Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2020,  Zápasy

PREVIEW – WEEK 10: SEATTLE SEAHAWKS (6-2) at LOS ANGELES RAMS (5-3)

 Ano, už je tady desátý hrací týden. To to ale letí… Pojďme se podívat, v jaké části letošního ročníku National Football League se vlastně nacházíme. Vývoj sezóny tomu tak chtěl a schedule nám takto okolo poloviny její základní části postavila do cesty velmi těžké soupeře hned v pěti po sobě jdoucích utkáních. Zítřejší zápas proti Rams je z nich čtvrtým v pořadí. Z prvních tří jsme vyhráli pouze s 49ers. Naopak proti Cardinals a Bills jsme neuspěli. Nyní nás čeká krátký týden, protože se už v Thursday Night Football střetneme ve druhém letošním vzájemném zápase s Cardinals, abychom tuhle sérii zápasů s nepříjemnými soupeři zakončili. Poté nás čeká odpočinkový měsíc, ve kterém narazíme na zbývající část slabé NFC East v podobě Eagles, Giants a Washingtonu, které doplní trápící se a pro Trevora si jdoucí J.E.T.S. (Just End The Season). Trošku si teď zaspekuluju a budu tvrdit, že nejhorší možný record Seahawks ze zbývajících utkání je 5-3. To v případě, že vyhrajeme proti všem “slabým” soupeřům a k tomu alespoň jeden z té zbývající čtveřice, neboť jednoduše nevěřím, že bychom je mohli prohrát všechny. To by nás tedy dostalo na celkový record 11-5. Od roku 1978, kdy má základní část délku 16 zápasů, poznala NFL pouze dva týmy, které si připsaly 11 výher a přitom nepostoupily do playoff. Byli jimi Broncos v roce 1985 a Patriots v roce 2008. Nutno však podotknout, že letos je playoff formát rozšířen a z každé konference do postseason postupuje ne šest, ale nově hned sedm týmů. Tím vším jsem chtěl říct, že se domnívám, že naděje na účast v letošních playoff soubojích je pro naše Seahawks poměrně vysoká. Konec spekulací a pojďme se podívat, co můžeme očekávat od zítřejšího zápasu.

 Los Angeles Rams jsou společně s Arizonou Cardinals pouze jednu jedinou výhru za našimi Seahawks, kteří zatím těsně vévodí velmi silné divizi NFC West. Rams jdou do tohoto utkání odpočatí, neboť měli bye week. Ten pro ně dopadl nejlepším možným způsobem, jelikož Seahawks, Cardinals i 49ers svá utkání prohráli. Tento fakt tak pro ně může být, alespoň na začátku zápasu, jistou psychickou výhodou. Naopak Seahawks mají z posledních tří utkání record pouze 1-2 a mohou cítit jakýsi tlak na to, že už situaci nemají tak pevně ve svých vlastních rukou, jako ji měli vstupujíc do bye weeku. Ve prospěch Rams jistě hraje jednoduše fakt, že na jejich soupisce figuruje dvojnásobný NFL Defensive Player of the Year, kterým je defensive tackle Aaron Donald. Ten bude těžkým oříškem pro naši letos téměř kompletně obměněnou a v porovnáním s lety minulými možná překvapivě dobře hrající offensive line. Z té bych rád vyzvedl práci nováčka, kterým je right guard Damien Lewis, jenž zatím hraje velmi dobře a ukazuje, že letošní third-round pick se v podání Carrolla se Schneiderem vyvedl. Souboj Lewise a jeho parťáků z O-Line, kteří budou často zdvojovat a možná i ztrojovat Aarona Donalda, vidím jako jeden ze dvou klíčových matchups nadcházejícího utkání. Druhým je bezpochyby naše secondary. Nejhorší passová obrana ligy, která je na dobré cestě, aby se stala nejhorší passovou obranou v historii NFL. Během první poloviny letošní sezóny jsme inkasovali 362.1 passing yards na zápas. Dosud nejhoršími v historii přitom byla v roce 2011 obrana Green Bay Packers, která svým soupeřům dovolila 299.8 passing yards na zápas. Porovnání těchto dvou čísel absolutně stačí k tomu, aby člověk pochopil, jak špatnou passovou obranu letos máme. Pokud se tohle nezmění, cesta do Super Bowlu LV bude pro Seahawks výrazně komplikovanější a ani letošní seriál Let Russ Cook nemusí sám o sobě na její úspěšné zdolání stačit. Dovolím si rovněž tvrdit, že pokud bychom zápas prohráli, opět u toho inkasovali enormní množství yardů a k tomu třeba obdrželi takových 30 a více bodů, Ken Norton Jr., působící třetím rokem jako náš defensive coordinator, by měl pod sebou pořádně horkou židli. 

 Historicky mají Seahawks ze vzájemných utkání pozitivní record 24-20. Nutno však zmínit, že tento win-loss poměr výrazně ovlivňuje 10 našich vítězství v řadě mezi lety 2005-2009. Tehdy však St. Louis Rams patřili k nejhorším týmům celé NFL, což se definitivně zlomilo až s příchodem head coache Seana McVaye v roce 2017, od kdy naopak patří k absolutní špičce. Ze čtyř z posledních pěti střetnutí odcházeli jako ti šťastnější hráči Los Angeles. Russell Wilson má dokonce proti Rams, jako s jedním z mála týmů NFL, negativní bilanci vzájemných zápasů v poměru 7-9. Jak budou všechny tyto statistiky vypadat po víkendu? Uvidíme Seahawks Play of the Year opět v zápase proti Rams? Loni to totiž byl jednoznačně Tyler Lockett (na fotce), který předvedl ten nejparádnější TD catch roku. Bude se v pondělí mluvit opět o něm a nebo tentokrát budeme největší slávu pět někomu jinému? Dej vědět svůj odhad. Vzájemné utkání těchto dvou franchise s pořadovým číslem 45 a zároveň také start druhé poloviny letošní sezóny je pro naše Seahawks naplánován již na zítřejší večer. Ve 22:25 hodin tedy zapínej televizi a sleduj tenhle NFC West matchup, jehož vítěz udělá obrovský krok k tomu, aby divizi ovládl a teoreticky si vybojoval také #1 seed v celé konferenci NFC, které letos jako jediné zajišťuje výhodu bye weeku v prvním týdnu postseason.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *