Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2023 – TABULKA PO WEEKU 12

 Finiš už není moc daleko. Za dva týdny nám začne playoff a ta nejostřejší část sezóny se rozjede naplno. Vzhledem k bleskově se blížícímu závěru roku už je prvních pár věcí také stoprocentně jasných. V první lize sice ještě neznáme žádné Divisional Champions, ale dva týmy si už stoprocentně zajistily postup do playoff. Souboj o sestup se pak v posledních dvou kolech bude týkat celé desítky týmů s recordy 5-7 a 4-8. V druhé lize se počet do playoff stoprocentně postupujících týmů rozrostl již na pět a o zbylá tři místa se ještě povede tuhý boj. Tak se na ten souhrn dvanáctého týdne ve fotbalovém Fantasy světě pojďme společně mrknout…

Wierzbica Stoners* (6-6) vs. Teplice Birds (4-8)
final: 127.22 – 71.36
 Loni se Stoners na poslední chvíli zachránili mezi elitou, když record 4-7 dokázali na poslední chvíli vyškrábat na 7-7. Letos jsem věci dotáhl ještě o něco dál a z 1-5 jsem udělal 6-6. Šance na přerušení dvouletého playoff sucha mých Stoners tak stále žijí. Naopak pro Birds je tato sezóna již od září děsivým bojem o holý život. Po této demolici je z toho momentálně poslední místo s nejhorším recordem a nejméně skórovanými body. Absolutní mindf*ck ale je, že nikdo v lize neinkasuje méně bodů než Teplice. K průměrným výsledkům by tedy stačilo být alespoň mírně podprůměrným týmem…

Slavoj Jesenice (4-8) vs. Ostrava Seahawks (7-5)
final: 96.52 – 117.30
 Výsledek tohoto utkání by za dva týdny mohl mít obrovské důsledky pro oba zúčastněné. Ostrava díky této výhře postupuje na vytoužený #8 seed vedoucí do postseason a na své nejbližší dva pronásledovatele v podobě dua Alligators a Stoners mají aktuálně jednozápasový náskok. Boj o playoff bude mezi touto trojicí a možná pár dalšími týmy ještě pořádně tvrdý. Jesenice se naopak z recordu 4-3 propadají až na místo, kde je od sestupu odděluje pouze lepší skóre a pro udržení se mezi námi si možná bude potřeba zapsat alespoň ještě jednu výhru.

Gánovce Neanders** (8-4) vs. Hodkovičky Hawks* (4-8)
final: 128.90 – 104.62
 Propastný rozdíl 6-2 na hráče s 13+ body prakticky rozhodl tento souboj mezi mužstvy, které se právě nacházejí na opačném konci škály momentální týmové pohody. Pokud si ve zbytku regular season vlastní chybou nenechají zapsat třetí strike, Neanders mají díky této třetí po sobě jdoucí výhře vůbec poprvé ve své tříleté historii nasměrováno do playoff. Naopak v Hodkovičkách přituhuje. Tabulka říká, že po čtyřech prohrách jsou momentálně prvním nesestupujícím týmem a pokud se mezi elitou chtějí udržet i napřesrok, možná bude třeba ještě jedno W urvat. 

Oderberg Minions (4-8) vs. Pardubice 95ers* (5-7)
final: 112.28 – 118.18
 Matchup mezi Minions a 95ers byl soubojem dvou 4-7 týmů, jimž by se výhra z tohoto střetnutí proklatě hodila. Utkání nakonec rozhodla až čtvrtá čtvrtina MNF a úspěšně rozjetý drive, který QB Justin Field nakonec nepřetavil v touchdown, nýbrž jen ve ztracený fumble. Díky tomu se Oderberg stále jen o skóre drží nad hranicí sestupu. Nakonec to tedy byly Pardubice, které hlavně díky 42 bodům dvojice TE Pat Freiermuth a DEF Dolphins urvaly těsný win a hrozba sestupu se jim tak výrazně vzdálila.

Olomouc Attys (9-3) vs. Prague 6ers (4-8)
final: 159.12 – 92.88
 Totální debakl kola! Tentokrát se o něj na úkor 6ers svou čtvrtou výhrou v řadě zasloužila Olomouc. Attys má na kontě také nejvyšší počet skórovaných bodů kola, oproti svým soupeřům propastný poměr 4-0 na hráče s 20+ body a do toho všeho, což je nejdůležitější, aktuální #1 seed a jistotu postupu do postseason. Na druhé straně 6ers jsou jedním z mužstev, kterým sice k záchraně může stačit zbylé dva zápasy prohrát, avšak lze na to plně spoléhat…? 

Vrbica Alligators (6-6) vs. Prague Puntriots* (9-3)
final: 112.84 – 120.76
Nádherné drama mezi jedním z letošních nejlepších týmů z Prahy a mužstvem z Vrbice, jehož posledních pět týdnů bylo asi nejfamóznějších pět týdnů, jakých jsme letos v podání jakéhokoliv týmu byli svědky, se rozhodlo až během MNF. Šťastnějšími nakonec ze souboje odcházejí Puntriots, kteří jsou tak z celé ligy nejblíže k tomu, aby se po příštím týdnu mohli chlubit ziskem divizního titulu. Na druhou stranu Alligators přerušují svou pětizápasovou šňůru výher a o malý kousek tak byli poposunuti zpět za hranici zajišťující účast ve vyřazovací části.

Světice Ostriches (5-7) vs. Bazališek Ostrava (4-8)
final: 81.46 – 85.76
 Ostriches se už zase ocitli v nejtěsnějším zápase kola. Tentokrát však na jeho špatné straně. Prohra proti Bazališkovi o pouhé 4.30 body jim tak jejich vysněnou jistotu záchrany stále nedopřála. Na druhou stranu pro Ostravu se jednalo o absolutní must-win game a oni ji dokázali úspěšně zvládnout. Po třech týdnech se tak odpoutávají od ligového dna a šance na jejich záchranu tak rázem nabírají reálných tvarů. Jedna výhra ze zbývajících dvou zápasů by mohla věci otočit naruby v jejich prospěch.

Cibulka Seahorses (7-5) vs. Jihlava Hornets (8-4)
final: 85.86 – 109.06
 Heavyweight souboj mezi dvěma 7-4 týmy, které si to, zdá se, mašírují přímo vstříc playoff. To byl match Mořských koníků proti Sršňům, v němž se nakonec radovali zástupci East Division, kteří v ní s GOATs bok po boku svádějí krásný souboj o prvenství. Seahorses naopak nevyužili nabídku k tomu, aby od Zbrojovky převzali otěže celé West Division. Hvězdou zápasu, hlavní hybnou silou jihlavské výhry a s 39.66 body vlastně i nejlepším hráčem celého kola se s 420 total yards a 4 total touchdowns stal QB Josh Allen.

Zbrojovka z Brna (8-4) vs. Dúbravka Hawks (5-7)
final: 81.30 – 138.56
 V dresu obhájců titulu z Dúbravky zářila hlavně dvojice RB Kyren Williams a QB C.J. Stroud. Oba bychom našli mezi nejlepšími šesti hráči tohoto kola a týmu dohromady přispěli krásnými 69.26 body. Hawks tak díky této výhře a faktu, že skórovali pátý nejvyšší počet bodů napříč celou ligou, mají velmi dobře našlápnuto k tomu, aby si s námi první ligu zahráli i příští rok. A když dvakrát vyhrají, dokonce i šance proklouznout do playoff pro ně stále existuje. Zbrojovka pak druhou prohrou v řadě padá na #4 seed, ale jistota účasti v postseason je nadosah.

Sešívaní ze SNP* (5-7) vs. High Tatras GOATs (8-4)
final: 79.58 – 140.70
 Vysoký počet bodů, které GOATs dokázali skórovat, zapříčil šestou změnu ve vedení East Division v posledních sedmi týdnech. High Tatras a Jihlava letos na Východě svádějí nádherný souboj a ať už jej vyhraje kdokoliv, až síla čtvrtfinálového soupeře ukáže, co by bylo vůbec strategicky výhodnější variantou. GOATs po drtivé výhře přebírají zpět vedení v divizi a jsou jednou nohou v playoff. Sešívaní jsou pak po této prohře v takové “zemi nikoho”. Pro účast v playoff by se musel stát zázrak a k záchraně v první lize bude možná v jejich případě stačit zakončit sezónu i s recordem 5-9.

2. LIGA
 Vlčkovce Wolfs, Wierzbica Stoners B a Dobrovičtí Hawks jsou již jistými vítězi svých divizí a jejich místo v souboji o dvě postupová místa do první ligy jim tak neunikne. Do playoff se na 100% probojovaly také týmy Jehnědské SeaSparty a Znojemské Bramboračky, které na Jihu svádějí krásný souboj o divizní titul. Na druhé straně k již dříve jisté dvojici z Nitry a Žebětína, která si na účast v letošní playoff bude muset nechat zajít chuť, se díky špatnému skóre s aktuálním recordem 4-8 už prakticky jistě připojují také Stodůlky Nurses a LA Los Diablos Fumeros. Sedmička týmů mezi šestým a dvanáctým místem je stále v dost ostré hře o tři volné playoff spoty a tím i naději na postup do první ligy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *