Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2020,  Zápasy

PREVIEW – WEEK 14: NEW YORK JETS (0-12) at SEATTLE SEAHAWKS (8-4)

 Základní část sto prvního ročníku National Football League vstupuje tento týden do své poslední čtvrtiny a všechny týmy již tak mají jasně rozdané karty, s kterými hrají. V případě obou soupeřů nadcházejícího střetnutí čtrnáctého hracího týdne je to, oč se hraje, diametrálně odlišné. Seahawks jsou uprostřed neutuchajícího souboje o osmou účast v postseason za posledních devět sezón, zatímco jejich protivníci hrají velmi dobře své role v právě probíhající inscenaci divadelního představení “2020 Jets – one of the very worst team ever”. Favorit je bez debat jasný, ale to byl taky minulý týden, že jo… 

 Jets už prakticky hrají jen o to, na kom z dvojice nadějných mladých quarterbacks, Trevor Lawrence a Justin Fields, postaví v následující dekádě svou franchise. Právě to jsou totiž velmi pravděpodobně dvě jména, která během nadcházejícího Draftu 2021 uslyšíme jako první. O pick #1 v něm již kromě Jets s náskokem jedné výhry de facto hrají jen Jacksonville Jaguars. Vzhledem ke zbývající strength of schedule obou mužstev (NYJ .646 & JAX .583) a letošním prachbídným výkonům však já osobně v tomto již žádnou změnu neočekávám. Jets jsou na dobré cestě stát se po Detroitu Lions v roce 2008 a Clevelandu Browns v roce 2017 teprve třetím týmem v historii, který by sezónu zakončil s recordem 0-16. Nabízí se otázka, zda si pro ten první výběr draftu nejdou cíleně. Chtělo by se říct, že právě tomuto nasvědčoval výběr defenzivního playe při poslední akci zápasu minulého týdne v utkání proti Las Vegas Raiders. Blitz v podobě hned OSMI hráčů Jets a zero coverage bez safetyho na polovině hřiště při 3rd&10 a situaci, kdy Raiders nedisponovali timeoutem. To je ukázkovým příkladem toho, jak si zajistit možnost výběru mezi Trevorem a Fieldsem. Nevyhnutelný game-winning touchdown po kombinaci dvojice Derek Carr a Henry Ruggs po zápase odnesl vyhazovem defensive coordinator Gregg Williams. Frank Bush, který byl na jeho místo dosazen, tak bude mít před sebou křest ohněm, jelikož proti němu v jeho premiéře nastoupí jeden z nejžhavějších útoků ligy, který letos režírují Russell Wilson a DK Metcalf. Budou Jets zrovna proti této dvojici schopni vylepšit svých 15 skórovaných bodů na zápas a 29.4 inkasovaných bodů na zápas, což je letošní nejhorší, respektive třetí nejhorší číslo napříč celou NFL?

 Hawks po nejúspěšnějším začátku sezóny v historii franchise a dosaženém recordu 6-1 vstoupili do krize, která od té doby přinesla record pouze 2-3, přičemž tým nyní výkonnostně hledá sama sebe. Zápas proti Jets se tak jeví jako ideální příležitost na spravení si chuti a naskočení zpět na vítěznou vlnu. DangeRuss (na fotce) během prvních sedmi sezón své kariéry dotáhl Seahawks v prosinci k recordu 23-9, avšak od loňského roku je to dohromady pouze 2-4 a tohle kouzlo okolo zázračných závěrů sezón, které se kolem Wilsona dlouho drželo, tak začíná pomalu vyprchávat. Jets jsou však týmem, proti nimž si ze dvou vzájemných utkání připsal dvě výhry, ve kterých nasbíral celkem 5 TDs a 0 INT. Seahawks rovněž naposledy podlehli Jets v roce 2004, což bylo jistě dlouho předtím, než většina z nás zjistila, že něco jako americký fotbal vůbec existuje. V náš prospěch by rovněž mohl hrát fakt, že hned šest našich hráčů se s Jets velmi dobře zná, jelikož v New Yorku sami hráli. Mezi ně patří safety Jamal Adams, kicker Jason Myers nebo guard Brandon Shell. Všechna zmíněná i nezmíněná fakta jednoznačně napovídají, že Seattle si proti New Yorku připíše svou devátou winning season v řadě. Drtivá většina lidí však předpokládala, že to přijde již v minulém týdnu proti Giants. Zápas má šedesát minut a dokud se neodehrají, jisté není vůbec nic.

 Přijde na řadu povinná bounce-back game a uvidíme opět výkon hodný seriózního adepta na účast v letošním Super Bowlu? Mohou snad Jets šokovat svět stejně tak jako to před týdnem udělal druhý tým z New Yorku? To a mnohé další se ukáže již v neděli ve 22:05 hodin. Přesně na tolik je totiž na deštivém Lumen Field naplánován kickoff tohoto střetnutí mezi týmy západního a východního pobřeží.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *