Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2023,  Uncategorized

ROOKIE MINICAMP A STARTUJÍCÍ OTAs  

 Od letošního Draftu, jenž se pohledem většiny 12s stal po sobě již druhým velmi povedeným, se toho během uplynulých tří týdnů stalo mnohé… Je tedy nejvyšší čas, abychom si naservírovali jeden svižný, zato informacemi bohatě nabitý článek. Vzhůru do toho a půl je hotovo!

 První velkou událostí, které jsme se po dubnovém výběru mladých talentů a následného free agency šílenství dočkali, bylo zveřejnění rozpisu utkání letošní sezóny. Kromě toho, že našim soupeřem v season kickoffu budou divizní Los Angeles Rams, nebo že nás čekají čtyři zápasy v 19h a tři noční primetime games, jsme se ruku v ruce s tím dozvěděli také přesné datum našeho třetího srazu. Ten se bude konat 17. září a vůbec poprvé jej budou hostit bratia Slováci. Onoho dne se sejdeme v Bratislavě a druhým rokem po sobě budeme naše Seahawks hnát vpřed v bitvě proti Detroitu Lions. Přesné místo konání bude oznámeno už brzy. Trumfneme loňský rekord v podobě čtyřiceti účastníků? Ber si hned teď dovolenou a přispěj k tomu, aby nám to povedlo! 

 Je za námi také první on-field akce této sezóny. Samozřejmě se ještě nejedná o zářijový start sezóny, ba ani o srpnovou preseason. Na to si ještě budeme muset počkat… Jak už napovídá nadpis dnešního článku, naši nováčci za sebou již mají tradiční Rookie Minicamp. Po něm následovala druhá fáze týmového offseason programu, během něhož se v tréninkovém areálu VMAC scházeli naši hráči k nejrůznějším konzultacím, rehabilitacím, tréninkům a bezkontaktním drillům. Právě dneškem však našim borcům končí leháro, neboť oficiálně začínají OTAs, neboli Offseason Training Activities. Nové i staré tváře se tak v průběhu nadcházejících více než tří týdnů sejdou ve VMAC celkově k deseti tréninkovým dnům v rámci OTAs a navrch k tomu je ještě čeká povinný třídenní Seahawks Minicamp. Konečně se děje něco alespoň vzdáleně fotbalového…

 Pokračuje každoroční obvyklé rozšiřování, zužování a celková rošáda našeho širokého offseason rosteru, který aktuálně může činit až 90 hráčů, z nichž se do základní sestavy nakonec probojuje jen 53 hráčů. Nejpodstatnější zprávou v tomto ohledu je za uplynulé dva týdny jednoznačně příchod veterána na pozici defensive enda. Stále ještě teprve devětadvacetiletý a přitom velezkušený Mario Edwards Jr. byl vybrán v druhém kole Draftu 2015 a v lize má za sebou již osm let, v nichž své služby poskytoval hned pěti týmům. V týmech Oakland Raiders (2015-17), New York Giants (2018), New Orleans Saints (2019), Chicago Bears (2020-21) a nejnověji i Tennessee Titans (2022) si během 99 utkání, z nichž pouze do 32 nastoupil jako starter, nasbíral celkem 19.5 sacks, 3 forced fumbles, 135 tackles, 23 tackles for loss, 46 QB hits a 5 zblokovaných passů. Kéž by to, po ne tak úplně povedených pokusech o angažmá veteránů na této pozici, jako byli třeba Jadeveon Clowney a Ziggy Ansah (oba 2020) nebo Kerry Hyder Jr. (2022), byl konečně správně mířený podpis ve stylu hodně muziky za málo peněz. Hodnota kontraktu se nejspíš bude pohybovat někde okolo $1M. Z dalších podpisů lze zmínit dvojici defensive tackles Forrest Merrill a Austin Faoliu, kteří v rámci roster depth dostali šanci porvat se o své místo, nebo quarterbacka Holtona Ahlerse, jemuž byla naservírována exkluzivní šance zabojovat o místo v practice squadu a krýt tak záda dvojici Geno Smith a Drew Lock. Levoruký Ahlers na East Carolina University překonal množství školních rekordů a během čtyř let naházel solidních 13 927 yardů a 97 TD. Watch out!

 Ostatní zprávy okolo našich milovaných Seahawks vezměme tak trochu letem světem. První dva picky letošního Draftu, tudíž cornerback Devon Witherspoon a wide receiver Jaxon Smith-Njigba, se Rookie Minicampu zúčastnili spíš prezenčně, než aby něco extra předvedli. Oba měli v loňském roce problémy se zraněním hamstringu, tudíž je náš coaching staff nechal odpočívat. Oba však zároveň deklarují, že jsou zdravotně stoprocentně ready. Informací se k nám v tomto dostává jen poskromnu, ale nejnovější střípky zpráv hovoří o tom, že safety Jamal Adams by po loňském přetržení kolenní šlachy a následné operaci nemusel být zdravotně způsobilý pro season kickoff. Ještěže se po této minele povedl alespoň ten trade Russella Wilsona… Je docela funky si uvědomit, že jsme se během pouhých pár let dostali z éry “Wilson to Willson” k novému řádu v podobě “Smith to Smith-Njigba”. Mnohem méně funky bylo mé zděšení, když jsem až dnes zjistil, že JSN má na své pravé paži vytetovaný znak Dallasu Cowboys. No, jak pravil klasik, když už na kůži nemáš místo na černý inkoust, naštěstí můžeš vždy začít nanovo s bílým. Z pozdních draft picků pak dle fragmentů jednotlivých tiskových konferencí udělalo velký dojem duo výběrů pátého kola Draftu ve složení defensive end Mike Morris (usmívajíc se na fotce) a center Olusegun Oluwatimi. Velmi dobře působí také outside linebacker Derick Hall nebo duo running backs Zach Charbonnet a Kenny McIntosh. Nebudeme lhát, když budeme tvrdit, že spolehlivý center a hrůzu nahánějící pass rusher nám už nějaký ten rok chybí. Tak snad nás ty poslední dvě Draft Class a dvě offseason opět posunuly tím správným směrem. Koneckonců, kvapem se blížící desáté výročí naší výhry v Super Bowlu XLVIII by si o to vyloženě říkalo…

 Město Bellevue, jež je součástí aglomerace Seattlu, hostilo 45. ročník tradičního Sea Hawkers plesu. Toho letošního se kromě stovek členů Sea Hawkers, jež se na místo sjeli nejen z celých Spojených Států, opět zúčastnila spousta velká spousta slavných osobností spojených s historií naší franchise. Tentokrát mezi nimi byl třeba guard Edwin Bailey (1981-1991), kicker Norm Johnson (1982-1990), defensive back Paul Moyer (1983-1989) nebo trojice našich bývalých linebackerů Orlando Huff (2001-2004), Lofa Tatupu (2005-2010) a K.J. Wright (2011-2020), jehož byste možná považovali za hlavní hvězdu večera. Osobně nechyběla ani Taima the Hawk, jíž můžete vidět přelétat nad trávníkem Lumen Field před domácími utkáními Seahawks. Srdečné gratulace pak ze střední Evropy míří Brendě Rosler-Hanson, jedné z hlavních tváří Montana Chapter, která ode mě přebrala pochodeň pro vítěze ankety Sea Hawker of the Year. Letošní premiérové udílení cen v anketě Chapter of the Year pak vyhrála Spokane Valley Chapter, sídlící ve stejnojmenném městě na samém východě státu Washington. Náš československý fanclub v COTY, ani jeden z minimálně dvou našich členů pro zisk SHOTY, tentokrát své nominace ve výhru neproměnili. To ovšem ani náhodou neznamená, že bychom v posledním roce stáli na místě a stagnovali. Udělali jsme kus obrovské práce a celé organizaci Sea Hawkers i všem členům naší Czech & Slovak Chapter patří obrovské díky a gratulace! 

 Jeden hlas během každičkého dne můžete ZDE odevzdávat ve prospěch Blitze, který je mezi osmnácti kandidáty na letošními uvedení do Mascot Hall of Fame. Pokud by se to, s naší malou dopomocí, Blitzovi náhodou povedlo, stal by se po dvojici K. C. Wolf z Kansas City Chiefs (2006) a Blue z Indianapolis Colts (2019) teprve třetím maskotem NFL týmu, který by se připojil k dosud sedmadvacetičlenné HoF sestavě těch nejvytříbenějších amerických plyšáků a postaviček.

 Jelikož již od lednového CSSH Fantasy Super Bowlu IV uplynulo času více, než-li zbývá do 2023 Fantasy Draftu, jehož start je plánován na 3. září ve 20:30h, chtěl bych závěrem poprosit o malý feedback ohledně pátého ročníku naší CSSH Fantasy League. Hrál jsi s námi minulou sezónu o putovní pohár a podepsanou fotku Jarrana Reeda? Prosím, do komentářů nebo zpráv mi napiš, zda to s námi potáhneš také letos. Nebo jsi snad v minulém ročníku naopak chyběl, ale touto Fantasy sezónou by sis s námi chtěl projít taky? Tak to se mi rovněž neváhej ozvat! Lidem bez feedbacku se osobně ozvu nejpozději v červnu. Všem děkuji za spolupráci. 

 Tak co říkáte na letošní offseason? Vysypte do komentářů pocity svého srdce i rozumy své hlavy a zafilozofujte si, zda se blíží období bídy nebo nás čeká velký dobrý. SEA! HAWKS!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *