Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

REVIEW Seattle Seahawks (9-2) at Philadelphia Eagles (5-6)

 Ve velmi větrném prostředí metropole státu Pensylvánie jsme v defenzivní bitvě udolali Philadelphii Eagles poměrem 17-9. Co to znamená pro náš tým? Slovy Jolandy: ,,velký dobrý”! Díky nočnímu vítězství 49ers proti Packers jsme sice stále druzí v divizi, respektive pátí v konferenci, avšak musela by se stát velká spousta více či méně pravděpodobných věcí, abychom si letos vůbec nezahráli v playoff. Jsme tedy proklatě blízko k sedmé účasti v postseason z posledních osmi ročníků. Nebo chcete-li dlouhodobější statistiku, pokud se do playoff probojujeme, stane se tak již po třinácté z posledních 17ti sezón. A jako bonus jsme poprvé ve franchise historii 6-0 na hřištích soupeřů.

 Russell Wilson tentokrát předvedl nemastný neslaný výkon, když zkompletoval pouze 13 z 25 passů pro rovných 200 yardů pro 1 TD, 1 INT a QB rating pouze 75.4, což světe div se, stačilo k zapsání se do historických tabulek National Football League. RW3 se totiž díky včerejší výhře stal úplně prvním quarterbackem v historii NFL, který svůj tým dovedl k winning recordu v každé z jeho prvních osmi sezón. Na to asi nemám české slovo. Mé pocity lze vyjádřit snad jen anglickým slovem “impressive”.

 Ač to tak po většinu zápasu nevypadalo a ač tím možná mnohé z vás šokuju, nejlepším receiverem našeho týmu byl včera, jako letos již tradičně, Tyler Lockett. Ano, onen jeden catch pro 38 yardů, který Lockett zachytil šest minut před koncem zápasu, z něj udělal včerejšího leading receivera Seahawks. Lockett včera vyjímečně nestál za našimi returny, kde byl zastoupen Travisem Homerem a Davidem Moorem. Pojďme ale zpět k receiverům… Krom Locketta měli včera další čtyři hráči Seahawks více než 30 receiving yards. Po jednom catchi měli wide receivers Malik Turner a David Moore. Moore zachytil na sideline krásný 31 yards dlouhý pass a Turner, jemuž přistál do náruče míč over-the-shoulder pro 33-yard touchdown, si zapsal první TD kariéry. Další byl DK Metcalf, u jehož jména najdeme 3 catche pro 35 yardů. Nebýt však onoho dropu v endzone na konci prvního poločasu, mohli bychom jméno Metcalf uvádět jako nejlepšího receivera zápasu. Posledním “receiverem” s 30+ receiving yards byl se čtyřmi catchi pro 31 receiving yards Chris Carson.

 Carson byl tentokrát lepším receiverem než rusherem. Naběhal totiž při osmi carries jen 28 yards, což je jeho letošní minimum. To nám ale nijak extra vadit nemuselo. Carsona totiž více než dobře nahradil náš loňský first-round pick Rashaad Penny. Ten si připsal career-high 129 receiving yards, k čemuž mu výrazně dopomohl 58-yardový touchdown v úvodu poslední čtvrtiny. Penny tak ukázal, že je Carsonovým plnohodnotným back-upem.

 Včerejší den však patřil obraně (na fotce). Ta předvedla v druhém po sobě jdoucím zápase dominantní výkon. Útok Eagles totiž udrželi na pouhých devíti bodech, přičemž těch šest bodů v závěru zápasu se do této statistiky snad ani počítat nedá. Ještě více “wow údaj” je ale oněch šest turnovers, ke kterým jsme soupeře dotlačili naší skvělou hrou. Ze tří fumbles získali po jednom Al Woods, Quinton Jefferson a Quandre Diggs. Dvě zachycené interceptions si rozdělili Tre Flowers a Bradley McDougald. A za posledním, šestým turnoverem, který přišel po neúspěšném čtvrtém downu soupeře, stál Shaquill Griffin, který skvěle skočil do krátké passové přihrávky z ruky Carsona Wentze. Kdybych ale měl vyzdvihnout výkony jednotlivců, mohl bych zde vypsal kompletní soupisku naší defense. Leading tacklerem se stal K.J. Wright, který si zapsal 12 tackles, 1 tackle for loss a 1 QB hit. Velkou radost mi udělal linebacker Shaquem Griffin, který konečně dostává prostor i mimo special teams a včera se krásně uvedl forced fumblem, 2 QB hity a jedním tacklem. Skvělý zápas měl ale také třeba Ziggy Ansah (4 tackles, 1.5 tackles for loss, 1.5 sacks a 2 QB hits), ex-Eagle Mychal Kendricks s 11 tackles a nebo letos dosud příliš nevýrazný Tre Flowers se sedmi tackly a třemi zblokovanými passy.

 Skvělý výkon předvedl také Jason Myers. Tímto odstavcem se musím ohradit proti kritice některých z vás, že máme neschopného kickera. Stoprocentní úspěšnosti za 1/1 FG a 2/2 PAT totiž při nárazech větru dosahujících až okolo 80 km/h nedokáže dosáhnout každý kicker a za mě je to nesporným ukazatelem jeho kvality. Jako ano, taky se mi stýská po Hauschkovi, ale dokud na této pozici nebudeme mít Walshe 2.0, budu už vždycky spokojený s tím, co máme.

 Jak jste si včerejší defenzivní bitvu užili vy? Jste s našimi výkony spokojeni? Vidíte to letos na playoff? Vidíte to na výhru v divizi? Vidíte to na výhodu domácího prostředí v postseason zápasech? A jak se těšíte na příští týden, kde v Monday Night Football vyzveme leadera NFC North Minnesotu Vikings? Díky, že společně tvoříme tuto stránku.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *