Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

TRAINING CAMP STORIES, DAYS 3-5

 Třetina letošního Training Campu a zároveň s ním i třetina veškerých společných týmových preseason aktivit je za námi. Stejně jako každý jiný den, tak i dnes od 22 hodin můžete na oficiálních webovkách Seahawks sledovat celý náš tým společně na hřišti VMAC. Data zbývajících deseti dnů společných on-field activities pak jsou stanovena na 20.-22. srpna, 24.-25. srpna, 28.-29. srpna a nakonec 1.-3. září. Na osm dní po poslední části našeho Training Campu, tedy na 11. září je naplánován ligový kickoff Texans at Chiefs. O dva dny později pak mají první zápas této nové sezóny odehrát v Atlantě naši Seahawks. Jelikož se všemi úvodními procedurami máme za sebou už dva týdny rozjeté Training Campy všech týmů, dovolím si poprvé veřejně predikovat, že sezóna se uskuteční. Ačkoli jsem to třeba někdy v květnu viděl řečí čísel tak 50:50, teď bych to pravděpodobně vyjádřil zhruba jako poměr 95:5. Když své aktivity zvládly obnovit National Hockey League, National Basketball Association, Major League Baseball i Major League Soccer, nevidím důvod, proč by to neměla zvládnout ze všech největší a nejsledovanější National Football League. V naší anketě z 25. července to na konání se letošního ročníku NFL vidělo 69 procent lidí. Docela by mě zajímalo, jak se tento kolektivní názor vyvíjí…

 No a co se na Seahawks Training Camp odehrálo? Od třetího dne sledujeme plnozátěžový trénink, během něhož na hřišti proti sobě často stojí hráči při plays v počtu 11 na 11. První dva dny byly takové oťukávací, teď už jsou hráči oblečeni do chráničů ramen a běhá se naplno. To naplno vynikne například při drillech wide receiverů jako jsou DK Metcalf nebo Phillip Dorsett (na fotce), jejichž 40-yard dash na Combine má shodnou elektrizující hodnotu 4.33 vteřin. Když jsme u receivers, Russell Wilson bude mít letos nepřeberné množství cílů jeho přihrávek. Ať už k výše zmíněným WRs přidáme Tylera Locketta nebo duo tight ends Greg Olsen a Will Dissly, všechno to zní nebezpečně. Jsem moc zvědav, zda i letos budeme jeden z nejčastěji běhajících týmů v lize, stejně jako tomu bylo v předchozích dvou sezónách a nebo zda si třeba DangeRuss připíše svou první 5 000 passing yards season… 

 Running back Chris Carson a cornerback Quinton Dunbar už jsou společně s celým týmem na hřišti. Dunbar prošel vstupním kolotočem v podobě testování na COVID-19 a fyzickými testy, Carson zase vyřešil své rodinné důvody, pro něž odcestoval domů do Mississippi a oba již naplno trénují. Velmi dobrou zprávou je, že Carson svou řečí těla nepůsobí, že by ještě měl nějaké potíže s kyčlí, kterou si loni v prosinci zranil. U Dunbara je dobrou zprávou jednoznačně to, že o místo pravého cornerbacka by měl soupeřit právě Dunbar a Tre Flowers. Soudě podle loňských výkonů by tak mělo být o dost pravděpodobnější, že Dunbar bude náš nový starter a loni trápícího se Flowerse tak už na hřišti nebudeme vídat. Jamal Adams, Quandre Diggs, Shaquill Griffin a Quinton Dunbar – to je mi panečku secondary jak víno.

 Také došlo k podpisu dvou nových hráčů. Těmi jsou wide receiver Seth Dawkins a running back Patrick Carr. Oba jsou nedraftovaní nováčci, které jsme poprvé přivedli do týmu během května, načež před měsícem jsme je propustili, když Seahawks zeštihlovali roster z 90 na 80 hráčů. No a nyní jsou zpět v souboji o finální sestavu 53 hráčů. Zvláštní konsekvence, ale je to tak. Dawkins během čtyř let v dresu University of Louisville nachytal 1 510 yards a 9 touchdowns. Carr pak za dvě sezóny v dresu University of Houston naběhal 1 274 yards a rovněž 9 touchdowns. 

 No a nakonec nějaký ten injury report. Dvojice wide receivers David Moore a Freddie Swain se potýká s lehkými zraněními. Moore blbě došlápl a lehce si podvrtl kotník. Rookie Swain má zase problémy s tříslem. Oba by ale dle slov coache Carrolla měli být maximálně ve čtvrtek zpět na hřišti. Dalšími zraněnými hráči v minulých dnech byli offensive tackle Duane Brown a duo defensive tackles Jarran Reed a Poona Ford. Brown v neděli na hřiště nenastoupil vůbec a dvojice Reed a Ford nedělní trénink opustila v jeho průběhu. Zranění všech tří hráčů však nebyla nijak vážná a Carroll je spíš chtěl jen šetřit, jelikož během včerejšího dne všichni opět trénovali naplno. 

Tak co, už jste natěšeni a připraveni na novou sezónu? 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *