Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

REVIEW Tampa Bay Buccaneers (2-6) at Seattle Seahawks (7-2)

  První letošní prodloužení pro oba týmy dopadlo lépe pro domácí Seahawks. V prvním zápase historie NFL, kde proti sobě nastoupili dva hlavní trenéři ve věku alespoň 67 let, jsme po více než dramatické koncovce porazili tým Tampa Bay Buccaneers poměrem 40-34. V čele divize NFC West jsme se tak dostali pouze jedinou výhru za vedoucí San Francisco 49ers.

 Čím začít… Jak se mnohdy říká, mám pro vás dvě zprávy, jednu dobrou a jednu špatnou. Začněme tedy tou špatnou. Před sezónou si nejeden z nás říkal, že po dvouleté odmlce máme konečně kvalitního a spolehlivého kickera. Jenže ejhle. Ukázalo se, že i Jason Myers je jen člověk a má sem tam den blbec. Nejdříve na začátku druhé čtvrtiny minul vlevo 47 yardů dlouhý field goal. Bucs následně z kratšího hřiště skórovali TD a utekli nám na rozdíl 14 bodů. Další minelu předvedl na konci poločasu, když nasměroval extra point do pravé tyče. Čímž však Myersovy trable neskončily. Poslední play základní hrací doby znamenal pro Seahawks možnost s vypršením časomíry urvat vítězství na svou stranu. Myers však 40 yardů dlouhý pokus poslal tentokrát mírně vpravo a zápas tak svou třetí chybou dne nasměroval do prodloužení. Nám tedy nezbývá než věřit a doufat, že statistiky 2/4 FG a 2/3 PAT si náš kicker zase nějaký ten pátek nepřipíše.

 Teď ta dobrá zpráva. Russell Wilson, troufám si tvrdit, je momentálně nejlepší quarterback v lize. RW3 si již v pátém z letošních devíti zápasů připsal passer rating alespoň 130. Tentokrát to bylo 133.7, když zkompletoval 29/43 přihrávek pro 378 yardů a 5 touchdownů. Jednalo se tak teprve jeho o třetí 5-TD zápas v kariéře (zároveň první od roku 2015). Opět se také vyhnul hozenému interceptionu, čímž upravil své letošní statistiky na 22 passing TDs, 3 rushing TDs a pouze 1 INT. Jako bonus si zapsal také svůj nejdelší běh dosavadní sezóny, když v poslední čtvrtině předvedl scramble pro 21 yardů. V mých očích se tak momentálně boj o MVP stého ročníku NFL smrsknul mezi Russella Wilsona a RB Panthers Christiana McCaffreyho (1 244 scrimmage yards a 13 total touchdowns v osmi zápasech).

 Naposledy se stalo loni v zápase weeku 12, že by dva receiveři našeho týmu měli zápas se 100+ yardy. Tehdy to při výhře 30-27 proti Panthers byl kromě Tylera Locketta (107 yds, 1 TD) také David Moore (103 yds, 1 TD). Včera se k Lockettovi (152 yds, 2 TDs) přidal s prvním 100-yardovým zápasem kariéry také rookie DK Metcalf (123 yds, 1 TD). Třináct zachycených přihrávek Locketta a šest catchů Metcalfa je pro oba novým osobním rekordem. Rád bych ale vyzdvihl výkon tight enda Jacoba Hollistera. Ten byl původně z Patriots trejdován s tím, že bude back-upem. Díky season-ending zranění Willa Disslyho a včerejší částečné absenci Lukea Willsona, byl však Hollister po většinu zápasu tight end číslo jedna. Tento fakt mu dal příležitost mít životní zápas, čehož využil dokonale, když zachytil čtyři přihrávky pro 37 yardů a první dva touchdowny jeho kariéry. A to včetně vítězného 10 yardů dlouhého catche v prodloužení, za který byl týmem náležitě pochválen (na fotce). Věřím, že Jacob Hollister si míč ze včerejšího střetnutí odnesl domů.

 Běhová hra nám šla opět dobře. Chris Carson si připsal čtvrtou letošní 100+ yards game, když tentokrát nastřádal kromě 105 rushing i 23 receiving yards. Se 764 rushing yards je tak v této sezóně zatím pátým nejlepším v rámci celé ligy.

 Nejlepšími muži obrany byli již tradičně Bobby Wagner (11 tackles, 1.5 tackles for loss, 1 sack) a K.J. Wright (10 tackles, 1 pass defended). Velmi dobrý výkon ukázal opět Shaquill Griffin (9 tackles, 1 pass defended), který se každým zápasem zlepšuje.

 Co na včerejší noční drama říkáte vy? Taky vám naše letošní zápasy zkracují život? Taky jste poslední Myersův kick tlačili očima mezi tyče? A taky se tak těšíte na Monday Night Football, kde vyzveme jediný letos zatím neporažený tým – San Francisco 49ers?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *