Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2020,  Zápasy

REVIEW – WEEK 3: DALLAS COWBOYS (1-2) at SEATTLE SEAHAWKS (3-0)

 Také ve třetím zápase sezóny jsme napříč prohraným total yards (nyní 412-522) i prohraným first downs (23-27) dokázali urvat výhru na naši stranu a tým Dallas Cowboys jsme porazili poměrem 38-31. Ani tentokrát si naše nervová soustava neměla příležitost odpočinout, jelikož to ani včera prostě a jednoduše nemohl být zápas, ve kterém by při two-minute warning bylo o osudu utkání zcela jasno. To by totiž nebyl styl našich Seahawks, že jo… Jak se tedy naše třetí výhra letošního ročníku rodila?

 Jmenovatel výhry byl opět stejný. Znova platí, že nebýt Russella Wilsona, jen horko těžko bychom byli 3-0. Vlastně sem hodím odvážnou spekulaci a napíšu, že kdyby hlavním šéfkuchařem nebyl DangeRuss, klidně bychom mohli být 0-3. Ten totiž včera opět zářil, když zkompletoval 27/40 passových přihrávek dohromady pro 315 yardů a 5 touchdownů, čímž si vysloužil QB rating 130.7! Russ tak ani jeden ze tří odehraných zápasů neklesl svým QB ratingem pod 130. Dalších 22 yards si připsal po zemi a po necelé pětině letošního ročníku je tak bezpochyby hlavním kandidátem na zisk letošního ocenění MVP. Russ hodil během úvodních 3 zápasů hned 14 touchdownů, čímž o 1 TD překonal NFL record, který v roce 2018 ustanovil quarterback Kansas City Chiefs Patrick Mahomes. Jasný důkaz, že Wilson se letos rozhodl všem ukázal, že jeho celkových 0 MVP hlasů je jednoznačnou ostudou celé ligy. Kdo profitoval z jeho hry nejvíce? Jednoznačně Tyler Lockett. Ten včera zažil životní zápas, když na 9 receptions nasbíral rovných 100 yards a career-high 3 TDs! Druhý z Russových hlavních terčů, kterým je obr DK Metcalf, se předvedl rozporuplným výkonem. Na konci úvodní čtvrtiny si po deep ballu připsal career-long 62-yd reception, která měla skončit touchdownem. DK však nepochopitelně vypustil posledních 5 yardů před endzone a ještě než dokázal s míčem překročit goal line, rookie cornerback Trevon Diggs jej dohnal a míč mu z jeho držení vyrazil pro touchback. Školácká chyba, kterou tento mladík, doufám a věřím tomu, že už nikdy neudělá. I tak si ale DK připsal 110 receiving yards a game-winning touchdown po 29-yd passu dvě minuty před koncem. Solidní den měl také veterán tight end Greg Olsen, který po 6 přihrávkách nastřádal celkem 61 yards.

 Spousta mladých borců předvedla povedený výkon. Cornerback Shaquill Griffin nezažil svůj nejlepší den, ale i přesto se stal leading tackler Seahawks, když své soupeře složil hned 11krát. Mimochodem Griffin má za tři zápasy už 21 tackles. V předchozích třech sezónách získal celkem 59, 62 a 65 tackles, takže v tomto ohledu má našlápnuto k nejlepšímu ročníku své dosavadní kariéry. Safety Ugo Amadi předvedl parádních 7 tackles a 2 passes defended. Dvě z těchto stopek vystavil při velmi důležitých třetích downech a jednu přidal také při defenzivním zákroku, který způsobil, že 2-pt conversion Cowboys byla neúspěšná. Rovněž rookie defensive end Alton Robinson, kterého jsme vybrali v pátém letošního Draftu, se předvedl v dobrém světle, když nasbíral 3 tackles, z nichž 2 byly pro ztrátu yardů a jako třešničku na dortu si připsal i svůj první sack v klíčovém momentu na samém konci zápasu. Také hráči ještě nedávno vedení na soupisce našeho practice squadu předvedli solidní výkon. Kromě linebackera Shaquema Griffina, o jehož vytažení z practice squadu jsme si říkali již v sobotu, jsme do active rosteru přivedli také cornerbacka Ryana Neala (na fotce). Ten se stal nečekaným hrdinou zápasu. Teprve 14 vteřin před koncem zápasu totiž definitivně uhasil veškeré naděje Prescotta a jeho bandy na obrat, když si teprve ve snapu číslo 99 jeho mladé kariéry v NFL, připsal game-clinching interception. What a story.

 Včerejší zápas byl plný drobných niancí, jejichž součet nakonec rozhodoval. Nebyl to jen výše zmíněný touchback po chybě Metcalfa a Nealova game-saving interception. Dalšími plusy našeho týmu včera bylo třeba safety v první čtvrtině, kdy naše obrana nepustila Elliotta z endzone. Jednalo se o vůbec první safety našeho týmu od roku 2017 a Zekovi jsme nakonec povolili pouhopouhých 34 rushing yards s průměrem jen 2.4 YPC. To je v porovnání se včerejšími 9.5 YPC Travise Homera, 4.6 YPC Chrise Carsona a nebo 3.7 YPC Russella Wilsona víc než paráda! Ačkoli naše secondary byla zase pořádný cedník a dvěma (opět skoro třem) receiverům Cowboys jsme dovolili 100+ receiving yards, jako plusy musím vypíchnout také třeba zblokovaný extra point v podání Tre Flowerse a nebo čtvrtou career interception Shaquilla Griffina. Nemohu a nechci zapomenout ani na puntera Michaela Dicksona, jehož 54.7 yards per punt bylo jeho třetím nejlepším výkonem jeho dosavadní kariéry. Tento 2018 All-Pro a NFC Special Teams Player of the Week z minulého týdne tak se svými výkony jistě ani zdaleka nekončí a my se můžeme těšit na další a další představení v hlavní roli s jeho dělem v noze.

 Kaňkou na včerejší výhře byla zranění několika klíčových hráčů. Ani jeden z trojice running back Chris Carson (koleno), safety Jamal Adams (tříslo) a guard Damien Lewis (kotník) totiž zápas nedohrál a všichni jsme tak čekali na pozápasové vyjádření Peta Carrolla, jak že na tom tito borci jsou. Carroll však neprozradil nic konkrétního, a to ani na adresu jiných hráčů, kteří do zápasu vůbec nezasáhli. Těmi byli cornerback Quinton Dunbar (koleno), defensive back Neiko Thorpe (kyčel) a safety Lano Hill (záda). Se zraněními kolene se během zápasu potýkali také linebacker Jordyn Brooks, guard Mike Iupati a center Ethan Pocic. Všichni tři se však do zápasu vrátili. Achjo, tenhle obsáhlý seznam mi nedělá ani trochu radost a doufám, že se do nedělního zápasu v Miami značně zúží.

 Chyb bylo samozřejmě mnoho a je jen na vás, zda v komentáři vyzdvihnete některé z nich anebo budete, stejně jako já, hledat pozitiva. S negativy by to review totiž bylo dvojnásobné. Ať už tak, či onak, určitě si to nenechte sami pro sebe a dejte vědět. Jak se vám líbilo včerejší drama? Kdo si svými výkony získal vaše sympatie a kdo naopak vaše srdce ještě nemá? A co sousedi? Mají z vás sousedi takto při nedělních nocích radost? 

#GoHawks #RoadToSBLV

(David)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *