Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

TRAINING CAMP STORIES, DAYS 7-9

 Jelikož je začátek letošní sezóny výjimečný, co se událostí týče velmi turbulentní a vlastně úplně jiný než všechny ostatní, které jsme dosud zažili, věnuji i dnes první odstavec ligovému dění obecně. V rámci bezpečnosti hráčů a vzhledem k momentální koronavirové situaci se NFL rozhodla, že výrazně omezí počet lidí nejen na tribunách, ale také na hrací ploše. To kromě omezeného množství fotografů a kameramanů okolo hřiště znamená, že letos při zápasech neuvidíme pro americký fotbal tolik typické roztleskávačky a rovněž ani maskoty. Blitz (na fotce) tak s našimi borci nebude letos v endzone oslavovat skórované touchdowny, nýbrž jej čeká rok dlouhá dovolená. 🙁 Také interpretů zpívajících americkou hymnu přímo na stadionech se před letošními utkáními nedočkáme. Umělci hymnu buď nahrají dopředu a následně bude toto jejich představení promítané na stadionu a nebo bude skrze obrazovky živě přenášeno z jiného místa. Když se pak podíváme na témata, která se dívají dále do budoucnosti, začíná se mluvit o tzv. “Playoff bubble”. Jednalo by se o jakousi “bublinu”, tedy karanténu, ve které by celé týmy strávily letošní postseason – nejdůležitější část fotbalového roku. Opět hlavně proto, aby se nikdo z nich nenakazil a aby tak mohla být letošní sezóna zdárně dotažena do svého konce v podobě Super Bowlu LV. S tím se stále počítá v původním termínu, tedy v noci na 8. února na Raymond James Stadium v Tampě na Floridě.

 Tak a teď k našim Seahawks. Ti mají deset ze sedmnácti dní letošního Training Campu již za sebou. Včerejšek a dnešek jsou vyhrazeny k odpočinku. Ostrý trénink pokračuje zase zítra a od 22 hodin můžete na oficiálních webovkách Seahawks opět sledovat přímý přenos z VMAC. No a co se v uplynulých dnech stalo? Bez celého offseason a preseason programu probíhá spousta soubojů o starting job naplno až teď na Training Campu. Abych vybral alespoň pár konkrétních, zmíním následující. Jeden z nejsledovanějších je souboj Tre Flowers versus Quinton Dunbar na pozici pravého cornerbacka. Rovněž boj o pozici druhého running backa mezi duem Carlos Hyde a Rashaad Penny může být zajímavý, až se druhý jmenovaný uzdraví a opustí PUP list. Nejvíce hráčů je součástí souboje o pozici return specialist. V něm jsou zahrnutí John Ursua, Phillip Dorsett, Travis Homer, David Moore nebo rookies DeeJay Dallas a Freddie Swain. O to, kdo se stane starting centerem pak bojují Ethan Pocic a B.J. Finney. Souboj dvojice letos příchozivších Cedric Ogbuehi a Brandon Shell je zase hlavně o tom, kdo bude nastupovat jako right tackle. Nakonec uvedu trojici John Ursua, David Moore a Phillip Dorsett, z níž se každý snaží stát naším receiverem číslo tři. Ten bude využíván především při dlouhých Russelových passech do hloubi pole. Po sedmém dni Training Campu, tedy ve čtvrtek, se na tiskové konferenci k poslednímu jmenovanému vyjádřil i náš head coach. ,,Phillip Dorsett je nejrychlejší hráč, jakého jsme kdy měli. Doba za kterou uběhne 40 yardů je z říše, o které jsme si mysleli, že ani neexistuje. 4.2 vteřiny nebo tak něco.” Kdyby tato slova Peta Carrolla byla pravdivá, znamenalo by to, že Dorsett dokáže 40-yard dash zaběhnout rychleji, než je nejrychlejší naměřený čas v NFL Combine, kde se časomíra elektronicky zaznamenává od roku 1999. 

 Sobotní den pak byl velmi speciální. Naši Seahawks poprvé od prosince společně vběhli na trávník domovského stadionu CenturyLink Field. Tam naše družstvo rozdělené do dvou týmů odehrálo cvičný zápas. Vše bylo přesně jako kdyby byl gameday. Jen poločas byl zkrácen na 12 minut a diváci chyběli. To však rozhodně nevadilo Petu Carrollovi, který i tak rozdal pár autogramů (viz video https://www.facebook.com/Seahawks/videos/2722501154743222 ). Tento simulovaný zápas skončil předčasně pro našeho defensive enda, snažícího se proniknout na final roster. Branden Jackson, který za nás v předchozích třech letech zasáhl do 36 zápasů, avšak pouze do čtyř z nich jako starter, se po helmet-to-helmet kolizi s Cedricem Ogbuehim již nezvednul a musel být převezen do nemocnice. I přes to, že se lékaři původně obávali poranění páteře, pohyblivost a citlivost jeho končetin jsou naštěstí v pořádku. Zápasu se naopak vůbec nezúčastnil náš running back číslo jedna Chris Carson, který se opět vrátil zpátky domů. Carroll později uvedl, že Carson měl úmrtí v rodině a odjel proto zpět domů na pohřeb. Snad se na něm tato traumatizující událost nepodepíše nijak ve zlém. 

 Rovné tři týdny zbývají do chvíle, než naši Seahawks nastoupí v Atlantě proti tamním Falcons k prvnímu zápasu nového ročníku National Football League. Jak vidíte základní sestavu naší O-Line? Bude v ní guard Damien Lewis? Bude Lewis jediným rookiem v naší základní sestavě nebo se dočkáme také nasazení někoho dalšího? Bude to Jordyn Brooks, Darrell Taylor, Colby Parkinson nebo snad někdo jiný? A co zbylé nejisté pozice? Kdo si starting job urve pro sebe? Dejte vědět, jak to vidíte vy. Závěrem od srdce mockrát děkuji všem lidem, kteří finančně přispěli na chod této fanpage. Pokud jsi zrovna ty nepřispěl, nezlepšil sis tak karmu a nepředplatil sis ještě další rok kvalitních fotbalových informaci, koukni se o dva příspěvky nazpátek a směle do toho. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *