Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2021

PRVNÍ PODPISY

 Včerejší článek byl převážně o hráčích, se kterými jsme na začátku free agency nepodepsali novou smlouvu a nechali je odejít. Nejvýraznějším jménem, které již nebude spojováno s PNW, je určitě Shaquill Griffin mířící do Jacksonville na Floridě. To je jen tak by the way pouhých 250 km od předměstí Tampy, kde oba bratři Griffinovi vyrůstali. Po tweetu “Coming home”, který v noci vypustil Shaquem Griffin, se spekuluje dokonce o přesunu obou dvojčat do Jags.

 Oproti většině týmů se zpožděním, ale nakonec jsme se také v Seattlu dočkali nějakých nových příchodů a čerstvě podepsaných kontraktů. První z těchto novinek je, zdá se, náhrada na pozici levého cornerbacka, kde byl právě Shaq během posledních tří sezón konstantním starterem. Na jeho místo by měl v budoucí sezóně nastoupit ze San Francisca 49ers příchozí Ahkello Witherspoon. Má jít o jednoletý kontrakt za asi 30% ceny Griffina. Za mě osobně poměrně solidní tah. Salary cap bohužel není nafukovací. Kdyby byl, rozhodně bych byl proti. Griffini jsou totiž mí oblíbenci. Doma mám také jejich knížku Inseparable (Nerozdělitelní). Přikládám tedy malé srovnání obou cornerů pocházejících z 2017 Draft Class, které možná napoví, proč se mi tato záměna vlastně docela zamlouvá.

 Druhou novinkou, při níž v Seattlu létaly miliony vzduchem je podpis velmi oblíbeného borce, bez něhož jsme si v posledních dvou sezónách nedokázali naši defensive line ani představit. Defensive tackle Poona Ford (na fotce), kterého jsme do Seahawks přivedli jako nedraftovaného nováčka v roce 2018, s týmem podepsal novou dvouletou smlouvu v celkové hodnotě blížící se částce $14M. Tento 140 kilový borec si tak výrazně polepší, jelikož si dosud ročně přišel průměrně “jen” na $0.57M. Poona se během svého rookie ročníku převážně sžíval s týmem a na hřišti moc prostoru nedostával. Za poslední dva roky však jako starter chyběl jen ve dvou utkáních a procento snapů, které tráví na hřišti, se z počátečních 20% dostalo na cca 55%. Za tu dobu celkem nasbíral 93 tackles, 16 tackles for loss, 2.5 sacks, forced fumble a fumble recovery. Poona se tedy stává prvním hráčem od časů wide receivera Douga Baldwina, kterého Seahawks do NFL přivedli jako nedraftovaného a on se následně osvědčil natolik, že si vysloužil nové prodloužení smlouvy.

 Co na první velké free agency moves říkáte vy? Který příchod/odchod se vám zamlouvá a který naopak vůbec? Kam byste teď nasměrovali nějaké ty finanční prostředky? Jaké pozice potřebujeme posílit? Máte ve free agency vyhlédnuté nějaké stále volné jméno nebo spíš spoléháte na Draft a následující měsíce?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *