Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2021,  Soutěže

WEEK 10 – CSSH FANTASY LEAGUE 2021

 Dúbravka je jednou nohou v playoff a zároveň také docela blízko k tomu, aby soutěž ovládla už podruhé. Tři týmy s recordem 7-3 mají skvělou startovací pozici pro závěrečný sprint. Také další čtyři týmy s alespoň šesti W by za momentálního stavu šly do playoff. Record 5-5 zajišťuje manažerům čtyř týmů pořádné drama až do konce a perný měsíc před sebou. Pětice týmů s recordem 4-6 už bude bojovat spíš o postup, než-li o postseason. Jediné mužstvo s třemi W je už velmi daleko od playoff a stále jen výhru nad sestupem. No a zbývající dva týmy pouze s dvěma W by aktuálně uvolňovaly místo pro nové účastníky a nutně potřebují ještě nějaké utkání vyhrát. Na “kdyby” se však nehraje! Do konce základní části stále zbývají odehrát čtyři týdny a boje třetího ročníku CSSH Fantasy League budou teprve vrcholit. Jak seš na tom ty? Co pro Tebe bude po sezóně úspěchem? 

Wierzbica Stoners (4-6) vs. Světice Ostriches (4-6)
final: 82.62 – 103.18
 Zranění nejlepšího hráče první poloviny letošní sezóny RB Kinga Henryho mi z posledních čtyř utkání přineslo tři prohry a sen o playoff se tak začíná rozplývat jako pára nad hrncem. Více méně stejně rozplynutý je tento sen i u Ostriches, ale u nich je to oproti minulému týdnu upgrade. Světice se dokázaly umně vypořádat s absencí Big Bena, když z prořídlých free agency listin vytáhli jeho náhradníka Masona Rudolpha. Nejlepším hráčem zápasu se stal jediný borec na jedné či druhé straně, který přispěl alespoň dvaceti body – RB Dalvin Cook.

Pražští Hawks (2-8) vs. Hodkovičky Seahawks (7-3)
final: 76.74 – 79.30
 Ani nejlepší hráč kola, kterým se s 36.24 body stal QB Patrick Mahomes, nezachránil Hawks od těsné porážky. Mahomes se sice tímto výkonem ve Fantasy MVP Race dostal na druhé místo za WR Coopera Kuppa, avšak Hawks z toho nijak neprofitují a po dvou týdnech míří zpět na sestupová místa. Přitom stačilo tak málo – vzít si z free agency nějakého kickera a nasadit jej. Z této chyby naopak těží Hodkovičky, které neztrácejí kontakt s Puntriots – hlavními divizními rivaly v boji o titul North Division Champions.

Prague 6ers (6-4) vs. Prague Seahawks (3-7)
final: 53.40 – 107.70
 Na hráče s více než 13 body celkem 4-0 pro Seahawks. Na hráče s méně než 6 body celkem 6-2 pro 6ers. Víc asi není třeba dodávat k tomu, proč zápas skončil tak, jak skončil. Pro 6ers ztráta kontaktu s čelem nabušené North Division, pro Seahawks naopak veledůležitá výhra, která je řadí zpět před své hlavní rivaly – Pražské Hawks. Věřte tomu nebo ne, ale prohození prvního sestupového a posledního nesestupového místa ligy je jedinou změnou v rámci tabulky všech čtyř divizí, které jsme se v tomto týdnu dočkali. 

Prague Puntriots (7-3) vs. Vrbica Alligators (5-5)
final: 109.52 – 86.52
 Puntriots už pět týdnů najdeme mezi TOP 5 týmy ligy. Mimo průběžná místa zajišťující postup do postseason se dosud nenacházeli dokonce ani po jednom z deseti odehraných weeků. Tentokrát si díky dvojici receivers Tyreek Hill a Justin Jefferson, kteří nachytali celkem 50.40 bodů, zajistili výhru o 23 bodů nad Alligators. Velkou roli zde hrál bye week primárního running backa Vrbice, kterým je Joe Mixon. Kdyby třeba doplnil skvěle hrajícího RB Darrela Williamse, mohly se oba týmy setkat na recordu 6-4.

Gánovce Neanders (4-6) vs. Oderberg Minions (4-6)
final: 71.80 – 69.84
 Nejtěsnější zápas kola rozhodly necelé dva body a vypadá to, že pro Neanders i Minions je letošní postseason až příliš vzdálená na to, aby se se sezónou dalo ještě něco dělat. Jeden catch fullbacka Kylea Juszczyka pro 10 yardů v MNF navíc a vše mohlo být jinak. Kdyby ale byly v řiti ty ryby, že jo… Oba týmy se tedy s recordem 4-6 sešly dvě výhry nad hranicí sestupu. Stačí zbytek sezóny projít s recordem 2-2, možná i 1-3 a vidíme se příští rok. Zajímavostí je, že skoro 45% bodů Minions nasbírali zásluhou kickera a obrany!

Aussig Avangers (5-5) vs. Slavoj Jesenice (7-3)
final: 72.02 – 146.12
 Nejdéle ze všech divizních lídrů je na svém místě beze změny Jesenice. Již pátý týden po sobě kraluje Slavoj celé South Division. Za nejlepší ligový výsledek tohoto kola mohou poděkovat trojici RB Jonathan Taylor, WR Cooper Kupp a WR Kendrick Bourne, která do banku přispěla výkonem 71.90 bodů! Naopak Avangers mohou být smutní nejen protože se z recordu 1-4 dostali už na 5-5, ale také protože 74.10 bodů je druhým nejvyšším bodovým rozdílem mezi vítězem a poraženým v jakémkoliv zápase letošního ročníku. Debakl kola par excellence! 

Jihlava Miners (5-5) vs. High Tatras GOATs (6-4)
final: 81.68 – 92.38
 Napříč tomu, že Joe Burrow měl bye week a Tua Tagovailoa skrze zranění nastoupit neměl, i tak se GOATs nějakým způsobem dokázali propracovat k výhře, přerušit sérii dvou proher a zůstat na místech vedoucích do postseason. Nestalo by se tak, nebýt návratu #6 Fantasy Draft picku RB Cristiana McCaffreyho, který tým z Tater s 26.10 body přesvědčivě vedl kupředu. Asi by se tak nestalo ani kdyby u Miners více méně normálně zahrál QB Aaron Rodgers, který však předvedl svůj nejhorší výkon za posledních osm zápasů. 

Herink’s Pardubice (2-8) vs. Dúbravka Hawks (8-2)
final: 84.94 – 135.16
 Chce to turning point. Je docela možné, že se jej v podání Pardubic ještě letos dočkáme, neboť jsou to právě oni, kdo nejrychleji zareagovali na podpis Cama Newtona a vzali jej z free agents. Napříč dvěma touchdownům SuperCama se však tento týden ještě žádná změna k lepšímu nekonala. Zápas prvního proti poslednímu týmu tabulky CSSH Fantasy League 2021 totiž skončil tak, jak si asi myslela většina z nás, když 2019 Champions a aktuální lídři zdemolovali své soupeře o 50 bodů! 

Bazališek Ostrava (6-4) vs. Cibulka Seahorses (6-4)
final: 85.98 – 114.64
 Quarterbaci do tohoto utkání nepřispěli dohromady ani deseti body, na hráče se ziskem pod deset bodů to bylo 5-4 pro Ostravu a naopak na hráče s 27+ body to bylo 1-1. Člověk by si řekl, že výsledek bude vyrovnaný, ale tato zajímavá bitva nakonec skončila výhrou Seahorses skoro o 29 bodů a ti tak stále drží těsný náskok o jeden win v čele West Division. Bazališek naopak v čele East Division nechal Dúbravku odskočit na dvouzápasový rozdíl a případná cesta do playoff tak pro ně dost možná vede přes Wild Card pozice.

Zbrojovka z Brna (5-5) vs Kamnati Turtles (4-6)
final: 88.50 – 85.74
 Jeden tým bude mít po tomto týdnu o krok blíže k diviznímu titulu a k playoff. To bylo jasné už před třetím zápasem tohoto kola, o jehož vítězi nerozhodly ani 3 body. Jak už je několik týdnů známo, jakýkoliv výsledek ve Wild West může mít obrovský vliv na to, koho nakonec uvidíme v playoff. Loňský titul obhajující Zbrojovka je díky této veledůležité výhře stále na dohled od vyřazovacích bojů. Turtles naopak ztrácejí už dvě výhry. Hranice mezi playoff a sestupem je (nejen na Západě) mimořádně tenká a rozhodnou poslední čtyři týdny regular season…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *