Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

REVIEW San Francisco 49ers (13-3) at Seattle Seahawks (11-5)

Co víc si od souboje o korunu NFC West přát, než aby se střetnutí rozhodovalo v poslední možné chvíli, že ano? V zápase s divizním soupeřem ze zálivu jsme sice prohráli, ale rozhodně se nemáme za co stydět. Naši Hawks opět ukázali, že také s kádrem plným free agents a hráčů vytáhlých z practice squadu se s námi musí počítat do poslední vteřiny každičkého zápasu a že žádné vedení ani průběh utkání nezaručuje jistotu, že na konci to budeme my, kdo odejde poražen.

Včera jsme celý zápas tahali za zatraceně krátký kus provazu a nakonec nás dělilo možná pár milimetrů, které chyběly k tomu, aby Jacob Hollister dokázal devět vteřin před koncem zápasu protnout s míčem v náručí goal line. Důkazem toho, že každé utkání trvá 60 minut a nikdy není nic ztraceno budiž fakt, že pět minut do konce utkání měli 49ers šanci na výhru 97 %, kdežto 22 vteřin před koncem, než na nás byl hozen ten zvláštní flag za delay of game, klesla tato šance pro San Francisco až na 24 %.

Utkání jsme nakonec prohráli těsně poměrem 21-26, což nám zajistilo páté místo v konferenci NFC. Naše cesta v postseason začne utkáním, které jsme zažili na konci listopadu a které si zopakujeme také v příští sezóně. NFC Wild Card Game nás zavede na Lincoln Financial Field ve Philadelphii, kde vyzveme tamní Eagles. Ti si postup zajistili díky sedmnácti-bodové kanonádě v poslední čtvrtině posledního zápasu sezóny proti New Yorku Giants. Díky té totiž vyhráli divizi NFC East a nedovolili tak Dallasu je na čele divize vystřídat.

Kdo z našich hráčů zanechal v utkání výraznou stopu? Na to se teď podívejme společně. Více než očekávaný return of the Beast Mode vyvrcholil deset minut před koncem zápasu, kdy Marshawn Lynch přeskočil snad všech ostatních 21 hráčů na hřišti a připsal si tak 1-yd TD run. Ještě nikdy jsem neviděl tolik Skittles, jako v 5 hodin ráno našeho času, kdy právě tyto barevné bonbóny zasypaly end zone po Lynchově skórování. What a moment… Lynch k TD přidal i 12 carries pro 34 yards. Nejlepším mužem útoku ale nebyl. Running back Travis Homer si připsal 92 total yards a myslím, že s 6.2 YPC se rozhodně nezahanbil.

Russell Wilson se po bídném prvním poločase, kdy zkompletoval 7/12 přihrávek pro 55 yards, v druhé polovině utkání rozjel a nakonec se zastavil na 25/40 completions pro 233 yards a 2 TDs. Díky komplikované situaci okolo našich running backs si RW3 připsal také hned 8 běhových pokusů pro 29 yardů. Vzduchem házel míče mezi své receivery poměrně rovnoměrně, ale nejvíce přece jen vyčnívaly jeho dva nejoblíbenější terče. Tyler Lockett nachytal 51 yardů a DK Metcalf (na fotce) se stal nejlepším receiverem s 81 yardy. Oba také zachytili po jednom touchdownu. Rád bych zmínil, že mé předsezónní přání a touhy se plní. DK bude po čertech dobrý receiver. Zde vám o tom přináším další důkaz… Metcalf totiž svou rookie regular season zakončil s 58 catches, což jej v Seahawks all-time listu řadí na druhé místo. Lepším byl pouze Joey Galloway, který v roce 1995 zachytil 68 přihrávek. DK tak za sebou nechal zvučná jména jako třeba Steve Largent, Doug Baldwin nebo Tyler Lockett. Posledního jmenovaného svým včerejším touchdownem dokonce překonal v počtu touchdownů zachycených rookie receiverem a ustanovil tak nový franchise record.

Jen a pouze díky naší obraně jsme v poločase prohrávali pouze o 13 bodů. I přes fakt, že jsme se v zápase nedočkali ani jediného turnoveru, dobrý den předvedlo hned několik členů naší obrany. Za zmínku stojí K.J. Wright (6 tackles, 2 tackles for loss, 1 pass defended), Tre Flowers (5 tackles, 1 tackle for loss, 1 sack, 1 QB hit), náhradník Quinton Jefferson (3 tackles, 1 tackle for loss, 1 sack, 1 QB hit) a již klasicky také dvojice Shaquill Griffin (6 tackles, 1 tackle for loss) a Bobby Wagner (7 tackles).

Jak jste si poslední zápas základní části užili vy? Asi už nikdo z nás nevěří, že bychom letos měli zažít zápas, který nebude až do poslední minuty infarktový, že ne? Jak vidíte naše šance v postseason?