl nastoupit. Kdyby ne, otevírá se nám logicky možnost akvizice Joshe Gordona. Ten byl v minulém zápase nasazen pouze ke 37 % ofenzivních snapů a to hlavně v závěru jako náhradník po zranění Locketta. Zachytil ale obě přihrávky, které na něj směřovaly, získal celkem 27 yardů a v obou případech tím přispěl k veledůležitému posunutí hash marks. Jakou lepší pozvánku na jeho další výkony jsme si mohli přát? Ať už v zápase nastoupí duo Lockett & Metcalf nebo Gordon & Metcalf, Russell Wilson (na fotce) bude mít při své MVP jízdě opět k dispozici po čertech nebezpečné kumpány.

 Hawks jsou stejně jako loni velmi dobří v turnover battle. Volně přeloženo, jde o rozdíl mezi získanými a ztracenými míči. Letos jsme v NFL na děleném pátém místě se skóre +5. Kdežto Eagles mají v turnover battle skóre -2 a jsou až na děleném dvacátém místě. Jedním z klíčů k úspěchu v zítřejším zápase bude nutnost být opět lepšími v turnover battle. Druhým jistě důležitým příběhem tohoto zápasu, který bude velmi zajímavé sledovat, bude souboj šestého nejlepšího běhového útoku v lize se 133.2 rushing yards per game, který táhne Chris Carson, a proti němu na straně Eagles čtvrtá nejlepší běhová obrana, která svým soupeřům povolí po zemi průměrně pouze 86 yardů. Hlavní zbraní obrany Eagles je defensive end Brandon Graham. Ten má letos zatím u svého jména uvedeny úctyhodné statistiky 6 sacks, 10.5 tackles for loss, 1 forced fumble, 2 fumble recoveries.

 Pikantní příchuť bude mít zápas pro linebackera Mychala Kendrickse. Ten za nás nastupuje druhým rokem. Předchozích šest sezón ale strávil právě ve Philadelphii. Bude se jednat o úplně první zápas, kdy Kendricks nastoupí proti týmu, který si jej původně vybral ve druhém kole draftu 2012 a v jehož barvách strávil většinu své fotbalové kariéry.

 Dnes v noci má v metropoli Pensylvánie docela vydatně sprchnout. Ovlivní tento fakt průběh zítřejšího zápasu na Lincoln Financial Field? Dokážeme sérii po sobě jdoucích výher prodloužit na čtyři zápasy? Dokážeme také popáté po sobě vyhrát o deset a více bodů? A nebo se budou radovat Eagles, kteří potřebují tento zápas vyhrát, aby v čele divize NFC East udrželi kontakt s Cowboys? Zápas, který jsme měli původně vidět v rámci Sunday Night Football, se NFL nakonec rozhodla přesunout na brzké nedělní odpoledne východoamerického času. My si jej tak můžeme vychutnat v europe-friendly čase už zítra od 19:00.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *