Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Soutěže,  Tipovačka

CSSH TIPOVAČKA 2023 – TABULKA PO WEEKU 15

 Přituhuje. Extrémně přituhuje. Pokud Seahawks nepostoupí do playoff, přesně pět šestin letošního souboje o nehynoucí slávu a pohár pro absolutního vítěze je už za námi. Pokročilá fáze sezóny a fakt, že někteří soutěžící už to na úplnou špici zkrátka mají pořádný kus cesty, stojí za logickým, avšak nijak masivním propadem účasti, která se letos vůbec poprvé dostala pod 50 lidí. V porovnání s maximem, kterého klasicky dosahujeme už v úvodu roku, byla účast v tomto kole na hodnotě 75.4 %, což ve srovnání s předešlými roky není nijak zlé číslo.

 Celkem 32.6% účastníků tohoto kola správně tipovalo výhru Seahawks. Nejvíce, a to zcela po zásluze, byla odměněna Denisa Lebartová, jež se se svým bull’s eye desetibodovým ziskem stala vůbec nejlepší tipující patnáctého týdne. Díky jejímu umístění až ve čtvrté desítce se však odměny v podobě nějakého velkého skoku tabulkou, bohužel, nedočkala. V momentální sestavě TOP 10 najdeme jen dva borce, kteří si připsali více než 5 bodů. Za takticky skvěle trefené W našich Seahawks si hned po osmi bodech připisují Kryštof Raclavský a Stanislav Brablík. Do velmi těsného závěsu za první desítku se pak zahákla také Jana Häusler, díky čemuž máme na pozici aktuálně nejlepší ženy vůbec poprvé od weeku 9 jedno a totéž jméno ve dvou po sobě jdoucích týdnech.

 Tohle kolo mohlo na špici tabulky udělat pořádný bordel. A taky že udělalo. Jenže až od třetího místa… Oba dva Michalové na čele odhadovali výhru Eagles a rozdíl mezi nimi se tak jen kosmeticky zmenšil o bod na rovných 5 bodů. Dokud nepřijde nějaký tip jednoho Michala proti druhému, má aktuální lídr díky vybudovanému náskoku nespornou taktickou výhodu, neboť každý jeden týden pro něj neznamená nic víc, než jen pohodlné zkrácení zbytku roku o další week, v němž se z jeho pohledu prakticky nic nezměnilo. Mimochodem Michal Klučár zcela bez následků přežil své nejhorší kolo roku. Klobouček. Každopádně chtě nechtě, a všechny předchozí ročníky to jednoznačně ukázaly, s blížícím se koncem začíná taktika a strategie hrát stále významnější a neoddiskutovatelnou roli. To jasně dokazuje Jan Horňák, který se tentokrát pro odevzdání svého tipu rozhodl vůči ostatním anonymně, formou emailu. To je absolutní novum. Ještě nikdy se nestalo, že by někdo v tabulce tak vysoko postavený využil této možnosti v tak pozdní fázi soutěže. Momentální pravidla to každopádně umožňují. Jeho strategie se však minula účinkem a poté, co jej přeskočili oni výše zmiňovaní osmibodoví hoši Kryštof Raclavský a Stanislav Brablík, padá po čtyřech týdnech na bronzové příčce až na chvost nejlepší pětky, za umístění v níž budeme na konci sezóny rozdávat hodnotné ceny.

 Kolik lidí může ještě reálně ohrozit Michala Klučára? Jedním výrazně lepším tipem Michal Veselský? Dvěma lepšími tipy lidi po sedmé místo? Třemi výrazně lepšími tipy třeba někdo z nejlepší desítky či snad i dvacítky? Jak to vidíte Vy osobně? Jakých strategických a překvapivých tipů se dočkáme na konci prosince a začátku ledna, kdy náš pátý ročník CSSH Tipovačky vyvrcholí? Kdo se bude moct chlubit titulem CSSH Tipovačka 2023 Champion? A kde je Váš osobní cíl pro letošní cílovou rovinku? Zajímalo by Vás něco specifického? Pojďme tu tipovačkovou pokličku společně trochu poodkrýt v komentářích…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *