Archiv,  Novinky,  Offseason,  Preview,  Sezóna 2023,  Uncategorized

SEAHAWKS MOCK DRAFT 2023

 Doslova už jen hodiny zbývají do startu historicky osmaosmdesátého NFL Draftu. Letos tuto třídenní událost, na kterou už se nějakou dobu sjíždějí fanoušci z celé země, hostí domovské město úřadujících ligových šampionů Kansas City. Během tohoto vrcholu offseason se z 269ti univerzitních hráčů stanou profesionálové poté, co si je do svých služeb zvolí některý z dvaatřicítky týmů NFL. Podpisy dalších stovek nedraftovaných hráčů, kteří zabojují v každoročním klání o své místo v základní sestavě, neboli tzv. 53-man rosteru, pak budou následovat bezprostředně po Draftu. 

 Seahawks by díky velikosti kapitálu, jímž v letošním Draftu disponují, mohli hrát jednu z hlavních víkendových rolí a 12s celého světa jsou při aktuálně vrcholícím předdraftovém hajpu natěšeni přinejmenším jako loni, kdy byly součástí naší Draft Class velmi kvalitní jména jako třeba Tariq Woolen, Kenneth Walker III, Abe Lucas nebo Charles Cross. Koho však vybereme letos? Na jakých místech nás nejvíc tlačí pomyslná bota? Jak využijeme námi nejvýše držený pick za posledních 14 let, jímž je letošní #5 pick? Nebo ho snad oplátkou za několik nižších výběrů směníme? O odhad vývoje a výsledků Draftu se každoročně pokouší celý fotbalový svět a jasně, že některé věci jsou pravděpodobnější než jiné a že po bitvě je pak každý generálem, ale celé je to především jedna velká loterie. Abych tedy také přispěl svou troškou do mlýna a povzbudil ten pre-draft hype, přináším Vám výčet tří borců, u nichž je pravděpodobnost, že se dnes v noci stanou novými členy našeho týmu, zdánlivě nejvyšší. 

 Možností číslo jedna, kterou bych já osobně viděl jako tu nejpravděpodobnější, je výběr nějakého pořádného monstra do defensive line, kterou lze na základě výkonů v loňském roce přirovnat k Achilově patě našeho týmu. No a lékem na ni by se jednoznačně mohl stát Jalen Carter z University of Georgia. Tenhle 140 kilogramů vážící kolos z masa a kostí by klidně mohl být generačním talentem a stát se stejně dominantním interior defensive linemanem, jakým je v poslední dekádě Aaron Donald. Carter byl ještě na začátku tohoto roku hlavním favoritem na to, že se stane vůbec prvním draftovaným hráčem. Pak ale figuroval při automobilové nehodě, jejímž důsledkům bohužel podlehli dva lidé a Carter za své nešťastné angažmá dostal nařízený roční dohled probační služby, pokutu ve výši tisíc dolarů a 80 hodin veřejně prospěšných prací. Cena jeho akcií tak vmžiku padala rychlostí srovnatelnou s Černým čtvrtkem v roce 1929 a ihned po incidentu se v mock draftech objevoval klidně až na konci prvního kola. On sám se však před Draftem odmítl setkávat se zástupci týmů, které nemají TOP 10 pick a aktuální predikce hovoří o tom, že by měl být vybrán právě někde kolem páté příčky, kterou na Draft boardu aktuálně mají právě naši Seahawks. Pokud franchise v Cartera vloží svou důvěru, může se tento okamžik stát stěžejním bodem při budování nové, mladé a dravé defenzivy, jíž jsme disponovali v dobách naší největší slávy před deseti lety. Carter má za uplynulé dva roky na svém kontě 6 sacks, 69 tackles, 15.5 tackles for loss, 2 forced fumbly a 4 zblokované passy. 

 Do popředí témat často omílaných před letošním Draftem se dostal očekávaný souboj mezi až čtveřicí quarterbacků, z nichž jeden se stane oním vytouženým #1 pickem, jež sice ještě sám o sobě nic neznamená, ale prestižním milníkem v kariéře fotbalisty to beze sporu je. Téma budoucího QB se s blížícím se Draftem rozjelo také v debatách mezi 12s. Existuje buzz, že v případě velkého zájmu o některého z mladíků by Seahawks mohli trejdovat nahoru a jako #3 pick, který bychom převzali od Cardinals, následně zvolit některého z ještě volných quarterbacků. Tím by se tedy pravděpodobně stal jeden z tandemu C.J. Stroud, Will Levis a Anthony Richardson, neboť Bryce Young už tou dobou bude mít kšiltovku Panthers, případně Texans. Všichni zmiňovaní borci byli součástí nedávné Seahawks Selfie Tour a já jsem dost zvědavý na to, zda se ze strany našeho training staffu jednalo jen o smoke screen nebo zda je tady skutečně nějaká šance, že bychom zítra mohli znát jméno borce, o němž budeme mluvit jako o franchise quarterbackovi budoucnosti. Jelikož Colts budou jako #4 pick možná taky brát quarterbacka, v případě našeho trade-upu by se tak vůbec poprvé v historii mohlo stát, že úvodními čtyřmi picky Draftu budou QBs. Celé by se to ale samozřejmě dalo absolvovat také bez tradu s Cardinals, neboť vzhledem k tomu, že mezi první čtyřkou týmů najdeme pouze tři, pro které možnost výběru quarterbacka skutečně přichází v úvahu, minimálně jeden ze čtveřice nejlépe hodnocených borců na této pozici ještě bude jistojistě stále k mání.

 Pokud náš tým nemá zájem o Cartera, ke kterému se v průběhu celé offseason nikdo z našeho vedení záhadně nevyjadřuje, nebo pokud už by snad na boardu nebyl, a zároveň jestliže nejvyšší Draft pick v historii vedení Peta Carrolla a Johna Schneidera, nechce tým vypotřebovat na možná už jediného zbývajícího ze čtveřice TOP quarterbacků, nabízí se v mých očích ještě třetí nejpravděpodobnější varianta. Tato možnost však není nijak zvlášť vzdálená první volbě mého mock draftu, neboť se stále pohybujeme v kruzích naší, loni cedníku velmi podobné defensive line. Přesuňme se však na její kraj. Scénář, jehož se dnes v noci dost možná dočkáme, je ten, že Panthers, Texans a Colts vsadí na kartu nového franchise quarterbacka a Cardinals zvolí náhradu uvnitř defensive line za odchozivšího J.J. Watta. Letošní Draft Class, je kromě našlapané sestavy quarterbacků bohatá také na kvalitní hráče D-Line. Trojici nejlepších pak tvoří již zmiňovaný defensive tackle Jalen Carter a duo defensive ends Will Anderson Jr. z Alabamy a Tyree Wilson z Texas Tech. Právě Anderson se nejspíš stane nejvýše vybraným non-quarterbackem tohoto roku, takže právě u něj je šance, že by skončil u nás, zcela nejmenší. Cartera jsme už probrali v možnosti číslo jedna a tak třetí nejpravděpodobnější volbou je v mých očích právě Tyree Wilson. Tento téměř dvoumetrový a velmi hbitý pass rusher si za poslední dvě sezóny připsal 14 sacks, 99 tackles, 27.5 tackles for loss, forced fumble, fumble recovery a 2 passes defended. Kvalitní edge rusher patřící mezi ligovou elitu nám už nějaký ten pátek chybí a jméno Wilson by v Seattlu opět mohlo znít zvučným tónem.

 Dva ze sedmi hráčů, které jsme v historii naší franchise vybrali mezi TOP 5 výběry daných ročníků Draftu, se proměnili v členy Pro Football Hall of Fame. Přejme si, aby se k dvojici ve složení safety Kenny Easley (1981) a defensive tackle Cortez Kennedy (1990) přidal také #5 pick Draftu 2023. Zda tomu tak skutečně bude, budete moci, stejně jako další stovky fotbalových příběhů, sledovat již dnes v noci od dvou hodin našeho času, kdy věta “Carolina Panthers are now on the clock” zahájí první kolo letošního Draftu. Výběry druhého a třetího kola odstartují v jednu hodinu v noci na sobotu. Poslední část Draftu, a to výběry čtvrtého až sedmého kola, pak budete moci sledovat již od sobotních šesti hodin večerních. Závěrem se dočkáme tradičního koncertu, v němž se letos představí poprocková kapela Fall Out Boy, heavymetalové legendy Mötley Crüe a baskytarista Thundercat. Přejme si, abychom se v tu dobu už plácali po rameni a měli radost, že jsme ten Draft po roce opět vyhráli na plné čáře… Stane se Bryce Young letošním #1 pickem? Shodneme se na tom, že nejpravděpodobnějším novým přírůstkem našeho týmu je Jalen Carter? Vezete se na QB-vlně a vybuchne u vás doma erupce radosti, jakmile k nám zamíří třeba takový Anthony Richardson, který by pod vedením Geno Smitha mohl vyrůst v obávaného vůdce našeho útoku? Mohli jsme se jednoho Wilsona zbavit, abychom po roce v Draftu vybrali jiného? Nebo vše dopadne úplně jinak? Podělte se v komentářích o své odhady, přidejte vlastní mock draft, nezapomeňte se zúčastnit soutěže o vlajku CSSH a hlavně si ten vrchol offseason pořádně užijte. Bude skvělá třídenní párty, tak se jí nech směle pohltit… SEA!!! HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *