Sezóna 2022,  Archiv,  Novinky,  Offseason

PRVNÍ VÝMĚNA V COACHING STUFFU

 Úvodní článek loňské sezóny byl o příchodu nového offensive coordinatora a začátek naší čtvrté společné sezóny patří zase zprávám o odchodu defensive coordinatora. Zvláštní, jak jsou některé věci propojeny… Závěry avizované schůzky majitelky Seahawks Jody Allen, head coache Peta Carrolla a general managera Johna Schneidera jsou jiné, než většina fotbalového světa očekávala, jelikož na obsazení dvojice Pete & John se prý nic nemění, ale věřím, že jsme vykročili správným směrem.

 Po čtyřech letech ve funkci opouští Pacific Northwest defensive coordinator Ken Norton Jr. (na fotce). Norton se tak s Petem Carrollem rozchází již podruhé. Jako linebacker coach působil pod Carrollem v letech 2004-2009 na University of Southern California a následně také mezi lety 2010-2014 v Seahawks. Pak Norton na tři roky odešel do Oaklandu, kde dělal defensive coordinatora tamním Raiders, aby se na tuto pozici následně vrátil do Seattlu. Zda je nynější rozchod již definitivním, tak to se můžeme jen dohadovat. Jisté je, že čísla nelžou. V každé z posledních tří sezón jsme byli mezi šesticí nejhorších týmů v inkasovaných passing yards, v turnovers jsme se během tří sezón z třetího místa v NFL propadli až na pětadvacáté, v time of possession z osmého na poslední, v sacks jsme loni byli jedenáctí od konce a ve schopnosti vyvinout na quarterbacka soupeře nějakou pressure dokonce čtvrtí nejhorší. Každý pohár jednou přeteče a jelikož bránit se vzduchem nám v posledních letech šlo ještě hůř než po zemi, Norton s sebou bere i defensive passing game coordinatora Andreho Curtise. 

 Zatím není nic potvrzeno, ale mezi jmény, o nichž se spekuluje jako o Nortonově nástupci, figuruje například defensive coordinator Denveru Broncos Ed Donatell, defensive coordinator Dallasu Cowboys Dan Quinn, náš defensive line coach a assistant head coach Clint Hurtt nebo defensive backs coach New Orleans Saints Kris Richard. 

 Co na odchod Nortona říkáte? Co říkáte na to, že Carroll a Schneider s našim týmem budou také v dalším roce? Myslíte, že místo Peta půjde nakonec Russ? A koho byste si přáli na sideline jako nového lídra naší obrany? 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *