Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2020,  Zápasy

REVIEW – WEEK 14: NEW YORK JETS (0-13) at SEATTLE SEAHAWKS (9-4)

 Absolutní dominance na všech frontách. Tak by se dalo stručně shrnout utkání, ve kterém jsme bez jakýchkoliv potíží převálcovali Jets poměrem 40-3. Jednoznačná demolice o 37 bodů je pro Seahawks nejvyšší výhrou za uplynulých osm let. Výsledkem je pak opětovné srovnání se na recordu 9-4 s Los Angeles Rams, s nimiž nás pravděpodobně za dva týdny na Lumen Field čeká přímý souboj o divizní vítězství. Seahawks si rovněž touto výhrou zajistili již devátou po sobě jdoucí sezónu s winning recordem. Jo, dneska to bude vyloženě pozitivní shrnutí.

 Ne jeden z našich hráčů překonal historické tabulky. Russell Wilson byl zase zpět ve své roli šéfkuchaře a nasbíral celkem 21/27 zkompletovaných passů pro 206 yards, 4 TDs a INT. To vše pro passer rating 122.6, což je jeho druhý nejlepší výkon z posledních deseti utkání. Celkem má Russ na svém kontě letos již 36 touchdowns, čímž překonal vlastní dva roky starý franchise record. Osobní maximum bohužel překonal také s jeho letošními 12 interceptions, i když tu včerejší mu za vinu dávat nemůžeme, jelikož safety Jets Marcus Maye předvedl při passu na Metcalfa vskutku parádní obranný zákrok a pick. Wilson má na svém kontě již 95 vyhraných zápasů, což je nejvyšší číslo, jakého v historii NFL jakýkoliv starter během svých prvních devíti sezón dosáhl. K překonání dalších vlastních franchise records pak Russovi chybí 28 completions pro nejvíce zkompletovaných přihrávek během jedné sezóny a nebo 535 passing yards pro nejvíce naházených yardů v jedné sezóně. Vzhledem k tomu, že do konce regular season chybí tři zápasy, naděje na nová franchise nebo i NFL maxima je tedy stále velmi reálná.

 Wilson tentokrát neměl vyloženě receivera číslo jedna a přihrávky rozdával rovnoměrně mezi velké množství hráčů. Hned osm borců si připsalo alespoň 15 receiving yards. Mezi čtyři receivery, kteří si připsali zachycený touchdown patřili DK Metcalf, David Moore, Will Dissly a také rookie Freddie Swain, pro kterého se jednalo teprve o druhé skórování jeho krátké kariéry. Radost mám rovněž z prvních dvou career receptions obrovského tight enda Colbyho Parkinsona, který už opustil PUP list a ukázal, že je ready se po hlavě vrhnout do National Football League. Lídrem se nakonec s 61 receiving yards stal DK, který se zařadil mezi velmi dobrou společnost. Stal se totiž teprve čtvrtým hráčem v historii Seahawks, který si na své konto připsal sezónu s 1 000+ receiving yards a 10+ receiving touchdowns. Před ním takovýchto čísel dosáhli pouze Steve Largent (1983 a 1984), Joey Galloway (1997 a 1998) a naposledy Doug Baldwin (2015). Pretty good company…

 S navrátivší se dvojicí running backs Chris Carson a Carlos Hyde se opět probudila i naše rushing offense. Tato dvojice včera dohromady nasbírala 27 carries pro 142 yards a Carson, který působil dojmem, jako by na hřišti nikdy nechyběl, si připsal také jediný rushing touchdown zápasu. Dohromady pak Seahawks naběhali 174 yards, což je druhé nejvyšší číslo za posledních 19 odehraných utkání. To je s blížícím se playoff, kdy je dobrá běhová hra potřeba dvojnásob, velmi dobrá zpráva pro všechny 12s.

 Do historie se rovněž zapsal safety Jamal Adams (na fotce). Ten si v zápase proti svému bývalému týmu připsal 5 tackles, tackle for loss, sack, pass defended a QB hit. Právě oním sackem se letos dostal již na OSM A PŮL SACKU, což je nový NFL record pro defensive backa. V této kategorii tak NFL lepšího cornerbacka či safetyho nepoznala minimálně od roku 1982, odkdy se sack stal oficiálně sledovanou statistikou. Mějme, prosím, všichni na paměti, že Jamal letos skrze zranění třísla zmeškal hned čtyři zápasy. Neuvěřitelně variabilní a platný hráč…

 Celá naše defense hrála velmi dobře. Hned šest obránců si připsalo 5+ tackles a útoku Jets jsme celkově povolili pouhopouhých 185 scrimmage yards. Zachycenou interception jsme si sice nepřipsali žádnou, ale hned tři byly vyloženě na spadnutí. Nejprve to byl právě Adams, kterému se míč odrazil od hrudi a fotbalové střetnutí se tak na okamžik vizuálně změnilo ve vybíjenou, následně o sobě navzájem nevěděla dvojice K.J. Wright a Poona Ford, díky čemuž si deflected ball vzájemně vyrazili z rukou a nakonec Ugo Amadi jen tak tak že nedokázal zpracoval Darnoldův pass, což by velmi pravděpodobně vyústilo v pick six. Když k tomu všemu připočteme i fakt, že na posledních 20 minut zápasu jsme ze hřiště stáhli prakticky polovinu naší sestavy, je vyloženě s podivem, že jsme nakonec vyhráli rozdílem pěti skórování…

 Nakonec bych rád vyzdvihl práci našich special teams. Většina týmů NFL pracuje s kickery a puntery, které získali jako undrafted free agents. Seahawks si však Dicksona sami vybrali přímo z draftu a Myerse jsme podepsali za parádních $15.45M. Hawks prostě investovali do special teams a přináší to ovoce. Kicker Jason Myers včera předvedl další ze svých parádních výkonů v podobě 2/2 FG a 4/5 PAT a jeho 29 po sobě proměněných field goals je momentálně nejdelší série napříč celou ligou. All-time NFL record pak s 44 consecutive field goals made drží legendární Adam Vinatieri. Jason tedy v tomto není od přepsání historických archivů vůbec daleko.

 Závěrem tedy Seahawks upravili svůj all-time record na 43-0 v případě, že v poločase vedou alespoň o 20 bodů. Rovněž jejich 79 bodů získaných z turnovers je nyní nejlepším číslem v NFL. Na 99% naše Hawks již poosmé z posledních devíti let uvidíme v postseason. Úplnou jistotu můžeme získat již v neděli, kdy se střetneme s bezejmenným fotbalovým týmem. Do té doby se nezapomeňte do komentářů podělit o své pozitivní a optimistické postřehy z tohoto demolition derby.

#GoHawks #LetRussCook #RoadToSBLV

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *