Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2021

POSILY V OFFENSE

 Poté, kdy jsme se v posledních dvou dnech dozvídali prakticky jen o změnách v rosteru naší obrany, konečně přišla řada také na útok. Během dnešní noci jsme do našich řad přivedli dva nové borce.

 Tight end Gerald Everett (na fotce) opouští své působiště, kterým byl tým našich divizních soupeřů Los Angeles Rams. Everett byl v Draftu 2017 vybrán jako čtvrtý tight end v pořadí, ale nový kontrakt si v LA nevysloužil. Jen tak pro zajímavost o 9 pozic před ním jsme sáhli po defensive tacklovi Maliku McDowellovi, který za nás po nesmyslné nehodě na čtyřkolce nenastoupil ani k jedinému snapu. Každopádně Everett nedostal ani v Seattlu long-term deal, což by se možná dalo očekávat. Podepsal s námi docela lukrativní, ale krátkou smlouvu, díky níž si v následující sezóně přijde na částku v rozmezí $6-7M. Everett v uplynulých čtyřech letech nastoupil jako TE#1 pouze v 11 utkáních a při 132 kontaktech s míčem získal v jeho dosavadní čtyřleté kariéře celkem 1 420 scrimmage yards a 9 TDs. Pro porovnání můžu zmínit, že náš loňský TE kvartet ve složení Dissly-Olsen-Hollister-Parkinson nastřádal za celou sezónu pouze 715 yards a 6 TDs. Možná by se nám tedy od Geralda nějaká ta zvýšená produkce docela hodila… Aktuální cap space Seahawks po včerejšku klesl na $7.85M, což je asi polovina aktuálního ligového průměru. Naopak Rams si polepšili, ale i tak jsou se zápornými $-14.43M stále nejhorším hospodářem v NFL.

 Dále k nám z města hazardu přichází guard Gabe Jackson. Ten v dresu Raiders strávil celých 7 let své dosavadní profesionální kariéry a na oplátku za jeho služby od nás do Las Vegas letí páté kolo dubnového Draftu. Po jeho odchodu tak před Derekem Carrem zůstává pouze jediný z pěti linemanů, kteří jej střežili v předchozím roce. V roce 2014 si jej Oakland Raiders vybrali ve třetím kole jako teprve pátého guarda tehdejší Draft Class. Před sezónou 2017 podepsal Jackson s Raiders pětiletý kontrakt v celkové hodnotě $56M, takže s ním přebíráme také poslední rok této smlouvy. Můžeme tedy očekávat, že Jackson bude usilovat o starting job, který se uvolnil s odchodem Mika Iupatiho do důchodu. Může být Jackson dobrým doplněním loňského rookieho Damiena Lewise v offensive line nebo druhý guard teprve vzejde z nadcházejícího Draftu či jiného offseason trejdu či podpisu? Jak hodnotíte tento divoký začátek free agency? 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *