Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2023,  Zápasy

WEEK 2 REVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (1-1) @ DETROIT LIONS (1-1)

 Už třetím rokem mám v rámci sezóny jasně daný můj nejoblíbenější zápas. Je jím ten, který společně sledujeme na našich srazech. Po Praze a Brnu přišla konečně řada taky na Slovensko a my se tentokrát setkali v Ivanke pri Dunaji, která leží co by kamenem dohodil od Bratislavy. No a existuje snad něco lepšího, než společné setkání té nejjedinečnější, a nebojím se říct, že také nejlepší fotbalové komunity u nás? Jasně že ano! Ještě lepší je Seahawks WIN na našem každoročním střetnutí! TAK JSME NA SRAZECH 3-0, NO A CÓÓÓ, NO A CÓÓÓ, NO A CÓÓÓ-Ó-Ó!!! 💙💚

 Ohledně dramatičnosti nedělního zápasu v Detroitu a emocí tryskajících z místnosti, kde se náš bratislavský sraz konal, mohu snad říct jen tolik, že když jsem během pondělní návštěvy Lanžhota viděl na budově tamní radnice defibrilátor, tak na půl jsem byl stále ready na jeho použití na sobě samém. Stejně jako před rokem, tak i letošní utkání proti Lions rozhodly big plays a stejně jako loni jich i tentokrát bylo víc na naší straně. Defense Seahawks vyprodukovala dva turnovers on downs, dvakrát zalehla ztracený fumble a jednou zachytila interception. Ono zachycení passu, kterým jsme úspěšně přerušili téměř kompletní pokus Jarreda Goffa o zapsání se do historie s nejvíce po sobě jdoucími passovými pokusy bez hozené interception v dějinách NFL, náš předloňský fourth-round Draft pick cornerback Tre Brown proměnil v pick six. Ironií osudu je, že streamovací platforma DAZN, která letos s úspěchem dosí*á téměř vše, co jsme měli na NFL Game Passu rádi, se rozhodla se před oním nejlepším playem zápasu seknout a akci nám neukázat. Ještěže v našich fanclubových řadách máme lidi, kteří se komentáře námi neviděné části zápasu zhostili zkušeně, jako by se psala 40. léta minulého století a jedinými zprostředkovateli fotbalových zážitků na dálku byli komentátoři na rádiových vlnách. 

 Musím upřímně říct, že když Tyler Lockett při závěrečném playi prodloužení trefil míčem pravý přední pylon endzone, byl to jeden z těch okamžiků, pro který člověk žije. Nemyslím tím pouze z pohledu 12th Mana, který se na první W nové sezóny těšil jako malý Jarda na Ježíška, ale asi trošku víc osobněji. S pomocí mé milované ženy, která je mi v životě po boku, ať se děje, co se děje, jsem uspořádal sraz, na kterém se už třetím rokem sešlo kolem čtyř desítek (nový letošní rekord činí 43) lidí. A vy jste z toho opět udělali životní zážitek. Atmosféra, kterou jste společnými silami vytvořili, byla absolutně elektrizující a při třetích a čtvrtých downech či turnoverech mi, na to přísahám, po těle místy naskakovala husí kůže. Do toho se nám opět povedlo přepsat rekordy v impaktu naší #12s4Good charitativní tomboly, což účastníci srazu už tak nějak tuší, ale bližší informace si ještě nechám pro sebe. Ostatně zítra zveřejníme ještě nějaké ty dražby, jejichž výtěžek připočteme k daru pro Pavla. Bando, jsem na Vás upřímně hrdý, jak se neostýcháte a když na to přijde, tak v rámci CSSH pomáháte zcela neuvěřitelným způsobem. Ostatně také naše blížící se služební cesta do Seattlu, na níž vyrazíme v druhé polovině října, je toho důkazem. Každopádně abych se dostal k myšlence, jíž jsem tento odstavec začal, upřímně Vám povím, že Tylerův poslední hřebíček do lví rakve, všechno to objímání, plácání si a skandování ve mě vyvolalo prožitek, který by se dal popsat jako ta nejčistší forma štěstí a rozhodně jeden z TOP zážitků mého života. Až jednou na mé pozemské dobrodružství budou nějaké highlights, tenhle okamžik v nich nebude rozhodně chybět. Bože, jak já jsem šťastný a vděčný, že jsme!

 Být součástí CSSH se vyplatí. To je dlouhodobě jasné všem, kteří nás po dobu uplynulých tří sezón sledují. Nyní bych však rád zmínil důvod číslo milion dvanáct. Členové naší modrozelené rodiny totiž na naší fanclubové FB skupině Českoslovenští 12s už dávno sami svými bohatými diskuzemi a postřehy dali dokupy daleko lepší review, než jsem já, pouze jako jednotlivec, kdy schopen splácat. Všechna čest Vám všem, bez jejichž zápalu, aktivity a entuziasmu by československá 12s Family nikdy nebyla tam, kde je a bez nichž by tohle bídné, a o samotném zápasu nic moc neříkající review, bylo jako souhrn událostí weeku 2 zcela nedostatečným. Členové CSSH taky už moc dobře ví, že vzhledem k náročnému víkendu, rozumněj sobota až pondělí, je dnešní posunuté datum zveřejnění review dopředu plánované a že nemusíte mít strach ani o souhrn Tipovačky a Fantasy League, kterých se dočkáte zítra, respektive ve čtvrtek.

 Jak jste si užili letošní sraz, potažmo samotné utkání, které jste sledovali doma z gauče? Který hráč či okamžik, o němž v článku nepadlo ani slovo, Vám utkvěl v paměti a rádi byste jej zmínili? Dejte vědět. 

GO HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *